תוכנית "זוזו- מפעילים את הגוף" -כאן בבנימין

חלק גדול מילדי ישראל כבר לא זוכרים איך נראה מגרש המשחקים בשכונה, אלא אם הם ראו אותו על מסך הטלוויזיה או המחשב. תוכנית "זוזו" החדשה ביוזמת התאחדות הספורט לבתי הספר, משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט הגיעה השבוע לבתי הספר "רמת מודיעין" בחשמונאים ו"אור" בכפר האורנים, כדי לגרום לילדים להתחיל להפעיל את הגוף.

הספורט החביב על ילדי ישראל הפך להיות "ספורט מסכים" – שיטוט מהטלוויזיה למחשב, ומהמחשב לטלוויזיה, והנתונים מוכיחים זאת. לפי המועצה הישראלית לשלום הילד, הילדים שלנו הם במקום הראשון בעולם המערבי בצפייה בטלוויזיה וילד ישראלי מקדיש בממוצע כ-6 שעות ביום לצפייה.

תוכנית "זוזו" שפועלת תחת הסלוגן "זוזו - מפעילים את הגוף" בכ-250 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ, הכריזה בראשית השנה מלחמה על ספורט המסכים. התוכנית שהחלה לפעול בשנת הלימודים הנוכחית היא יוזמה משותפת של התאחדות הספורט לבתי הספר, משרד החינוך, משרד התרבות והספורט ובשיתוף "אתֶנה" – המועצה הציבורית לקידום נשים בספורט והרשויות המקומיות, ובמסגרתה נערכות פעילויות שונות לקידום המודעות לפעילות גופנית בקרב ילדי ישראל.

במהלך שנת הלימודים לומדים הילדים שעת ספורט נוספת מידי שבוע על השעותשמחייבת מערכת החינוך.

בית הספר מחליט על 3 מקצועות אותם הוא רוצה להעביר בבית הספר לאורך השנה בשעה זו..

בימים שלישי רביעי 03-04/05/11 נערכו בבית הספר" רמת מודיעין" בחשמונאים ו"אור" בכפר האורנים בשיתוף מחלקת החינוך של המועצה האזורית מטה בנימין ומחלקת הספורט של המתנ"ס, ימי חוויה לתלמידים הלומדים בכיתות ה'-ו' בכדי לעודד אותם להגדיל את תדירות הפעילות הגופנית שהם מבצעים.

בימי החוויה השתתפו מעל 500 ילדים!

במסגרת ימי החוויה הוקמו בבתי הספר מתחם מתנפחים עם תחנות באנג'י RUN, מסלול אתגרי, פירמידת הפוך, מגרש כדורגל בנות ומגרש משחקים משולב לצד מתחם משחקי רחוב שבו לימדו המורים והמורות את הילדים את המשחקים שכולנו גדלנו עליהם כמו קלאס, מדרכות, שבע על הקיר ושלוש מקלות. בנוסף חולקו בבתי הספר פוסטרים, מדבקות והפתעות נוספות כדי לעודד את הילדים לפעילות גופנית.

המטרה שלנו היא שבשנה הבאה יתווספו עוד בתי ספר מבנימין לתכנית!