בפיגוע הדריסה (חמישי) בכניסה לישוב עפרה נרצח רב"ט אלחי טהרלב הי"ד, בן 20 מהיישוב טלמון שבבנימין.

 

בפיגוע נפצע באורח קל חייל נוסף. המחבל נוטרל ונלקח לחקירה.


אלחי, שירת בגדוד 13 של גולני במסגרת מסלול ההסדר דרך ישיבת תקוע, ובוגר ישיבת מקור חיים שבגוש עציון.אלחי הותיר אחריו זוג הורים, שלושה אחים ושלוש אחיות. האב, הרב אהד טהרלב הוא ראש מדרשת או"ת לינדנבאום מבית רשת אור תורה סטון, והאם אביטל, היא סגנית מנהלת אגף פסיכולוגיה בשפ"י משרד החינוך.

 

 

אלחי הובא למנוחות בהר הרצל בירושלים. אביו, הרב אוהד טהרלב, ספד בהלוויה: "צמאה נפשי לאלוקים, לאל-חי. אני זוכר את הברית שלך, לא הסכמת להיעקד וכבר אז ידעתי שתיעקד. אלחיוש, היית בן יקר, צמא לאלוקים, לשירים, לניגונים, לצייר בחומר וברוח.

"חיפשת את הדבקות, חיפשת את החיים בכל דבר. היית נדיב לב. בבית הכנסת תפסת סוכריות וחילקת לכל הילדים. השפרצת אור וחיים. היה לך חיוך שהמיס לבבות לכל מי שסביבך. אנחנו מתקשים להאמין ולא נפרדים״, אמר האב השכול בכאב.

 

 

אמו של אלחי, אביטל, ספדה לבנה: ''אנחנו נדרשים להחזיר את הפיקדון. אני רוצה להודות לך על כל המתנות. היית ילד של אור, טבע ומעיינות והכל בצניעות. ילד של ריקוד וניגון, של יצירה ולימוד.

"כמה שמחה הדלקת בנו", סיפרה האם בכאב. ''היית סנדוויץ' במשפחה, עמוד התווך. הנשמה שלך נגעה עמוק בכל מי שהכיר אותך. ילד שלי, השארת לנו אתגר גדול - לשמור על המידות שלך. ילד מתוק שלי, אני כבר מתגעגעת''.

 

 

אחיו ואחיותיו של אלחי ספדו לו ואמרו ''אלחי, איך נפרדים ממישהו שלא רוצים להיפרד ממנו? יהיו חסרים לנו הניגונים שלך על שולחן השבת והעיניים שלך שאומרות הכל בלי מילים. תודה שלימדת אותנו מהי אהבת אדם. המנגינה שלך מנגנת בנו כל הזמן ולא תפסיק״.

 

 

מפקד גדוד 13 בחטיבת גולני, אמר בהלוויה ''התגייסת לפני שמונה חודשים לגולני. תמיד היית ראשון בכל משימה והיית חבר ולוחם. לקחת את המשימות הקשות. נפלת ליד ביתך על הגנת המדינה״.

 

 

הרב דב זינגר, ראש ישיבת מקור חיים שבה למד אלחי הי"ד, ספד גם הוא ואמר ''כמה קשה, כמה עצוב, כמה נשבר הלב. מי שרואה את התמונה היום מבין איזה אדם איבדנו. בביישנות תמיד היית עם חברים במעיינות ותמיד בחן. יהודי מושלם על פי כל הסימנים''.

 

צילום: הלל מאיר/TPS