אלפים ליוו למנוחות את יוסי סלומון, סב כבן 70 ושני ילדיו, אלעד בן 36 וחיה בת 46, שנרצחו בליל שבת בישוב נווה צוף בבנימין.

יושבים שבעה בעיר אלעד רח' רשי 22, בביתו של האח אלעד.

 

הסבתא טובה, בת 68, שנפצעה באורח בינוני עד קשה מאושפזת בבית החולים שערי צדק.

ד"ר עופר מרין, מנהל יחידה הטראומה בשערי צדק, מסר כי מצבה הפיזי טוב יחסית, "היא נדקרה כמה דקירות באזור הגב והגיעה אלינו כשהיא מדממת ובמצב יציב. זמן קצר לאחר מכן נותחה". בבית החולים סיפרו כי "היא הייתה קרובה לדלת הכניסה של הבית, ראתה את המפגע שנכנס וזוכרת היטב את האירוע כולו - מרגע כניסת המפגע, דרך דקירת יתר בני המשפחה". 

 

 

מיכל, רעייתו של אלעד, התחבאה עם ילדיהם בקומה העליונה וניצלה. במהלך ארוחת ערב שבת חגגה המשפחה את הולדתו של נכד נוסף ליוסף וטובה, שנולד לאחיהם של אלעד וחיה.

 

צוותים שונים של המועצה, גורמי רווחה, ביטחון וחינוך, מלווים את המשפחה והישוב בשעה קשה זו.

 

ראש המועצה, אבי רואה, הגיע לבית המשפחה במוצאי שבת ואמר "קיבלנו בכאב את הבשורה הקשה, אנו קוראים הערב לממשלת ישראל בקול צלול וברור לא למנוע את התחזקות התיישבות, אלא להיות חזקים ואיתנים. אנחנו נחושים בדעתנו ובעמדתנו, על אף האבדות וקוראים לממשלה לסייע בידינו להרחיב את ההתיישבות בבנימין בפרט וביהודה ושומרון בכלל. אנחנו כאן לנצח נצחים ולא מתכוונים לברוח מכאן. נווה צוף זה אחד היישובים שדור ההמשך קובע כאן את מקומו, מתחתנים ובאים לכאן לגדל את ילדיהם. בשמי ובשם תושבי מועצת בנימין, מוסר את תנחומיי למשפחות הנרצחים. ליבנו ומחשבותינו איתכם".

 

רפורדקציה TPS

 

הלוחם ע', שעשה את השבת בביתו, שמע את הצרחות מהבית השכן – מיהר למקום וירה במחבל באקדחו דרך החלון. המחבל נפצע באורח בינוני-קשה ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

ע' סיפר בתחקיר המבצעי כי מיהר לצאת עם אקדחו מביתו למשמע הצעקות: "פעלתי באינסטינקט, לא איבדתי זמן ולכן יריתי על המחבל דרך החלון".

 

רפורדקציה TPS

 

על פי תחקיר האירוע המחבל, עומר עבד אל-ג׳ליל בן 19 תושב כפר קובר הסמוך, קנה את הסכין לפני כיומיים במטרה לרצוח יהודים. בחקירתו סיפר כי הוא נענה לקריאות ההסתה בעקבות הנעשה בהר הבית, ויצא לפגע, כך סיפר בחקירתו.

 

הוא הגיע באופן רגלי אל בית המשפחה, אחד הקיצוניים ביישוב, שעה ששהו בו 10 נפשות, והחל במסע ההרג בזמן שבני המשפחה חגגו "שלום זכר" לכבוד הולדת נכד.

 

אשת הבן שנרצח הצליחה להסתיר את חמשת ילדי המשפחה בחדר, לנעול אותו ולהתקשר למשטרה. במקביל, השכן - לוחם יחידת "עוקץ" שהיה בחופשה בבית סמוך - שמע את הזעקות, הגיע אל הבית וירה דרך החלון במחבל, שהיה בעיצומו של מסע הדקירות.  במערכת הביטחון בדקו אם פעל לבדו. תושבי היישוב הונחו הלילה להישאר בבתיהם, מחשש כי בשטח ישנם מחבל או מחבלים נוספים.