מרכז מתנדבים

על פי מחקרים עדכניים, אדם שתורם מזמנו וממרצו לטובת הכלל, צפוי לתוחלת חיים ארוכה ואיכותית יותר.

אבל בעצם – לא היינו צריכים את המחקר הזה כלל... הישובים שלנו משופעים בעשיה ציבורית, בועדות, בחסד המכוון לפרט ולכלל, וכולנו מודעים להשפעות המדהימות שיש להתנדבות: אם זה בתחושת העשיה והסיפוק למתנדב עצמו, אם בחיבור שנוצר בין השותפים לעשיה, ואם בתרומה עצמה למקבל – בין באופן פרטי ובין לקהילה כולה.

בשנה האחרונה צילמנו פרויקטים שהוקמו על ידי תושבי בית אל ובנימין באופן פרטי, והתפעלנו כל פעם מהנחת, הסיפוק והאושר שהקרינו המתנדבים כאשר תיארו לנו את פעילותם. כמו שאמרו לנו לא פעם – "אני לא יודע מי מקבל יותר מן העשיה, זה שנותן או זה שמקבל..."

היופי הגדול בהתנדבות הוא המגוון האינסופי של האפשרויות – בין אם תחום ההתמחות של המתנדב הוא בעלי חיים, ראיית חשבון, בניית אתרי אינטרנט, הוראה, עבודה סוציאלית, הדרכת טיולים או משטרה, תמיד יהיה מי שישמח להנות מן הידע והנסיון הרב שצברו המתנדבים לאורך שנות עבודתם הרבות.


העמותה מקדמת באמצעות מרכז המתנדבים את נושא ההתנדבות בשני תחומים:

מרכזי מתנדבים ישוביים – אשר מטרתם ריכוז כלל המתנדבים הישובים תחת "קורת גג" אחת, אשר תאפשר למתנדבים להנות מהעוצמה המשותפת: התייעצות ותמיכה הדדית, חיבור לרשת חברתית משותפת, השתלמויות ולמידה בתחומי העשיה השונים וכו'.

מרכז מתנדבים פעיל ראשון הוקם בסיוע העמותה בישוב חשמונאים, והוא מרכז סביבו את הפעילות של ותיקי הישוב – מתנדבים בספריה, בארכיון הישובי, בגנים ובבתי הספר, ותיקות המפעילות אירועים לקשישות הישוב, גמלאי המשטרה המלווים את משמרות הזה"ב ועוד ועוד. מוזמנים להכנס לקישור בסרטון המצ"ב ולהתרשם מהפעילות הענפה והברוכה.

פרויקטים אזוריים – העמותה מרכזת ומקימה פרויקטים גדולים, אשר גדולים מיכולת ההפעלה ברמת הישוב הבודד, או ששייכים לתושבי המועצה כולם. כמו כן אנו משתפים פעולה עם גורמים מחוץ לעמותה, בקידום פרויקטים שונים.

בין הפרויקטים השונים:

  • שי"ל בנימין – שירות יעוץ לאזרח המופעל על ידי מתנדבים שעוברים הכשרה בתחומים שונים. היועצים עונים לפניות הציבור בנושאים כגון: הביטוח הלאומי, יחסי עבודה, זכויות נכים ועוד ועוד. לשי"ל בנימין לחצו כאן
  • סבא/סבתא גן – סבא או סבתא מאמצים גן ילדים באיזור מגוריהם, בשיתוף פעולה עם הגננת.
  • אנגלית מדוברת- מתנדבים המלמדים אנגלית לילדים בצורה חוויתית ומהנה
  • ארכיונים- מתנדבים המקימים ומפעילים את הארכיון היישובי, לתיעוד המורשת היישובית, הקמת  המקום ובנייתו.
  • ותיקים למען קשישים- מתנדבים הפועלים למען קשישי היישוב במועדונים יישוביים ואזוריים
  • ותיקים בחינוך- מתנדבים בבתי הספר, המסייעים לצוות החינוכי ועובדים עם הילדים בשעות פרטניות, בספריה, בהפסקה ועוד...
  • ועוד ועוד...

 

סרטונים

מרכז המתנדבים בחשמונאים, שהוקם בשיתוף עמותת ותיקים בקהילה:

 

 

פרויקטים  שונים של התנדבות מרחבי בנימין ובית אל: