מאות משפחות וקבוצות מכל רחבי הארץ, השתתפו בימים רביעי וחמישי של חנוכה, ב"פסטיבל המכבים בגבעת היקבים" - אירוע הממחיש בצורה חוויתית את ימי קדם במקומות בהם התרחשו קרבות המכבים בחבל בנימין.


המבקרים נהנו מהשתתפות חינם בסדנאות במלאכות עתיקות מימי החשמונאים - חרש ברזל, כדרות, הכנת נרות, יצור שמן זית ועוד וכן מסיורים מודרכים, זחילה במחילות מסתור, תצפית מההר אל השפלה, "המכבים באים"- משחק ניווט אתגרי לנוער ואפילו הצגות עם מודל פיל בגודל אמיתי.

האירוע הופק ע"י איש ההפקות צ'יקו בן זמרה בהזמנת מועצת בנימין. משה רונצקי מנהל התייירות בחבל בנימין סיפר כי "מטרת הפסטיבל היא לחבר את עם ישראל והעולם לאזורים בהם אירעו הסיפורים ההיסטוריים של עמינו. אלפי מטיילים הגיעו בעקבות המכבים למערב בנימין ואנו מתכוונים להמשיך ולהשקיע בפעילות התיירותית הזו בחגים ובכל השנה".

אבי רואה ראש המועצה האזורית מטה בנימין הוסיף, "בשנים האחרונות אנו מקיימים פעילות תיירותית רחבה על מנת להביא מטיילים מכל רחבי הארץ והעולם לאזור בנימין ולחבר אותם להתיישבות. בימים בהם מתקבלות החלטות כנגד ישראל באו"ם, אנו מזמינים את כולם להגיעף לראות ולחוות, את אתרי המורשת וההיסטוריה שלנו הפרושים בכל רחבי יהודה ושומרון".