ביום רביעי בחצות, בסופו של יום קשה ועצוב כעט כל המשפחות פונו מהישוב עמונה. במשטרה נעשו מאמצים להידברות עם הנערים המתבצרים בתוך בית הכנסת בעמונה על מנת למנוע צורך בפינוי בכוח. המשטרה החליטה לבסוף כי פינוי בית הכנסת יבוצע בבוקר.

 

המשפחות שפונו מעמונה במהלך היום הגיעו למדרשת עפרה שם ישהו בימים הקרובים. הנערים שהורחקו מעמונה במהלך הלילה פונו לישיבה בבית אל וילונו שם.

 

הכוחות פעלו באיפוק יחסי, ללא אלות או אלימות, ולכן הפינוי ארך זמן רב.

 

מספר עימותים פרצו במהלך הבוקר בין בני נוער לשוטרים, נערים ניסו לחסום את דרכם של השוטרים וצעקו "יהודי לא מגרש יהודי". כ-13 שוטרים נפצעו באורח קל כתוצאה מהשלכת חומרים בלתי מזוהים לעברם, ידויי אבנים ובקבוקי זכוכית. שני שוטרים סירבו פקודה.

4 חשודים נעצרו בגין הפרת הסדר הציבורי. בנוסף הורחקו עשרות מפרי סדר אל מחוץ לישוב.
 

 

ציר 60 חסום מסנג'יל ועד מעבר מכמש. תנועה תתאפשר בקטע כביש זה רק בתחבורה ציבורית ובהסעות תלמידים של החל"פ, וכן לתושבי עפרה בית אל עמונה וגבעת אסף שיציגו תעודות זהות. אנא סעו בדרכים חלופיות.

 

עדכונים שוטפים כאן באתר המועצה האזורית מטה בנימין. במקביל ניתן לפנות למוקד בנימין (1208, 02-9974106). נפתח קו חם לייעוץ רגשי להורים במספר 02-5477751.

 

מעט לאחר השעה 11:00 בבוקר הגיעו כוחות גדולים לישוב על מנת להתחיל בפינוי, השוטרים התקדמו לאט לעבר הבתים על מנת לבקש מהמשפחות להתפנות.

 

מעל לאלף בני נוער נמצאים בישוב ומתבצרים בבתים יחד עם המשפחות. ציר העליה לישוב חסום לתנועה.

 

לאחר לילה מתוח התעוררו התושבים ליום קשה ועצוב. התושבים הנחו את בני הנוער הנמצאים עימם במאבקם שלא לנקוט באלימות במהלך הפינוי.


 

המועצה פועלת יחד עם הנהגת הישוב לסיוע וליווי המשפחות ברגעים קשים אלו. 

 

 

 

 

היישוב עפרה פרסם הבוקר הודעת הזהות עם תושבי עמונה: עפרה כואבת ומחזקת את תושבי עמונה בשעתנו הקשה. 

העוול שבהחרבת הישוב לאחר עשרים שנה זועק עד השמים וייזכר לדיראון עולם. החידלון שבהרס עמונה ותשעת הבתים בעופרה רשום על שמו של הדרג הפוליטי ובראשם רה"מ ושרי הבית היהודי.

הנהגת הישוב עפרה וועד הפעולה קוראים לתושבי הישוב לתמוך במחאתם הצודקת של תושבי עמונה. עובדי הישוב פועלים בתיאום מלא עם רכזי הקהילה לתת סעד ועזרה למשפחות המפונות.

במקביל להצטרפות למחאה על ההר המובלת על ידי הנהגת עמונה נקיים החל מ-8:30 משמרות מחאה ותמיכה לאורך הציר העולה לעמונה

נמשיך ונעדכן את התושבים בנעשה ובצרכים השונים כפי שיתבררו במהלך היום.

חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי א-להינו.

 

היום, יום חמישי, ו' שבט תשע"ז, תענית ציבור בעפרה על הרס בתים ושכונות בארץ ישראל, על משפט מעוות ואכזרי, על אוזלת יד של נבחרי ציבור ועל חטאינו שגרמו לנו להיות גולים בארצנו. תפילת מנחה בבית הכנסת המרכזי בשעה 16:00. "עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע". 

 

 

מפת הכבישים החסומים

 

צילום: מתי עמר - TPS

 

צילום: יואב דודקביץ - TPS

 

צילום: אליענה פסנטין

 

צילום: מתי עמר - TPS