הרב איתם ונעמה הנקין, הורים לארבעה ילדים, מהיישוב נריה נרצחו (חמישי) בפיגוע ירי בין היישובים איתמר ואלון מורה בשומרון, סמוך לבית פוריק.

 

ארבעת ילדיהם היו ברכב בזמן הפיגוע וחולצו ללא פגע. הבן הגדול מתן הילל בכיתה ד', אחיו ניצן יצחק בכיתה ב', נטע אליעזר בגן, ואיתמר תינוק בן חצי שנה. 

 

בצאת השבת נרצחו אהרון בניטה, בן 24 והרב נחמיה לביא, אב לשבעה בן 41 מהעיר העתיקה בירושלים  בפיגוע משולב של דקירות וירי סמוך לשער האריות בעיר העתיקה בירושלים. אשתו של אהרון בניטה נפצעה בפיגוע באורח קשה מאוד ובנם בן השנתיים נפצע באורח קל.

 

הלוויתו של לביא תערך מחר בשעה 12:00 בהר המנוחות בירושלים. הרב לביא גדל בישוב בית אל בבנימין. הוא התגורר עם משפחתו בעיר העתיקה בירושלים. חבריו של הרב לביא מספרים שהוא שמע את הצעקות ברחוב וירד מביתו כדי לעזור לאנשים שהותקפו - ואז נדקר על ידי המחבל. 

 

מחקירה ראשונית עולה כי מחבל ערבי, תושב אל בירה, שהגיע לאזור שער האריות דקר בני משפחה, חטף את נשקו של אב המשפחה וירה לעבר קבוצת עוברי אורח.

 

אלפי בני אדם ליוו  את בני הזוג הנקין למנוחות ביום שישי, ביניהם גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, הרב הראשי דוד לאו, שרים וחברי כנסת.

 

אמו של איתם, הרבנית חנה הנקין, ספדה לבנה. "אתמול כל המשפחה היתה בביתכם ותכננתם עוד מסלול בארץ ישראל להנאת כולם", סיפרה. "איתם - היית משענת לאבא ולי. כל כך רווינו ממך נחת. היתה בינינו שפה משופת של תורה והלכה. המשכת את דרך אביך וסבך בדרך התורה, ביושר, בכישרון, איש הלכה בכל מאודו.

 

"חיברת ספר הלכה. בשנות העשרים לחייך אנשים לא האמינו שאתה כה צעיר", הוסיפה האם השכולה. "ספרך על הלכות שבת נמצא עכשיו בשלב העימוד''.

 

הילה ערמוני, אמה של נעמה הי"ד, אמרה כי "שום דבר בעולם לא הכין אותי לכתוב הספד לבתי או לחתן שלי. מאתמול אני שואלת כל הזמן 'למה ביחד? למה את שניהם?', ופתאום הבנתי שבחייהם ובמותם לא נפרדו. היה בהם קשר אמיתי מהרגע הראשון".

 

"השארתם משפחה מיותמת. השארתם פיקדון יקר מכל שניצלו בנס. נעשה הכל כדי להמשיך את דרככם. אתם בליבנו תמיד. ה' נתן, ה' לקח, יהיה שם ה' מבורך", הוסיפה האם הכואבת.

מתן הלל בן התשע, בנם של איתם ונעמה הי"ד, אמר קדיש בסיום ההספדים ואלפי המשתתפים פרצו בבכי קורע לב.

 

איתם למד כעשר שנים בישיבת ניר. התגייס לגולני ובשנת 2004 יצא לקורס מכ"ים ולאחר מכן היה אברך בישיבה, כתב ספר במכון לרבני ישובים בשם "לכם יהיה לאכלה". בנוסף היה מרצה במדרשת נשמת. נעמה גרפיקאית.

 

על הפיגוע סיפר יוחאי שלו, ראש סניף 'שומרון' של איחוד הצלה, "בהגעת מתנדבי איחוד הצלה מהישובים הסמוכים אלון מורה ואיתמר לזירה הם נתקלו בזירה קשה מאוד".

 

"ההורים היו ברכב ללא רוח חיים ולא היה ניתן למרבה הצער להציל את חייהם. הילדים שהיו ברכב למרבה הנס לא נפגעו וטופלו במצב קל בעקבות חרדה. לזירה הגיעו תוך דקות ספורות כוחות רפואה של צה"ל וצוות הביטחון של המועצה האזורית שומרון, ונסיבות המקרה בבדיקה של כוחות הביטחון", אמר שלו.

 

פאראמדיק מד"א בועז מלכה הוסיף, "המראה היה קשה מאוד, ראינו רכב במרכז הכביש כשלצידו שכב גבר בשנות השלושים כשהוא עם פציעות בפלג גופו העליון ובתוך הרכב ישבה אשה בשנות השלושים גם היא עם פציעות קשות בפלג גופה העליון , הם היו ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותם במקום".

 

ממועצת יש"ע נמסר בתגובה כי "ההסתה המתמשכת של הרשות הפלסטינית ומסכת השקרים וההסתה של אבו מאזן אתמול באו״ם הם הגורמים הישירים לפיגועים. דרושה תגובה ביטחונית נחרצת של ממשלת ישראל לפיגוע ומעצר כל המסיתים, יחד עם בניה רחבת היקף והקמת ישובים חדשים בכל מקום בו הם ינסו לפגוע בנו".

 


איתם ונעמה הנקין הי"ד