(יוצר הסרטון: יוסי שחר)

 

בשעה טובה העברנו את התקציב לשנת 2018 כשההשקעה בחינוך, הנמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, מהווה למעלה מ-50% מכלל התקציב לפעילויות החינוך השונות מעונות, גנים, בתי ספר, תכניות מיוחדות, הסעות ועוד. בהשקעה בחינוך אנו נוטעים למען הדורות הבאים את התשתית לקיומנו בחבל ארץ זה.

 

במהלך השנה התמודדנו עם אתגרים שונים ביניהם שריפה בנווה צוף, פינוי בתים בעפרה ופינוי הישוב עמונה – היכולת להתמודד בהצלחה עם אתגרים בלתי צפויים תלויה רבות ביכולת וביציבות הכלכלית של המועצה.

 

בדיוני התקציב השתתפו נציגי משרד הפנים, הנהלת המועצה, מנהלי אגפים ומחלקות במועצה, חברי מליאה, נציגי הנהלת מועצת יש״ע, יו״רים של יישובי בנימין, אגף הגזברות, ועוד. הגורמים השונים דנו בתקציב של כ-580 מליון ש''ח ועוד מעל 400 מליון ש''ח בתב''רים - תקציב בלתי רגיל.

 

בשנת היובל לשחרור ירושלים ויו"ש נישא תפילה להמשך של הרחבת ההתיישבות מתוך שורשיות וערכיות.

 

[pic_2374]

ראש המועצה, אבי רואה, העניק במהלך הערב את אות יקיר ההתיישבות לשר הפנים אריה דרעי, בנוכחות יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני ויו"ר החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד.

 

בהענקת הפרס נאמר כי "השר דרעי נטל על עצמו בשנה האחרונה משימה ייחודית וחשובה מאין כמותה – להקים את היישוב החדש עמיחי, והוא עשה זאת באופן שיכול להוות מודל לשרי ממשלה רבים אחרים".

 

"המקצועיות, הנחישות והמנהיגות, איפיינו כל צעד בדרך להשגת המטרה שנטל על עצמו באופן יוצא דופן למשרד כמשרד הפנים", נאמר בטקס.

 

רואה הוסיף כי "השר דרעי מלווה אותנו גם בהליך קבלתו של יישוב נוסף אל מטה בנימין, גני מודיעין, וכשר הפריפריה אנו זוכים להיות שותפים לצעדים משמעותיים רבים שבהם הוא מקדם את הפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל".

 

השר דרעי דיבר על המאמצים שעושה משרד הפנים לקידום ההתיישבות ולביסוס הישובים - ולדאגתו בפרט למפוני עמונה שעתידים לעבור לישוב עמיחי.

בין דבריו בישר השר גם על כך שבקרוב יביא להחלטת ממשלה בקשת סמל ישוב לישוב החרדי "תל ציון".