בצהרי יום שישי התנפל מחבל על יהודי כבן 40 שעמד מחוץ לסניף של רמי לוי בשער בנימין דקר אותו בפלג גופו העליון מספר פעמים וברח מהמקום. הפצוע פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים במצב קשה ומאוחר יותר חל שיפור במצבו, שמוגדר כעת בינוני.

אבי רואה, ראש המועצה אמר לאחר הפיגוע, "אנחנו נמצאים בעיצומו של גל טרור המכה בכל רחבי הארץ. כל האזור מתפקד בנוהל חירום והצבא וכוחות הבטחון משקיעים המון כוחות כדי להגן על התושבים. אנחנו נמשיך להרים ראשנו ולעמוד איתנים נגד אלו המנסים לפגע בנו. אני שולח איחולי החלמה מהירים לפצוע ומחזק את התושבים ואת כוחות הבטחון".

שעות לאחר הדקירה  בראא עיסא הסגיר את עצמו לידי מנגנון הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית ברמאללה. עיסא, תושב מזרח ירושלים ומחבל בחללי גדודי אל-אקצא, פרסם אתמול ברשתות החברתיות סרטון שבו נטל אחריות לפיגוע.

"בשמי ובשם העם הפלסטיני, אני בנה של ירושלים", אמר עיסא, שנראה בסרטון כשהוא מצולם על רקע דגלי פת"ח. "מסרתי את נפשי כדי לשמור על אל-אקצה ולהגן על אדמתנו הכבושה בכוונה טהורה לעמוד בפני אללה בכל כוחי הגופני והנפשי, מסרתי את נפשי ביוזמתי כדי לבצע את הפעולה הזאת ללא הנחיה ומבלי לחצים משום גורם שהוא".

(צילום: דובר צה"ל)