יותם עובדיה הי"ד שנרצח (חמישי) בפיגוע דקירה בישוב אדם הובא למנוחות ביום שישי בבית העלמין בגבעת שאול.

בהלוויה השתתפו מאות בני משפחה וחברים, השר יריב לוין, סגן שר הביטחון אלי בן דהן, ח"כ מוטי יוגב, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ואלוף פיקוד מרכז נדב פדן.

יהודה אדרי, חמיו של יותם, אמר, "הלב נשבר למשמע הבן הקטן שלך קורא 'אבא, אבא'. הבן הקטן לא יכול בלעדיך", אמר, "אנחנו רוצים לבקש ממך סליחה ומחילה אם עשינו משהו, כולנו רצינו רק טוב בשבילך. תודה על מה שהיית עבור הילדים האהובים שלך ועבור אשתך האהובה טל. נתפלל לרחמי שמיים שיעזרו לה לעבור את התקופה הקשה הזו. ננצור אותך בליבנו לעולמים".

השר יריב לוין אמר, "נמשיך לבנות ולהיבנות בכל רחבי ארצנו. הרוצח לא פעל בחלל ריק. האחריות היא של הרשות הפלסטינית. מי שמחנך לשנאה ישלם מחיר".

יותם הי"ד הותיר אחריו אשה - טל, שני ילדים - הראל בן שנתיים ועשרה חודשים ואיתי בן שבעה חודשים וזוג הורים. יותם עבד בברינקס עשר שנים, בשירותו הצבאי שירת במג״ב.

 

בפיגוע נפצעו שני גברים נוספים, מצבו של פצוע בן 58 שנפצע בינוני השתפר במהלך הלילה וגבר בן 41 שנפצע קל שוחרר מבית החולים.

 

ביום חמישי סמוך לשעה תשע בערב חדר מחבל ליישוב אדם ודקר שני אנשים. אזרח נוסף ששמע את הצעקות וחשב שמדובר בקטטה, ירד לרחוב ותוך כדי שנדקר שלף את אקדחו הפרטי והרג את המחבל. הוא נפצע קל. 

המחבל כבן 16 מהכפר כובר שממנו יצא המחבל שביצע את הטבח במשפחת סלומון מנווה צוף לפני כשנה.

תושבי הישוב התבקשו להסתגר בבתיהם עד תום סריקות שביצעו כוחות הביטחון מחשש למחבל נוסף שמסתובב בישוב. 

 

ראש המועצה אבי רואה אמר לאחר האירוע:  "אחת לתקופה אנו מקבלים תזכורת שעדיין אנו נלחמים על הבית, דווקא התקופה האחרונה היתה תקופה יחסית שקטה, ושוב אנו מקבלים את התזכורת שהמאבק על הבית עדיין נמשך. מדובר ביישוב עירוני, גדול, מבוסס, סמוך מאד לירושלים, ולא באיזה ישוב קטן ומרוחק. אבל אנחנו נמשיך בדרך שבה אנו הולכים - לבסס לפתח ולהגדיל את ההתיישבות. המועצה נותנת סיוע ליישוב ולמשפחות הנפגעים בכל הנדרש. אנו מחזקים את היישוב אדם בשעה קשה זו".

[pic_2664]