4,000 רצים ורצות מ-15 מדינות ברחבי העולם השתתפו בחול המועד סוכות במרתון התנ"ך הבינלאומי במועצה האזורית מטה בנימין.


מרתון התנ"ך הינו אחד מחמשת המרתונים היחידים בארץ והוא המרגש והמאתגר מבין כולם. המרתון מתחיל באזור ראש העין ומסתיים בשילה הקדומה, במסלול ההסטורי בו התקיים המרתון הראשון בימי תקופת השופטים.


הזוכה במקום הראשון במרתון המלא באורך 42 ק"מ לאחר ריצה של שלוש שעות ו-18 דקות הוא יפתח פשחור בן 24 תושב קיבוץ מרב, סטודנט לחינוך גופני וזהו המרוץ הרביעי שלו לאחר שבשנה שעברה הגיע למקום שני בתוצאה של שלוש שעות ו-23 דקות. יפתח ציין "לאחר 5 שנים של אימונים הצלחתי. צריך לאהוב את מה שעושים ולהציב מטרה . זה ניהיה יותר קשה משנה לשנה אבל מה שעוזר זה ההתמדה., גם אם לא ישנת בלילה קמים להתאמן".

 

במקצה הנשים הגיעה למקום הראשון אלונה דייטלובה, עיתונאית ואצנית מהעיר סנט פטרסבורג ברוסיה, בת 37 נשואה עם ילד, הלוקחת חלק בקבוצת ריצה בשם Time 4 run.

 

"מרתון התנ"ך הפך בשנים האחרונות לאחד מאירועי הריצה החשובים בישראל.  תוואי המסלול,  מראש העין לשילה הקדומה,  מעניק למשתתפים חוויה תנ" כית מושלמת באזור מטה בנימין המרהיב." אומר עופר פדן מנכ"ל מרתון ישראל, "השנה צפויים להשתתף במרוץ אלפי רצים, רבים מתוכם תומכי ישראל ממדינות רבות בעולם. אין לי ספק שמרתון התנ"ך ימשיך להיות יעד מועדף בלוח השנה של הרצים בארץ ובחו"ל". 

משה רונצקי מנהל מחלקת התיירות של המועצה האזורית מטה בנימין ציין "אנו שמחים ומצפים לארח את אלפי הרצים שיגיעו מרחבי הארץ ומלמעלה מעשר מדינות בעולם, במרתון ערכי ואתגרי שמחבר בין ספורט עכשווי להיסטוריה שלנו בתנ"ך, ובין השפלה להתישבות בהר".

דובי אודסר מנכ"ל עמותת 'משכן שילה' שמפעילה את אתר שילה הקדומה ומיוזמי המרתון ציין כי "מרתון התנ"ך, המרתון הראשון בעולם הוא מרוץ יחודי ומרגש. המרתון הוא חיבור  ממשי ושורשי לנופי התנ"ך וארץ ישראל. היותו של המרתון אירוע הספורט הגדול והמשמעותי  במרתונים הבינלאומים הוא עובדה משמחת ואנו בשילה הקדומה מזמינים את עם ישראל  וכל חובבי הספורט בארץ ובעולם להגיע אלינו, להשתתף ולרוץ במרתון המקורי בעולם - מרתון התנ"ך".