בטקס מרגיש ומרגש נחנך (שלישי) 'מפרידן אדם'  בנוכחות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ וראש המועצה האזורית מטה בנימין ישראל גנץ.

בראשית דבריהם התייחסו הנואמים לפיגוע שאירע בתחילת השבוע בצומת עפרה, איחולי החלמה נשלחו לפצועים.

ראש הממשלה הבטיח כי מדינת ישראל תרדוף את המחבלים ותשיג אותם. "הם לא יעקרו אותנו מכאן, כל עוד אני ראש ממשלת ישראל אני מבטיח שאף יהודי לא יעקר מביתו. לא רק שלא יעקרו אותנו אנחנו נבנה כאן עוד בתים!

נתניהו פתח את הטקס בברכות לתושבי האזור "זהו רגע חגיגי שציפינו לו במשך שנים. כאן בחבל בנימין חיו אבותינו לפני אלפי שנים, שמות הישובים מחזירים אותנו לימי התנ"ך. מי יודע כאן בקהל מי חי בענתות? מי חי במכמש? אלו מקומות שהם לב ההיסטוריה שלנו, כאן לב המולדת ואנחנו נמשיך להחזיק את ההתיישבות בה".

"אנחנו פותחים מחלף חדש-מפרידן. עד היום בבוקר לא ידעתי שהמילה הזו קיימת. פתיחת המפרידן מביאה בשורה עצומה לתושבי האזור. סיפרו לי שאנשים היו תקועים כאן שעות בפקקים. אנחנו מחלצים היום את הפקק ופותחים את הדרך לירושלים ולהתיישבות. פתיחת הכביש נותנת תנופת  חיים להתיישבות. זה מפתח את התיירות את העסקים את ההתיישבות. דרך פיתוח הכבישים בישראל אנחנו מבטלים את הפריפריה ומחברים הווה לעתיד. היום חיברנו את עברנו לעתיד, זו זכות גדולה מאוד. בעצם לא מדובר כאן במפרידן, מדובר בחיבורן", סיכם ראש הממשלה.

שר התחבורה הוסיף על הדברים והבטיח, "עד שנת 2030 אנחנו נכפיל את מס' התושבים ביו"ש, אנחנו יכולים לעשות זאת ואנחנו נעשה זאת. משרד התחבורה משקיע מליוני שקלים בפיתוח הכבישים ברחבי יו"ש ומבטיח בכך גם את הבטיחות וגם את הבטחון של כל תושבי האזור".

ראש המועצה, ישראל גנץ בטקס. (צילום: שחר כהן)

ראש המועצה ישראל גנץ הודה לראש הממשלה ולשר התחבורה. "סיימנו לחגוג עכשיו את חנוכה, זהו חג של גבורה יהודית, חג שבו נר אחד קטן מביא איתו אור גדול. שני המוטיבים הללו נשזרים כאן היום. בעבר היו ממשלות שלא השקיעו ביו"ש, לא היה ברור להם שזה חלק מישראל והנה בשנים האחרונות יש לנו ממשלה שאומרת אחרת ומשקיעה בפיתוח ההתיישבות. זו גבורה אדירה אל מול כל העולם ותודה לראש הממשלה ולשר התחבורה. היום הדלקנו אור קטן אך יש כאן עוד הרבה עבודה. כביש הטבעת, שיקוע קלנדיה ועוד פרויקטים מחכים לאישור קידום ופתיחה, אני פונה לשר הבטחון החדש ומבקש ממנו לאפשר את המשך העבודות ולהכניס את כל כבישי יו"ש לתוכנית הלאומית של מדינת ישראל. אנחנו מבקשים מהממשלה הנוכחית להכניס את כל יו"ש לתוכנית העבודה הלאומית".

בסוף דבריו הודה ישראל גנץ לאבי רואה ראש המועצה היוצא ולכל עובדי משרד התחבורה ונתיבי ישראל.