בישוב עמונה התבצע (חמישי) פינוי אלים  של המשפחות  ושל כ 200 בני נוער המתבצרים בשני מבנים. 

לדברי המשטרה, במקום התבצרו כ-200 נערים ששפכו שמן על הכביש והשליכו חפצים כדי למנוע את הפינוי.

לפי הדיווחים, חמישה שוטרים ושני נערים נפצעו באורח קל. צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום פינו את הפצועים לבתי החולים בירושלים.

מוקדם יותר השבוע הודיעה הפרקליטות לכמה מהמפונים כי אם לא יפורקו המבנים בתוך 48 שעות, הם יוחרמו. זאת חרף העובדה שהמקום נקנה כחוק. אתמול הבהירו התושבים כי הם מסרבים לפנות את המבנים שהציבו בשטח היישוב עמונה ולהיכנע לאולטימטום שהפרקליטות הציבה להם.

נזכיר כי המתיישבים קנו את האדמה בכמה מיליוני שקלים והעסקה אף אושרה על ידי המנהל האזרחי, אך נזקקת גם לאישור של הדרג המדיני - קרי ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו - שאינו מתכוון לפעול בנושא.

ראש הממשלה בחר לא לפנות את חאן אל אחמר, אבל לצערנו היה מאוד חשוב לו לפנות, בפעם השניה, את חוות עמונה שהוקמה לזכר התינוק עמיעד ישראל.

בעמל רב נרכשו בעמונה  כארבעים דונם של אדמות. מימוש זכויות הקניין בקרקע, היא זכות יסוד המוקנית לכל אזרח ישראלי, אבל אם אתה מתנחל מסתבר, שאין לך זכויות. 

ראש המועצה האזורית מטה בנימין, ישראל גנץ הנמצא במקום רואה בחומרה רבה את הפינוי "ראש הממשלה יכול היה בחתימה אחת שלו כשר בטחון לתת היתר עסקה ולאפשר את השימוש בקרקע, אך הוא לא עשה זאת ובכך במו ידיו הביא לפינוי הזה".