יוס (יוסף אבישב) עמיחי ואורי מנדל מהישוב עפרה נהרגו (שלישי) בתאונת דרכים סמוך לישוב עלי.

יוס נשוי לשושנה לבית גלט. אורי נשוי לרננה לבית שיוביץ. בתאונה נפצע באופן בינוני-קשה אלדן תורג'מן, בעלה של שני לבית פילוסוף. ישלח לו ה' ישועה ורפואה.

יוס עמיחי, בן 31, גדל בחשמונאים ולמד בישיבה התיכונית נר תמיד.  למד בישיבת ההסדר קריית שמונה ושירת בצבא כקצין בחטיבת כפיר. שירת במשרד הביטחון. עבד כמתכנת מחשבים בחברת הייטק במרכז. בן זוג ואבא מסור ואוהב. אדם בעל מידות טובות ונעלות שבאו לידי ביטוי בכל צעד בו פסע, בכל מילה שאמר ובכל מעשה שעשה. איש משפחה, אוהב ואהוב על הבריות. צנוע ונעים הליכות. אדם שהאיר כל דבר בו נגע. השאיר אחריו אישה בהריון ושתי ילדות בנות 4 ו-7.

אורי מַנדל, אבא טוב ליואב בן השלוש ולנֹגה בת החמישה חודשים, בעל מקסים לרננה ובן מסור לברוך ואריאלה. כמעט בן שלושים (יום ההולדת בשבוע הבא), תושב עפרה. גדל בכפר סבא, למד בישיבת ההסדר בקרני שומרון ושירת כלוחם בחיל השריון. סיים לא מזמן לימודי הנדסה תעשייה וניהול באריאל, ובדיוק עשה את צעדיו הראשונים כעובד בתחום. שמח וסבלני, ועוזר לכל אדם. מצחיק ואדיש, אבל רק כלפי חוץ - מבפנים הכי רגיש שיש. ידע לתבל מפגשים חברתיים בהומור ובצחוק. שם לב לפרטים הקטנים, וידע לומר את המילה הנכונה בזמן הנכון. אהוב על כל משפחתו ושכניו. בולט בקומתו, ומעל הכול - בלבבו.

המועצה האזורית מטה בנימין כואבת יחד עם היישוב עפרה את מותם הנורא בתאונת הדרכים הקשה של שניים מתושבי היישוב, ושולחת איחולי החלמה מהירה לפצוע גם הוא בן עפרה.

השניים נהרגו בתאונה בכביש 60 סמוך לעלי בין רכב פרטי למשאית. צוותי מגן דוד אדום פינו לבתי החולים בירושלים פצוע מהרכב הפרטי, גם הוא תושב עפרה, כבן 30 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית בהכרה, ונהג המשאית גבר כבן 30 במצב בינוני בהכרה עם חבלות בגופו.

מהמועצה נמסר כי "כביש 60 הוא כביש אדום, שגובה מחיר יקר מדי שבוע של יהודים וערבים כאחד. צריך להפוך אותו לכביש דו מסלולי עם גדר הפרדה בדיוק כמו כל כביש בין עירוני בארץ, הגיע הזמן שממשלת ישראל תיקח אחריות ותמנע את המוות הנוראי והמיותר הזה".

ראש המועצה והצוותים המקצועיים נמצאים משעות הבוקר בעפרה,  מסייעים ליישוב ומלווים את המשפחות.

חובש רפואת חרום על אופנוע מד"א אליהו בן חמו ופאראמדיק מד"א דוד ברוכי סיפרו לאחר האירוע "מדובר בתאונה חזיתית קשה ומזעזעת, כשהגעו למקום ראינו רכב פרטי ומשאית מעוכים, ברכב הפרטי הנהג כבן 30 והנוסע שלצידו שנלכד, היו מחוסרי הכרה ללא נשימה וללא דופק עם פגיעה רב מערכתית, לאחר שביצענו בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם. נוסע שישב במושב האחורי היה בהכרה וסבל מפגיעות בבטן ובגפיים ונהג המשאית כבן 30 היה בהכרה מלאה וסבל מחבלות, יחד עם כוח רפואה של צהל הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבתי החולים במצב קשה ובינוני".

בחודש שעבר נהרגו באזור שתי נשים: רבקה קופשוק (דורון) מהישוב עלי והדס תפוחי, תושבת היישוב עטרת.