אלפים ליוו למנוחות את הרב אחיעד אטינגר הי"ד מהישוב עלי שנפצע באורח אנוש בפיגוע באריאל ונפטר מפצעיו. הלוויה יצאה מהישוב עלי דרך מקום הפיגוע באריאל לבית העלמין סגולה. 

מסע הלוויה הארוך הסתיים בשיר "ואפילו בהסתרה" שכל משפחתו וחבריו שרו יחד בבכי. בהלוויה השתתפו  שר החינוך נפתלי בנט, סגן שר הביטחון אלי בן דהן והשר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי.

הרב אטינגר, שניהל את ישיבת "עוז ואמונה" בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב, הותיר אחריו את אשתו תמר (בת 44) ו-12 ילדיהם. הבכורה מוריה, בת 21, נשואה לינון לוז ואמורה ללדת בשבועות הקרובים ילד ראשון. אפרת, בתו בת ה-20, מתנדבת בשירות לאומי בטבריה ואלישיב, 19, נמצא בשירות סדיר ביחידה מובחרת. תשעת הילדים האחרים הם הראל (בן 18), אליסף (16), יהודה (13), תחיה וצופיה (תאומות בנות 11), בניה (9), אליאב והדס (תאומים בני 7) ורוני הקטנה, בת שנה וחצי.

הרב אטינגר הי"ד נורה בידי מרצח בפיגוע בשומרון. במהלך הפיגוע גילה תעוזה, תעצומות נפש ואומץ רב תוך שהוא יורה במחבל. 

רעייתו של הרב אחיעד אטינגר: חשוב לנו להמשיך את מפעל חייו

תמר, רעייתו של הרב אחיעד אטינגר, יצאה בהצהרה לתקשורת ואמרה דברים נרגשים: ראשית אנו רוצים להודות לעם ישראל המדהים שנתן לנו הרבה כוח ובעיקר לאנשי עלי שעוטפים אותנו בהרבה אהבה ודואגים לכל פרט.

בעלי אחיעד היה איש של כלל ישראל, היתה לו רגישות גדולה לכל אדם שפגש ובעיקר לתלמידיו שבענוותנותו הרבה הוא קרא להם 'לומדים' ולא 'תלמידים'. כל כך היה חשוב לו לתת לכל אחד את התנאים המתאימים לגדול בתורה.

חשוב לנו מאוד להמשיך את מפעל חייו, ישיבת עוז ואמונה שבעבודת נמלים ותעצומות נפש הקים יש מאין במקום כל כך מאתגר. אנחנו מבקשים מאוד שהתמיכה העצומה של עם ישראל לא תיפסק.

בעלי מסר את נפשו למען הכלל הן בחייו והן במותו. אנחנו נודה לכל אחד שיוכל לתת את חלקו ולתרום למפעל הגדול של חייו.

אנחנו קוראים לממשלת ישראל למגר את הרע, להחזיר את הביטחון ואת ההגנה שנוכל להמשיך ביישוב ארצנו מתוך אהבת ישראל ולהתמקד בדברים שמחברים אותנו כעם.

דבר המשפחה: 
המשפחה רוצה להודות לכל עם ישראל על התפילות הרבות שהתקיימו מאתמול ברחבי הארץ לרפואתו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד.
מאז הפיגוע אתמול בבוקר אנו מגלים שהתכונות של הרב אחיעד בחייו הופיעו גם ברגעים האחרונים.
תוך שהוא חותר למגע עם המחבל, יורה מנשקו האישי ארבעה כדורים ומנסה למנוע רצח נוסף מבלי לחשוב על עצמו ולא על משפחתו.
מסירות נפש זו אפיינה אותו לאורך השנים כשהוא ומשפחתו קובעים את ביתם בדרום תל אביב, מקימים ישיבה ופועלים לחיזוק הזהות היהודית ולליווי ולסיוע למשפחות בשכונות בדרום תל אביב.
את אותו חסד ואותה מסירות נפש המשיכו הרב אחיעד ובני משפחתו כשהחליטו לתרום את אבריו ולהציל חיים נוספים.
הפיגוע אתמול, כמו פיגועים רבים לפניו, מחדדים שוב את הצורך בהרתעה בלתי מתפשרת, בכל הכח ואת הענישה המירבית הכוללת שכוללת הריסת בתי מחבלים וגירוש בני משפחותיהם מהארץ. אנו סומכים על כוחות הביטחון שיצליחו לחסל את המחבל הרוצח ויעבירו מסר ברור לכל מי שמנסה לפגע בנו – אחת דינו למות!
עוד יומיים פורים, פורים הוא זמן שמחה שהגיע אחרי צער גדול של ניסיון אויבנו להשמיד אותנו.
אחרי אבל גדול ואחדות גדולה של העם שלנו מגיעה ההצלה ואיתה גם השמחה. 
אנו מקווים שאחרי האבל הכבד נזכה לראות את העם הזה מתאחד ומהאחדות הגדולה הזו נזכה לראות גם שמחה גדולה.

צילום: באדיבות המשפחה
צילום: מחתונה הבת הבכורה באדיבות המשפחה

---------------------

בפיגוע נרצח סמ"ר גל קיידאן, בן 19 מבאר שבע ונפצע באורח קשה אדם נוסף. 

מחקירה ראשונית של צה"ל עולה כי את הפיגוע המשולב החל המחבל בצומת אריאל כשדקר לוחם צה"ל, לאחר מכן חטף את נשקו, ירה לעבר אזרחים ונמלט ברכב.

המחבל המשיך לצומת גיתי אבישר וירה לעבר הטרמפיאדה. צה"ל תגבר את כוחותיו במרחב ובשעה זו מתנהל מרדף אחר המחבל.

ישראל גנץ, יו"ר המועצה האזורית מטה בנימין, אמר כי "רק לפני מספר ימים נורו טילים על תל אביב, והנה עוד פיגוע ירי קשה בלב הארץ, ליד העיר אריאל. אנו דורשים מראש הממשלה להנחות את צה"ל לבצע טיפול שורש בתשתיות הטרור, ולנקות את הכפרים הפלשתינים מהנשקים שמסתובבים בהם. אנו סומכים על כוחות הביטחון שיצליחו בע"ה לבצע את המשימה, אילו רק יאפשרו להם".