כמדי שנה, אלפי נשים מכל הגילאים יגיעו לקראת חג האהבה לשילה הקדומה לחולל בין נופי הכרמים והשרידים של עיר המשכן הקדומה, ממש כמו בימי התנ"ך ובדיוק במקום ובזמן שנהגו לעשות זאת בנות שילה, לפי המסורת העתיקה.

פסטיבל "מחוללות בכרמים" – פסטיבל המחול התנ"כי לנשים – יתקיים הקיץ זו השנה ה-11 באתר שילה הקדומה, ביום שלישי, ערב י"ב באב, ה-13/08/2019 – השנה בסימן העצמה נשית. כמדי שנה, צפויות להגיע לפסטיבל אלפי נשים מכל רחבי הארץ במטרה לשמר מסורת עתיקת יומין של בנות שילה שהיו יוצאות ומחוללות בכרמים: "וַיֹּאמְרוּ הִנֵּה חַג-יְהוָה בְּשִׁלוֹ מִיָּמִים יָמִימָה...אִם-יֵצְאוּ בְנוֹת-שִׁילוֹ לָחוּל בַּמְּחֹלוֹת.."(שופטים כ"א)

ייחודו של הפסטיבל הוא שחזור טקס עתיק יומין שהתקיים באותו מקום לפני אלפי שנים, כשבנות ישראל היו יוצאות ורוקדות בינות לכרמי היין המבשילים. באווירה ייחודית זו, לאור ירח מלא ובתפאורה הייחודית של שרידי עיר המשכן הקדומה, שילה, יתכנסו לחולל אלפי נשים בלבן, שיחגגו את חג האהבה וייחשפו לעולם המחול בנופי הכרמים המתחדשים בימינו – חוויה יוצאת דופן של אחדות, שחרור הגוף והנפש תוך העצמה נשית אדירה.

המשתתפות שיגיעו לפסטיבל ייהנו ממופע מרכזי של הזמרת והיוצרת המוערכת יובל דיין, מתחמי סטיילינג ואיפור, מתחמי סדנאות מחול לשחרור הנפש והגוף, מתחם שיח אהבה בהשתתפות ח"כ ציפי חוטובלי, מיצג מוליטמדיה מרגש ב"מגדל הרואה", הולגרמה מרהיבה של המשכן ויריד אומנות נשית.

 

17:00 - פתיחת שערים בשילה הקדומה

 

אז מה בדיוק קורה? בשעה 17:00 ייפתח אתר שילה הקדומה להתכנסות ולרישום בבית קפה באווירה תנ"כית, שנמצא בלב חורשה טובלת בירוק. מכאן יכולה כל משתתפת לעצב לעצמה את החוויה האישית שלה באחד ממתחמי הפסטיבל:

17:30 - מתחמי אומנות, מוזיקה ושיח

 

מתחם המחול "מחוללות" יציע מגוון סדנאות ריקוד: מחול מזרחי-אתני מקפיץ, מחול אתיופי אותנטי וסוחף עם מוטיבי תנועה הלקוחים מעולם הטבע, וסדנת זומבה – שיטת הריקוד האירובי שכבשה את העולם.

במקביל, בשעות 18:00–19:30, נשים שרוצות לנוח ולהתפנק מוזמנות למתחם בימת המופעים "אתנחתא בחורשה", שם הן יוכלו להתרווח בפינות הישיבה ולצפות במופעי מחול אומנותיים ומגוונים: נטלי דביר במופע אתני מזרחי ביצירה מקורית, אביב אבבה יוסף בריקוד אפריקאי אתיופי מסורתי, וכן יצירות מחול של בתי הספר למחול "איילות", מכללת "אורות ישראל", בית הספר למחול "הריקוד" ו"בית לתנועה" – בית הספר לריקוד מקיבוץ עמיר שבצפון הרחוק.

 

באזור "מתחם נשי" יתקיימו סדנאות איפור וסטיילינג בהובלת אביטל סודאי, שתעניק טיפים על "הסודות הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" – מאיפור טבעי וזוהר ועד התאמת הלבוש למבנה הגוף.

 

במתחם "שיח אהבה" תיערך סדנה מרחיבת לב על צפונות האהבה עם ח"כ ציפי חוטובלי ואור אלון בנושא: "איך להיפרד מהרווקות באהבה?"

 

מעבר למתחמים, יוקרן בשעות 19:00ו-19:30 מיצג המולטימדיה היפהפה ב"מגדל הרואה" המספר את סיפורה התנ"כי של שילה הקדומה על רקע נוף הכרמים הנשקף מחלונותיו הייחודיים של המגדל. חוויית שילה הקדומה אף כוללת צפייה בהולוגרמת תלת ממד מרשימה של המשכן וכליו, ואת מיצג ה-VR החדש "בתי המחסנים" למרגלות התל הקדום.

20:00 - המופע המרכזי – יובל דיין

בשעה 20:00 יתקיים המופע המרכזי שיכלול שלל מופעי מחול מגוונים: בית הספר למחול "מחוללות" עם המופע "צמאה", בית הספר למחול "שלם" במופע "קחי לך", מופע המחול "תורת המשחקים" בהובלת הכוריאוגרפיות חנה ויסמין משולמי, וחפלה מרוקאית סוחפת ובועטת של האומנית נטלי דביר. גולת הכותרת של הערב תהיה:

 

המופע המרכזי בפסטיבל: יובל דיין, "תשאל את המים"

 

יובל דיין היא אחת מהיוצרות המצליחות והמוערכות בתעשיית המוזיקה בישראל, זמרת נשמה עם קול מלאכי, שופטת בתכנית "דה וויס" וזמרת השנה לשנת תשע"ד. המופע " תשאל את המים" כולל את להיטיה המפורסמים הישנים והחדשים ("בדיוק כמו הירח", "עד שתחזור", "דמעות שקופות," "ליבי ער")

 

מחיר כרטיס במכירה מוקדמת: 75 ₪ ולאחר מכן בעלות של 110 ₪.

מחיר "חמולה" – למזמינות 5 כרטיסים ומעלה – 69 ₪ לכרטיס

 

לפרטים מלאים על הפסטיבל ולרכישת כרטיסים באתר "שילה הקדומה"

www.a-shiloh.co.il