למעלה מאלף בני משפחה וחברים הגיעו אמש (חמישי) לבית העלמין בעפרה, שם הובא למנוחות רב"ט דביר שורק שנרצח בפיגוע הדקירה סמוך למגדל עוז. 

אביו יואב ספד לו, "בעוד ימים אחדים היינו אמורים לחגוג לך 19 ואני חושב על 19 השנים הללו ולא יכול שלא לחייך. לעתים קרובות עמדתי והתבוננתי בך מהצד בפליאה, הייתה לך אישיות כל כך מיוחדת. המתנה שלך יצרה אור וטוב בתוך המשפחה ומחוצה לה. אנו ננסה להוסיף אור וטוב ולהתחזק למרות הכאב".

דביר, בן 19, הוא בנם האמצעי של יואב ורחל, ואח לשישה: שחר בן 24, נועה בת 23, רות בת 21, בנימין בן 15, איתן בן 13 ואורי בן תשע. משפחתו ביקשה לתרום את איבריו וקרניות עיניו יושתלו בימים הקרובים.

שורק למד בישיבת מחניים במסלול בני הישיבות. זוהי הטרגדיה השנייה שפקדה את המשפחה. שורק הוא נכדו של הרב בנימין הרלינג, שנרצח בפיגוע ירי ליד שכם באוקטובר 2000.

בשעות הבוקר המוקדמות של יום חמישי נמצאה גופתו עם סימני דקירה על גופו בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון. דביר דווח כנעדר לאחר שאבד איתו הקשר בשעות הערב. כוחות צה''ל, שירות הביטחון הכללי והמשטרה ממשיכים גם הבוקר (שישי) בחיפושים אחר המחבלים.

אגרת ראש המועצה לתושבים: לא ניחלש ולא תיפול רוחנו

עם היוודע דבר היעדרו של בן היישוב עפרה, החייל דביר יהודה שורק הי"ד, בשעות הלילה המוקדמות, חברו צוותי המועצה לצח"י עפרה ולחיפושים בגוש עציון, כדי לטפל בכל הנדרש.

דביר נסע בשעת ערב לישיבה בה למד בסמוך למגדל עוז, ולא הגיע ליעדו. במשך שעות הלילה נערכו חיפושים על ידי חבריו לישיבה, בשיתוף הצבא והמשטרה, עד שלאחר כמה שעות של חיפושים נמצאה גופתו בסמוך לדרך המוליכה אל הישיבה. פרטי האירוע עדיין בחקירה ואנו מנועים מלפרסם את כולם. ניתן לומר שעל גופתו נמצאו סימני דקירה. כעת ממשיכים כוחות הביטחון במצוד אחר המחבלים, ואנו סומכים על צה"ל ומשטרת ישראל שילכדו את המחבלים במהרה.

דביר הי"ד הוא בנם של יואב ורחל שורק, ונכדו של הרב בנימין הרלינג הי"ד, שנרצח על הר עיבל לפני כ-19 שנה. אנו שולחים תנחומים להוריו, לששת אחיו, ולכל בני משפחתו המורחבת ברחבי בנימין ובהתיישבות כולה.

צח"י עפרה, בסיוע צוותים מהמועצה, פעלו בכל הזירות מתוך מקצועיות, שיקול דעת ואנושיות. אנו מבקשים לחזק את קהילת עפרה כולה המתמודדת שוב עם פיגוע טרור קשה וכואב. בנימין היא משפחה גדולה ומלוכדת, ויחד נתמודד גם עם שעת שבר זו. זו העת לתמוך ולחזק אלה את אלה, מכל רחבי בנימין. איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק.

להזכירכם, מרכז חוסן מטה בנימין עומד לרשות כל תושב המרגיש צורך בכך:  02-584860.

לווייתו של דביר הי"ד מתוכננת להתקיים בעפרה, פרטים יפורסמו בהמשך.

ימים אלה, שבהם אנו אבלים על החורבן, ימי בין המיצרים, הם ימים לא פשוטים לעם ישראל, ומידי שנה אנו מתמודדים בימים אלה עם אירועים קשים. אויבינו המנסים להחלישנו, ולהחליש את אחיזתנו בארצנו, מגבירים מאמציהם בימים אלה, אך אנו לא ניחלש ולא ניפול ברוחנו. אנו מבקשים מממשלת ישראל להיות שותפה אף היא במענה הציוני הנכון לפיגוע זה, בחיזוק ההתיישבות כולה, ועפרה במיוחד.