תושבי בנימין שלום וברכה,

שוב פיגוע קשה במרחב בנימין, והפעם כנגד מטיילים שבאו לטייל ולשחות במעיין, ונפגעו ממטען חבלה רב עוצמה.

כולנו, תושבי בנימין בתוך כל עם ישראל, נולדנו לתוך מאבק מתמשך על זכותנו לשוב לארצנו, ועל הזכות לטייל בה בחופשיות בכל מקום, לבנות אותה ולחדש ימינו כקדם. אך אויבינו לא מקבלים את שיבתנו לארצנו, ובכל הזדמנות מפגעים ומחבלים, מבלי שהם בוחלים באמצעים השפלים ביותר. פעם הם מכים בנו בדרום, פעם בצפון, פעם בעיר בירתנו ופעם במרכזי ערי ארצנו. וגם אנחנו, שבנינו את יישובינו על הרי יהודה ושומרון, נפגעים שוב ושוב מטרור זה.

אנו לא מוכנים לקבל את המשך תסריט הדמים הזה, ודורשים מראש הממשלה ומממשלת ישראל, להעז ולצאת במהלכים משמעותיים למיגור הטרור, הן ברמה האסטרטגית – בהחלת הריבונות על כל שטחי יהודה ושומרון; והן בתגובה המבצעית בשטח. אנו סומכים על כוחות הביטחון שיעשו כל שביכולתם לתפוס את המחבלים. בימים אלה תוגברו הכוחות בכל מרחבי יו"ש, ואנו ממשיכים כרגיל לטייל, ולהגיע למעיינות ולמסלולים – תוך זהירות מתבקשת ותיאום, ותוך מעקב אחר אבטחת חיילים במעיינות בהם זה נדרש. 

מאז ומתמיד הצטיינו תושבי בנימין בחוסן בלתי רגיל וביכולת עמידה גם ברגעים קשים. גם הפעם, לא נאפשר לאויבינו להדיר את רגלינו מהמרחב שסביב יישובינו. פרשת השבוע שקראנו השבת כמו מתייחסת אף היא למה שחווינו רגע לפני כניסתה: כִּי ה' אֱ-לֹהֶיךָ מְבִיאֲךָ אֶל אֶרֶץ טוֹבָה,  אֶרֶץ נַחֲלֵי מָיִם עֲיָנֹת וּתְהֹמֹת יֹצְאִים בַּבִּקְעָה וּבָהָר;... כָּל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר תִּדְרֹךְ כַּף רַגְלְכֶם בּוֹ, לָכֶם יִהְיֶה".

 

בברכת חזק ואמץ,

ישראל גנץ

ראש המועצה

--------------------------------------------------------

בפיגוע שארע ביום שישי במעיין דני (עין בובין) הסמוך לישוב דלב נרצחה הנערה רינה שנרב הי"ד. אביה הרב איתן שנרב בן ה-46 ואחיה דביר בן ה-19, מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם.

-------------------------------------------------------

בעת אירוע ביטחוני שמפר את השגרה עשויים להופיע תגובות, התנהגויות ושאלות רבות. אצלנו ההורים וגם אצל הילדים.

במצבים כאלו, יש חשיבות רבה לתשומת לב לעצמכם ולילדיכם. 

מרכז חוסן מציע מענה רגשי במידת הצורך.

חשוב לדעת כי התמודדות מוקדמת עשויה להקל את ההתמודדות בהמשך.

 

בתקופה זו של חופש גדול וחוסר שיגרה יש לתת תשומת לב נוספת לילדים ולנוער,

ולנסות לגייס אותם לעשיה משותפת.

 

מצורף קישור לדף עזר ובו הנחיות להורים לסיוע בעת משבר, וכן מספרי טלפון ודרכי התקשרות לפניות, אל תהססו לפנות להתייעצות בכל דבר ועניין. 

 

קו פתוח להתייעצות

מנהלת המרכז: אוריה בלטמן 052-8119991

מנהל מקצועי: איתי חמו 058-5666423

 

פניות לטיפול

מזכירות חוסן: בת שבע 02-5848600 batshevaa@binyamin.org.il

רכזת פניות: רחביה 054-3020352