בני משפחה וחברים ליוו בדרכו האחרונה את ינאי ויסמן הי"ד,  תושב מכמש בן 21, שנרצח בפיגוע דקירה בסניף  ''רמי לוי'' באזור התעשייה שער בנימין. תושב בנימין נוסף,  בן 35, נפצע בפיגוע באורח בינוני.

 

ינאי נשוי ואב לתינוקת בת 4 חודשים. שירת כחייל סדיר בחטיבת הנח"ל. למד בתיכון בירושלים ובמכינה קד"צ בכפר אלדד. התגייס לנח"ל והתחתן תוך כדי שירותו הצבאי. הותיר אחריו אישה, ילדה, זוג הורים ושלושה אחים. יעל ויסמן אשתו של ינאי שנמצאת בחופשת לידה היתה איתו יחד עם בתם הקטנה ברגע הפיגוע.

 

יעל, ספדה לבעלה, "אהוב שלי מי היה מאמין שאני אכתוב לך כשאתה כבר לא איתי. במעט זמן שהיה לנו בסוף השבוע דאגת להשלים הכל''.

יעל סיפרה על הפיגוע, "שמעת שקרה משהו ורצת ואני חיכיתי לך. תמיד היית מלא נתינה בלתי פוסקת ואם לא היית רץ לשם לא היית ינאי שאני מכירה והתאהבתי בו'. הלוואי שיכולת לחוות את נטע יותר. כמה חלומות היו לנו. כמה הספקנו בשנתיים של נישואים למרות שלא היינו הרבה יחד. ינאי, אתה גיבור אמיתי של כל עם ישראל, ידעת שאין לך נשק ובכל זאת רצת. אני רוצה לגיד לך תודה שזכיתי ללמוד מאדם מוכשר ומיוחד. תודה על נטע שלנו''.

 

אביו דיינה, אמר, "כמה אהבת את הבת שלך נטע. לקחת אותה לראות את הפרחים בנגב יום לפני שנרצחת. שום שנאה ושום אויב לא יפסיקו את זה".

אמו אורלי, אמרה "אני משחררת אותך לאלוקים אבל לא יודעת אם אוכל לשחרר את האהבה. היית מאוד עצמאי והלכת לדרכך".

 

הרב שמואל נתנזון, ראש מכינת ידידיה בה למד ינאי, ספד לו "ינאי של חיוך ענק וכובש, ינאי של אמת בלתי מתפשרת, ינאי של יעל, אבא של נטע, ינאי של בני המשפחה והחברים. מאתמול בערב ינאי של כל עם ישראל. כמה אור היה לך ינאי אהובנו, כמה אור ידעת לתת לאחרים.

"הרבה ויכוחים היו לנו עד השעות הקטנות של הלילה כי היית בן אדם של אמת", סיפר הרב נתנזון. "התלבטת אם לצאת לפיקוד או להמשיך בלחימה, ידעתי שתוכל להוות דוגמא וסמל. כמה היית גאה באשתך יעל, בנטע, כמה תמונות שלחת לנו שלך ושל הילדים''.

"יעל סיפרה לי אתמול שהייתם בשורה אחרת בכלל, שמעתם צעקות, היא התכופפה לנטע ואתה נעלמת. לא יכולת לשמוע צעקות ולעמוד מנגד, כזה היית, לא היה לך נשק, חייל ברגילה. נלחמת עם הידיים, עם הגוף, עם כל הלב".

 

ראש המועצה, אבי רואה, אמר אמש לאחר הפיגוע "אנחנו כואבים את הרצחו של ינאי ויסמן הי"ד תושב הישוב מכמש. הכאב והצער עצומים אבל אנחנו לא נשברים. עם ישראל עמד לאורך ההיסטוריה בזמנים קשים ובהתמודדויות לא קלות ותמיד יצא מהן מחוזק. ולכל אלו שמנסים לפגוע בנו אני רוצה לאמר, אנחנו נחושים ואיתנים ואנחנו גם ננצח".

 

מהישוב מכמש נמסר, "בית מעלה מכמש מוקיע את הרצחו של החייל הקדוש ינאי ויסמן בן הישוב בעודו עורך קניות עם אשתו וביתו  כנגד מזימות הרצח של אויבנו נמשיך לבנות וליישב את ארץ ישראל ולפתח את בית מעלה מכמש".

 

צוותים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לפצועים בזירת הפיגוע  ופינו אותם לבתי החולים הדסה הר הצופים ושערי צדק בירושלים, שם נאבקו על חייו של הפצוע קשה אך נאלצולקבוע את מותו.

 

פאראמדיק מד"א שלום גליל סיפר, "מצאנו צעיר כבן 21 שוכב בין השורות בסופר כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, מתן נוזלים וחבישה, העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לביה"ח כשמצבו מוגדר בינוני".

 

פאראמדיק מד"א דוד וקסלבוים תיאר, "כשהגענו למקום ראינו בין השורות בסופר גבר כבן 35 בהכרה מלאה עם מספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו תוך כדי טיפול רפואי לביה"ח הדסה הר הצופים כשמצבו מוגדר קשה ויציב".

 

המחבלים שביצעו את הפיגוע, שני פלסטינים כבני 14 מהכפר ביתוניא, נוטרלו על ידי אזרחים חמושים שערכו קניות במקום.