דלג לתוכן העמוד
השבוע בבנימין כ"ו באב 4.8.21

שדרוג צפוי ומשמח לכבישי בנימין - עדכון

השבוע לאחר מאמצים רבים הוכר לקראת תקציב המדינה הצפוי חלק מהצרכים שהעלתה המועצה בנוגע לתשתיות הכבישים: כביש אדם חיזמה יורחב משמעותית, והרחבת כביש 60 תיכנס לתכנון מצומת המשטרה הבריטית עד אדם. כך עדכן השבוע ראש המועצה ישראל גנץ.

כביש שיקוע קלנדיה נמצא כבר בעבודות, והמועצה נחושה לקדם גם את כביש 45 במזרח שיחבר בין תחנת הדלק כוכב יעקב לבין עטרות בואכה 443, וכן את כבישי מערב בנימין שיתחברו לכביש 443, הן מגוש טלמונים שם מתקיים הליך בחינת חלופות, והן מכפר האורנים שם מצפים להתקדמות ועדת התכנון.  בכביש 446 יסתיים השבוע הליך המכרז, ובו יבחר הקבלן הזוכה שיתארגן לכניסה מהירה לעבודות ההרחבה ל-6 נתיבים סה"כ.

בהמשך לעבודה המקצועית שעשתה המועצה לאחרונה סביב העומס במחסום חשמונאים, התקיימה השבוע ישיבת עבודה משמעותית בין סגן ראש המועצה רפול אנגל למשטרת ישראל ומשרד הבטחון. סוכם כי משרד הבטחון ייצא לתכנון מיידי של מחסום חשמונאים להרחבה משמעותית והקמת מסוף שינקז את מעבר הפועלים ויביא לזרימה נכונה של התנועה שם.

ראש המועצה וסגנו נפגשו אתמול עם מפקד עוטף ירושלים תנ"צ יובל שלמה. במרכז הדברים דנו על פתרונות אפשריים כדי להקל על העמוס החריף במרחב אדם-חיזמה. מפקד העוטף הבטיח לבחון את הצעדים שדוברו ולסייע ככל הניתן.

הגבלות קורונה צפויות מיום ראשון

נכון להיום 124 מאומתים ב-83 בתי אב ב-28 יישובי המועצה. מצב כל המאומתים קל. צוות הקורונה של המועצה ממשיך בקליטת הנתונים ובסיוע וליווי לצוותים היישוביים. חשוב שכל תושב ותושבת מגיל 12 יגש להתחסן. בני 60 ומעלה נקראו לקבל מנת חיסון שלישית. בנוסף, חשוב לשמור על ככלי הבידוד ולא להקל ראש למרות הקושי המובן.

הממשלה אישרה עקרונית מספר הגבלות שיחולו מיום ראשון הקרוב, במרכזן צפויה חובת בידוד להורה שאחד מילדיו נמצא מאומת, גם אם ההורה מחוסן. כשהתקנות יאושרו תהיה בהירות לגבי ההגבלה הזו ואחרות. ניתן לעקוב אחרי הודעות דוברות המועצה. באתר המועצה מתעדכן אונליין מידע על מועדי מתחמי בדיקות הקורונה בבנימין.

סטודנטים – מוזמנים להגיש בקשה לקבלת מלגות מהמועצה

ניתן להגיש בקשה לקבלת מלגה למעורבות חברתית של מועצת בנימין בשיתוף מפעל הפיס מיום ראשון הקרוב, ל' באב 8.8.21 ועד לתאריך ח' בתשרי תשפ"ב ה-14.9.21. את הבקשה יש להגיש באופן מקוון באתר המועצה או המתנ"ס.

ההרשמה לצהרוני בנימין בהפעלת המתנ"ס בעיצומה

הורים יקרים, ההרשמה לצהרונים והתשלום בגינם נעשים ישירות מול מתנ"ס בנימין. עלות הצהרון- 350 ש"ח בחודש, והוא כולל ארוחת צהריים חמה והשתתפות בחוגי הצהרון. הרשמה באופן מקוון דרך אתר המועצה. המתנ"ס יפעיל את הצהרונים ברוב יישובי בנימין.


שבוע טוב חזור