דלג לתוכן העמוד
השבוע בבנימין ז' בחשוון 13.10.21

מייק פומפאו בבנימין: "אנו עומדים לצידכם כי אנחנו נאמנים לאמת"

השבוע בנימין זכתה בביקור ממלכתי של מזכיר המדינה האמריקני לשעבר מייק פומפאו, שהביא את בשורת ההכרה ההיסטורית של ארה"ב בחוקיות יישובי יהודה ושומרון. פומפאו פתח את הביקור באתר המורשת 'שילה הקדומה' עם בני משפחתו. ביקב פסגות נערך ארוע ההוקרה של כל הנהגת ההתיישבות, ובהשתתפות רה"מ לשעבר בנימין נתניהו.

פומפאו ריגש בדבריו:" חשוב לנו להיות נאמנים לאמת ולאלוקים. לכן כשהיתה לנו ההזדמנות לקדם את ההכרה עשינו זאת. אנו עומדים לצדכם. אני מתפלל לאל שבזכות האמונה המשותפת שלנו אלוקים יהיה איתכם." בטקס הרשמי הודה ראש המועצה ישראל גנץ לפומפאו בשם ההתיישבות והם הבטיחו לשמור על קשר.

פועלים כדי להקל את הפקקים ולפתח את הכבישים

מערב בנימין: השבוע כינס ראש המועצה כינוס חירום במחסום חשמונאים במסגרת הפעולות השוטפות הנעשות כדי להקל את פקקי התנועה בכביש 446. יש צורך בהסדרת מעבר הפועלים ובזה נמשך השיח מול רשות המעברים, ומשרד הבטחון כדי לזרזם לאיגום תקציב ולביצוע התאמות.

חיזמה – פסגת זאב: יש התקדמות בהידברות מול משרד התחבורה ועיריית ירושלים בנוגע לנתיב שהפך לנסיעת תחבורה ציבורית. השיח נמשך בין ראש המועצה גנץ לבין ראש עיריית ירושלים ליאון ובכירי משרד התחבורה. במסגרת זאת סוכם בין היתר כי תתבצע "ספירת תנועה" ע"י משרד התחבורה שנערכת בימים אלו.

חידושים בדרכים: בסיור עבודה עם אנשי חברת נתיבי ישראל, ראש המועצה, וסגן ראש המועצה רפול אנגל סוכם השבוע על יציאה לעבודות בקרוב לרימזור צמתים מסוכנים, לספירת תנועה בככר תחנת דלק פסגות (המועצה דורשת להציב רמזור במקום), והסדרת קטעי כביש הדורשים חידוש.

מילואימניקים? אנחנו מחדשים בשירות ומצדיעים לכם

משרתי מילואים? מהיום אתם מקבלים הנחה אוטומטית בארנונה. אין צורך למלא בקשה למועצה כדי לקבל את הנחת 'משרת מילואים פעיל'.

המועצה התקשרה עם משרד הבטחון שמעביר את רשימת משרתי המילואים הפעילים בחודש אפריל של כל שנה, וההנחה נעשית באופן אוטומטי. ההנחה בשיעור של 5%, עד 100 מ"ר. לשאלות ופרטים פנו למוקד הגבייה בטלפון: 02-6492929

הזדמנות למהלך משנה חיים - להתחיל לעבוד בהייטק

המיזם מבית מועצת בנימין והחברה לפיתוח מסבסד עבורכם את ההכשרה, מלווה ועוטף אתכם עד להצלחה. הצטרפו לקורס תכנות של בנימין-טק עם צוות מקצועי שילווה אתכם למציאת עבודה ראשונה. עשרות תושבים כבר עלו על מסלול העבודה בתחומי המחשב וההייטק.

הקורס במתחם בנימין-טק בשער בנימין. הרשמה לקורס הקרוב עד יום ראשון הקרוב (17.10). צוות בנימין-טק זמין לבירורים ושאלות: 052-5666679. פרטים באתר בנימין-טק.

מרתון התנ"ך של בנימין

מועצת בנימין גאה במסורת של ריצה! מרתון התנ"ך – בואו לרוץ היסטוריה. בין הכרמים והמעיינות של הרי בנימין ושילה הקדומה. יום שישי, א' בכסלו 5.11. להרשמה היכנסו לאתר המועצה. 25% הנחה לתושבי בנימין.


שבוע טוב חזור