דלג לתוכן העמוד
השבוע בבנימין ד' בטבת 08.12.21

המועצה קיבלה מענק ממפעל הפיס לקידום תכניות חברתיות

מועצת בנימין זכתה לאחרונה במענק של מפעל הפיס על סך 5.6 מליון שקלים, לקידום תכניות בתחום החברה, הרווחה, החינוך, התרבות והקהילה. מועצת בנימין תקדם תכניות בתחום החינוך הבלתי פורמלי, בהן העצמה חינוכית לבני נוער וצעירים, וכן בקידום תכניות רווחה שמוביל האגף לשירותים חברתיים במועצה כמו תכנית 'יתד' לצעירים, פיתוח סדנאות במרכזים לנוער בסיכון, הפעלת מועדוני רווחה וכן פיתוח החוסן הכלכלי לתושבים ועוד.

ראש המועצה ישראל גנץ הודה למפעל הפיס: "המענק מסייע בידינו לתת שירות מיטבי ומגוון לתושבים במספר תחומים. אני שמח שמפעל הפיס בחר בנו לקידום המשימות החשובות הללו ומודה מאד על כך. עם ההון האנושי האיכותי של עובדי המועצה נמשיך לפתח את תחומי החברה בבנימין".

שינויים חשובים בעקבות חוק הפיקדון החדש

בעקבות החוק החדש שנכנס לתוקף בתחילת החודש, את בקבוקי המשקה מעל 1.5 ליטר מחזירים לרשתות השיווק ומקבלים דמי פיקדון. בהתאם להחלטת המדינה, המיחזוריות (הכלובים) יוצאו מהיישובים בקרוב. תאגידי המיחזור הפסיקו לרוקן את המתקנים.

המועצה מאפשרת ליישובים לעשות שימוש במתקני המחזור אם ירצו בכך ולדאוג לפנותם, המועצה נותנת עדיפות לעמותות צדקה וחסד שיוכלו להפעיל את המתקן ולרוקנו. מחלקת פינוי אשפה מרכזת את הנושא מול מזכירי היישובים ועמותות וארגונים יוכלו לפנות למזכיר היישוב. מחזורית שלא תילקח עליה אחריות תפונה מהיישוב כדי שלא תהווה מפגע ומקור ללכלוך במרחב הציבורי.

חשוב לשים לב: בקבוקי שתיה – מחזירים לרשתות השיווק לקבלת דמי פיקדון. מיכלי פלסטיק ממשיכים לזרוק לפח הכתום. לפחים הירוקים משליכים אשפה בלבד.

יריד להורים ולתלמידים לקראת הרישום לכתות ט'

לקראת עונת הרישום  לכיתות ט'  לתשפ"ג ,אגף החינוך במועצה עורך יריד לחשיפה והיכרות עם מוסדות החינוך העל-יסודי בבנימין ועם מרחב העשייה החינוכית הייחודית לכל מוסד. היריד יתקיים ביקב פסגות בשער בנימין ובו יוצגו המוסדות בבנימין.

לטובת תושבי המערב יועמדו הסעות עם רישום מראש. שריינו את התאריכים. נשמח לראותכם!

ז' בשבט, 9.1.22 - יריד חשיפה מוסדות לבנים.

ח' בשבט 10.1.22 - יריד חשיפה מוסדות לבנות.

בשבוע הבא - מיון תיקים באגף לשירותים חברתיים

כבכל שנה, בהתאם לנהלי משרד הרווחה, העובדים הסוציאליים באגף לשירותים חברתיים מבצעים תהליך של מיון תיקים, בו נעשית בדיקה של כלל התיקים באגף, מעקב על תכניות ההתערבות, איסוף נתונים לצורך בניית תוכניות עבודה ועוד.

מיון התיקים יערך בשבוע הבא מים ראשון עד יום חמישי. במהלך שבוע זה לא יתקיימו קבלת קהל ומענה טלפוני באגף. למקרי חירום ניתן לפנות למזכירות המחלקות (הטלפונים מופיעים באתר המועצה) או למוקד 106 של המועצה.

בנימין מצדיעה לאנשי החינוך

מורים, סייעות, גננות, מטפלות ומנהלים יקרים, בשם ההורים והתלמידים אנו רוצים להודות לכם על עבודת הקודש המסורה שלכם למען דור העתיד. אנו שמחים להזמינכם לערב הוקרה שכולו בשבילכם עם הופעה של חנן יובל.

נקיים שני מופעים - בחשמונאים ובעפרה. הרשמה וכרטיסים באתר המועצה.

בחשמונאים - יום שלישי י"ז בטבת, 21.12. בעפרה – יום רביעי י"ח בטבת, 22.12.


שבוע טוב חזור