דלג לתוכן העמוד

חירום בדרום ובגוש דן:  עם הודעת פיקוד העורף על מצב חירום בדרום ובגוש דן, נכנסה גם המועצה האזורית מטה בנימין לכוננות חירום. עם בוקר התקיימו ישיבות הערכת מצב עם ראשי מכלולי החירום, ומהן יצאו הנחיות להיערכות לקראת התרחישים השונים. בהתאם להנחיות פיקוד העורף, הלימודים במוסדות החינוך של בנימין התקיימו כסדרם (מלבד בכפר האורנים), אך ביישובים הסמוכים למודיעין שבהם ישנן כיתות לימוד יבילות - נמצאו מבנים חלופיים. תלמידים הלומדים במרחב מודיעין והסביבה – שבהם בוטלו הלימודים - הוחזרו לביתם בהסעות החברה לפיתוח. בימים אלה לבנו ותפילותינו עם תושבי האזורים המופגזים, ואנו מושיטים לרשויות אלה יד מסייעת. ועם כל זאת, אנו בטוחים שגם מאירועים אלה תצא מדינת ישראל מחוזקת ומאוחדת. 

 

שדרוג צמתים: השבוע התבשרנו כי אושרו להסדרה בטיחותית כמה צמתים נוספים בבנימין - צומת המחצבות בכביש 446 (בין נילי לעופרים), צומת עלי וצומת ענתא-ענתות בכביש 437. הצמתים אושרו להסדרה לאחר הגדרתם כ"מוקדי סיכון" בעקבות עבודת מטה מאומצת במועצה. כעת מתחיל שלב תכנון הפרוגראמה לקראת ביצוע בשנת 2020. זאת בהמשך לצמתים הרבים שבהם כבר החלו עבודות בשטח, ובהם צומת שילה, צומת המשטרה הבריטית, צומת רימונים ועיקול נווה יאיר ליד נוה צוף. בצומת האנטנות ליד רנטיס ובצומת רימונים הגדולה יחלו העבודות בעוד כחודש. בשבוע שעבר החלו גם עבודות פרויקט הרחבת מחסום קרית ספר – והוא יורחב ל-4 נתיבי בידוק במסלול הבאים מבנימין, ושני נתיבי בידוק בכיוון השני. תודתנו לשותפים למהלך – משרד התחבורה והשר בצלאל סמוטריץ', קמ"ט תחבורה במינהל האזרחי ישראל אפריאט, חברת נתיבי ישראל, משטרת ישראל והרלב"ד. לאור היקף העבודות הנרחב והעומסים הנגזרים מהם, אנא התאזרו בסבלנות וסעו במשנה זהירות.

 

עומסים בחיזמא: בשבועות האחרונים, לאחר תקופה ארוכה של תנועה זורמת, שוב ישנם עומסי תנועה במחסום חיזמא, וזאת בשל עבודות במעבר קלנדיה, מה שגורם לנהגים ערבים רבים לנסוע מחיזמא. אנו מודעים לעומס ופועלים כל העת מול משרד הביטחון ומנהלי הפרויקט. נמשיך ונעדכן.

 

משאיות במחסום קרית ספר: בעקבות הסיכום של המועצה עם אלוף הפיקוד כי משאיות לא יורשו לעבור במחסום בשעות העומס החל מ-1.11, עתרו בעלי חברות המשאיות, והותר להן להגיש את טענותיהן עד ל-1.12. אנו ממשיכים לעקוב ומקווים שאיסור נסיעת המשאיות בשעות העומס יחל בקרוב.

 

ביקור הרב הראשי של רוסיה: כחלק מחיזוק שיתופי הפעולה בין מועצת בנימין לקהילה היהודית במוסקבה, ביקר השבוע הרב הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר, יחד עם עשרות מחברי הקהילה ממוסקבה, בשילה הקדומה. הרב לאזאר מקורב מאד למקבלי ההחלטות ברוסיה, ובהם הנשיא פוטין. לסיור הצטרפו גם השרים זאב אלקין ובצלאל סמוטריץ'. במהלך הביקור נשא הרב תפילה להצלחת עם ישראל ויהודי רוסיה, וסיכם כי יימשך שיתוף הפעולה בינו לבין המועצה.  

 

חידון התנ"ך של בנימין: חידון התנ"ך הרשותי לתלמידי כיתות ה'-ו' יוצא לדרך, בהובלתו של נריה פנחס – לשעבר חתן התנ"ך העולמי. החידון מתקיים הפעם בדגש על נושא המנהיגות. שלב א' יתקיים ביום ג' כ"א בחשוון, 19.11, בבתי הספר. החומרים לשלב זה נשלחו לבתי הספר ובאמצעותם לתלמידים. מוזמנים ללמוד וללמד בהנאה.

 

קהילת העסקים של בנימין: תודה לכל מאות בעלי העסקים שבאו להשקת Binyaminbiz – וכן לשרון קליף, מנהלת תחום העסקים במועצה, ולשר הכלכלה אלי כהן, אורח הכבוד. זה היה אירוע פתיחה מרשים וחגיגי, שמהווה תחילתו של מסלול להעצמת העסקים בכל רחבי בנימין.

 

הופעה של עילי בוטנר וילדי החוץ לתושבי בנימין: ביום ראשון האחרון מילאו למעלה מ-900 מתושבי בנימין את תיאטרון ירושלים בהופעה של עילי בוטנר וילדי החוץ, במסגרת "בימות פיס" של מפעל הפיס. זו השנה התשיעית בה אנו נהנים ממופע איכותי בעלות של 30 ₪ ₪ בלבד לכרטיס. כבר בדקות הראשונות מתחילת ההופעה, כל הקהל היה על הרגליים והאנרגיות היו נהדרות. במהלך האירוע הוקדשו שירים לזכרם של גיל-עד שער ומלאכי רוזנפלד זיכרונם לברכה. אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי, כתב: "היה זה ערב של הרבה אחדות ואהבה בין תושבי בנימין לתרבות הישראלית".

 

יום הוקרה למזכירות בתי הספר: השבוע אמרנו תודה למזכירות בתי הספר היסודיים שעבודתן הברוכה מקדמת את בתי הספר שלנו. המזכירות נפגשו ביקב פסגות לפעילות ציור ויצירתיות, נהנו מארוחת צהריים טובה וסיימו בשיחה על קווי דמותה של רחל אמנו. נאחל להן המשך שנת לימודים ברוכה.

 

קורס מנכ"לי יישובים: מחלקת קהילה בבנימין בשיתוף אוניברסיטת אריאל שמחים להזמין אתכם ללמוד תחום חדש ומעניין: קורס עתודה ניהולית למנכ"ל יישוב במועצות אזוריות. נושאי הקורס שיילמדו: סוגיות מקצועיות ומשפטיות בניהול יישוב, סדנה לפיתוח מיומנויות ניהוליות ומנהיגות אישית, גיבוש פתרונות יצירתיים לדילמות אקטואליות ביישובים, התנסות מעשית בפרויקט יזמי – כלכלי. התכנית מועברת על ידי מרצים מהאקדמיה ואנשי מפתח מהשלטון המקומי. ההשתתפות בקורס מותנית בתהליך מיון. לפרטים נוספים: external@ariel.ac.il | 03-7407216.

 

החזרי נסיעות לשנת תש"פ: בקשות להחזר נסיעות ניתן להגיש באתר האינטרנט של המועצה בלבד.  הקישור באתר פתוח עד מוצ"ש ב' בכסלו תש"פ 30.11.2019 – שימו לב שלא להחמיץ את המועד. את הבקשות יכולים להגיש הורים לילדי העל יסודי הלומדים באזור הרישום ושאין להם הסעה מתאימה, או ששובצו במוסד זה ע"י גורם מוסמך (ילדי פנימיות אינם זכאים להחזרים). בקשות שיוגשו לאחר תאריך זה לא יטופלו. הנוסח המלא של הקריטריונים להגשת הבקשה מופיעים באתר המועצה: https://binyamin.org.il/6638/ . תשובות עבור החזרי נסיעות תתקבלנה לקראת חודש ינואר, נודה לסבלנותכם. ההחזר ייעשה רטרואקטיבית החל מחודש ספטמבר.

 

טפסים נגישים באגף לשירותים חברתיים: האגף לשירותים חברתיים מנגיש את שירותיו לתושב,

ושמח לבשר על אפשרות הגשת בקשה לפתיחת תיק והוספת המסמכים הנדרשים - ישירות מהבית,  בטופס נגיש ומקוון בקישור הבא: https://binyamin.org.il/6858/. הקישור נמצא כמובן גם באתר המועצה. מילוי הפרטים הינו תחת חסיון, ומועבר לידי האגף לשירותים החברתיים בלבד, להמשך טיפול ויצירת קשר.

 

דרושים/ות: למועצה אזורית מטה בנימין דרושים/ות נהג/ת פועל/ת במחלקת פינוי אשפה, פסיכולוג חינוכי. לפרטים נוספים יש להיכנס לאתר המועצה www.binyamin.org.i


שבוע טוב חזור