דלג לתוכן העמוד
השבוע בבנימין  י' בכסלו 26.11.20

עוצרים את הקמת משרפת האשפה המזהמת ליד גוש אדומים

המועצה ממשיכה בפעולות למניעת סכנת הזיהום שעלול לבוא מהקמת המשרפה המתוכננת ליד כביש מס' 1 בקרבת יישובי גוש אדומים. ראש המועצה וסגנו מקיימים שיחות ומפגשים עם שרי הממשלה ופועלים כדי לבלום את התכנית שמאיימת על האוויר הנקי באזור ועל בריאות התושבים.

ראש המועצה ישראל גנץ שוחח השבוע עם שר האוצר ישראל כץ וביקש ממנו למנוע את מימון הפרויקט. שר האוצר הבטיח לבחון את הנושא. במקביל השיח עם השרה לאיכות הסביבה נמשך. סגן שר הבריאות יואב קיש ערך סיור מקצועי בבנימין ובמהלכו נפגש גם עם סגן ראש המועצה רפול אנגל ונציגי המאבק. קיש הבטיח להקים צוות בינמשרדי שיבדוק את ההשלכות הבריאותית של הקמת המתקן על התושבים.

גני הילדים בבנימין חוזרים לפעילות בימי שישי

הממשלה אישרה השבוע מתווה לימודים חדש במסגרתו חזרו השבוע כיתות ה'-ו' ללימודים בקפסולות. בבנימין רוב מוחלט של בתי הספר יתקיימו הלימודים לכיתות אלו במשך 5 ימים בשבוע. על פי המתווה כיתות א'-ב' חזרו לכיתות הרגילות בלי קפסולות. המתווה החדש יחד עם נתוני התחלואה הנמוכים במועצה ב"ה, מאפשרים להשיב את גני הילדים לפעילות גם בימי שישי החל מהשבוע. אם יהיו שינויים ברמת התחלואה תעשה הערכת מצב מחודשת בנושא.

ניתן לערוך תפילות במבני הציבור

כדי לאפשר לציבור המתפללים לערוך תפילות במסגרת כללי הבריאות, המועצה מאפשרת להשתמש במבני הציבור (מעונות, גנים, בתי ספר וכדו'). יש לתאם עם ועד היישוב/המזכירות. מזכירי היישובים הונחו לעשות זאת בתאום עם מנהלי מוסדות החינוך.

ממשיכים לחזק ולפרסם את העסקים בבנימין
פרויקט "זה העסק שלנו" נמשך ומאפשר לכם, בעלי העסקים בבנימין לחשוף ולקדם את העסקים שלכם. בימים לא פשוטים אלו זה הזמן לתמוך בעסקים של בנימין ואנחנו כאן בשבילכם.

בעל/ת עסק? מלאו את הטופס באתר המועצה. https://binyamin.org.il/7211/

התוועדות נשית – שידור מופע י"ט כסלו לנשות בנימין בשילה הקדומה

הזמרות יובל דיין ואודהליה ברלין, יחד עם הזמרות המוכשרות בוגרות אולפנת בנ"ע שירת הים יתכנסו להתוועדות נשית בשילה הקדומה. המופע ישודר ביוטיוב של שילה הקדומה ובדפי הפייסבוק של המתנ"ס והמועצה. הארוע יתקיים ביום חמישי הבא - י"ז בכסלו, 3.12 בשעה 20:00. מוזמנות לצפות.

מחלקת תרבות מצטרפת ליוזמת בת גלים שער ל מפגשי זום לדיאלוג מוזיקלי לנשים לקידום האחדות. פרטים באתר המתנ"ס.

סדרת הרצאות ומפגשים להורים עם טובי המרצים

הורי בנימין מוזמנים להצטרף לסדרת ההרצאות של טובי המרצים. ההרצאות עוסקות בהתמודדות ההורים עם הילדים והנוער בתקופה מאתגרת כזו ובכלל. התכנית גובשה על ידי מחלקת יישובים במועצה, מחלקת משפחה במתנ"ס יחד עם נציגות רכזות הקהילה תוך מחשבה במטרה לתת מענה לאתגרים הנוכחיים. ההרצאה הראשונה הערב (רביעי). יש להירשם להרצאות. פרטים באתר המתנ"ס.

בימים הקרובים יגיע אליכם בתיבות הדואר מגנט של מרכז חוסן "איך אני מרגיש היום". הסבר מפורט על שימוש במגנט נמצא באתר המועצה.


שבוע טוב חזור