נגיף הקורונה - כל העדכונים

תאריך: 19/03/2020
 

 

 

 

הודעה לתושבים על אספקה למכולות מתאריך 01.04.20 בשעה 16:34

המועצה עושה כל מאמץ כדי שסחורה שחסרה במכולות הישובים תגיע בהקדם האפשרי. אנו עומדים בקשר עם הספקים הגדולים ומשתדלים לזרז את המשלוחים וההזמנות. 

אספקת מצות: המועצה עומדת בקשר עם מנכ"ל מצות יהודה. משאיות החברה מעמיסות היום אריזות ואלה יגיעו למכולות בבנימין. עד סוף השבוע כל המכולות צפויות לקבל מצות.

אספקת ביצים: עד תחילת השבוע הבא צפויה להגיע אספקה לכל המכולות בבנימין. מומלץ להגביל קנייה לפי משפחה.

אנחנו לא יכולים להבטיח שהמשלוחים אכן יגיעו במועד, אך מבטיחים להשתדל. מומלץ להקדים את קניות החג כבר לעכשיו ולא להמתין לימים הסמוכים לחג.

חג שמח!

עדכון לתושבים מתאריך 01.04.2020 בשעה 11:05

תמונת מצב בבנימין

בבנימין יש כיום 61 חולים בקורונה. יישובים חדשים הצטרפו לרשימה. מצב אחד החולים קשה ואנו מתפללים להחלמתו. מצב שאר החולים טוב ב"ה. בניגוד לימים הראשונים, חלה האטה מבורכת בקצב גידול מספר החולים בבנימין. ביחס לקצב התחלואה בשאר הארץ, מצבנו טוב.

תודה לצוותי החירום ולהנהגות היישוביים על התפקוד והמסירות.

התקנות החדשות של משרד הבריאות - בנימין עושה הסברה

גיבשנו עבורכם רשימה של "האסור והמותר" בשגרת היום-יום לפי התקנות החדשות. קראו: https://binyamin.org.il/uploads/n/1585727678.9972.jpg

משטרת ישראל פועלת לאכיפת התקנות. גם פקחי המועצה יחזקו את העניין במקומות בהם עוברים על הכללים ומסכנים את בריאות ציבור התושבים. לפניות ושאלות בנושא פנו למוקד העירוני 106.

הערב! שיחת zoom עם ראש המועצה לכל התושבים

ראש המועצה ישראל גנץ מזמין את כל התושבים לשיחת זום בה הוא יעדכן על המצב וישיב לשאלות שיעלו בצ'ט. שימו תזכורת: הערב (רביעי) בשעה 20:30. קישור לשיחת הזום: https://bit.ly/3azOlkG

מצטרפים לקמפיין ההתרמה הגדול למשפחות שנקלעו למשבר בבנימין

לקראת הפסח יצאנו במיזם המונים לסיוע כלכלי למען חברינו ומכרינו בישובים שזקוקים לעזרה בעקבות משבר הקורונה. מדובר במשפחות נורמטיביות ובשכנים שלנו שעומדים כעת בפני שעה לא פשוטה. למיזם שותפים נציגי והנהגות היישובים וניתן לייעד את התרומה לאיזה ישוב שבוחרים בבנימין. היכנסו: https://www.charidy.com/binyamin (התרומה מוכרת לצרכי מס הכנסה). אנחנו חזקים יחד! נכון לעכשיו - מתקרבים ל-200,000 ₪. מדהים!

היום ישודר פרק 8 ב"שושקי בארץ בנימין"

אלפי ילדים בבנימין ממתינים להקרנה מדי יום. הבובה של בנימין זכתה לשבחים רבים מכל הארץ. המיזם המיוחד שלנו מנגיש לילדים את תקופת הקורונה באופן חוויתי ומעצים ומעסיק אותם במשימות. מדי יום בשעה 15:00 עולה הפרק החדש בדף הפייסבוק "מועצה אזורית בנימין" היכנסו ולחצו לייק לדף כדי לעקוב: https://bit.ly/3alvZnm

מוכרים חמץ דרך אתר המועצה

הפעם באמת לא צריך לצאת מהבית. המועצה הדתית ורבני בנימין ימכרו עבורכם את החמץ בקלות. ממלאים פרטים ומוכרים את החמץ בקליק. היכנסו: https://binyamin.org.il/6948/

ערוץ טלגרם לעדכונים משולחן ראש המועצה - מוזמנים: https://t.me/gantz_muni_binyamin

עדכון לתושבים מתאריך 26.03.2020 בשעה 11:54

תמונת מצב בבנימין

נכון לשעה זו בחדר המצב של המועצה נספרו 34 חולי קורונה בישובים. מצב כולם טוב סך הכל, ורובם באישפוז ביתי. ישנם כ-470 בתי אב בבידוד שהם כ-1800 תושבים.

הצפי הוא כי בדומה לשאר הארץ, מספר החולים בבנימין יטפס ואף יכפיל את עצמו בימים הקרובים, אך ההחמרות היזומות שנקטו הישובים בשבוע האחרון יסייעו להאטת הקצב במהלך השבוע הבא.

בדיקות קורונה בבנימין: הוכשר צוות מועצה ומתנדבי מד"א

כדי לזרז את תהליך הבדיקה לתושבים הזכאים לכך על פי משרד הבריאות ומד"א (ככלל: גילו תסמינים לאחר מגע עם חולה מאומת), הוכשר צוות דגימות לבנימין. בסיוע מגן דוד אדום, עובדי אגף הבטחון ומתנדבים מבנימין מסתובבים ביום ובלילה ברחבי המועצה ומגיעים ללקיחת דגימות קורונה. זהו כוח תיגבור משמעותי לאיתור חולים - חיל החלוץ בבלימת הנגיף ובידודו.

למי חולה קורונה צריך לדווח? ואיך אפשר להזמין דגימת קורונה?

מדי יום המועצה אוספת מצוותי החירום בישובים את כלל הנתונים ומצליבה את המידע שמגיע מתושבים ומרשויות המדינה. תושב שנמצא חיובי לקורונה ידווח על כך לצוות החירום בישובו או למועצה במוקד 106.

מוקד טלפוני לתושב למיצוי זכויות

מועצה אזורית בנימין תמיד איתכם: נפתח מוקד טלפוני של מרכז עוצמה באגף לשירותים חברתיים לייעוץ במיצוי זכויות בעקבות השלכות תקופת הקורונה.

מיועד לכלל התושבים. מחכים לכם בימים א'-ה' בין השעות 10:00-17:00 בטלפון 02-9700624.

גם שי"ל בנימין עומדים לרשותכם לייעוץ והכוונה.

היום ישודר פרק 4 ב"שושקי בארץ בנימין". שבחים מכל הארץ

הבובה של בנימין זכתה עד כה לאלפי צפיות מכל הארץ. המיזם המיוחד של המועצה כובש את ילדי בנימין ומנגיש להם את תקופת הקורונה באופן חוויתי ומעצים ומעסיק אותם במשימות. מדי יום בשעה 15:00 עולה הפרק החדש בדף הפייסבוק "מועצה אזורית בנימין" היכנסו ולחצו לייק לדף כדי לעקוב: https://bit.ly/3alvZnm

הושק הקניון הוירטואלי של שער בנימין - משלוחים לכל הישובים

כזה דבר עוד לא היה כאן. קניון וירטואלי של העסקים בשער בנימין. ההזמנה בקליק והם מגיעים לרוב ישובי  המערב והמזרח (הגעה לכלל הישובים תהיה בהדרגה). https://shop.binyamintech.co.il/

מהיום תוכלו להזמין בקלות כל מה שרציתם Online, לקבל את ההזמנה עד הבית ואפילו לחזק את העסקים בבנימין. מיזם חדש של קידום עסקים במועצה ובנימין-טק.

מה כוללות ההגבלות החדשות בארץ? תשאלו ונשיב

אמש (ד') נכנסו לתוקף הוראות מחמירות שנועדו לצמצם למינימום את היציאה מהבית: אסור להתפלל בבית כנסת, אין לצאת מהבית מעבר ל100 מטר, נסיעה במכונית עד 2 אנשים ועוד. החלה אכיפת הרשויות בעניין.

את הכללים החדשים תמצאו כאן: https://binyamin.org.il/uploads/n/1585161120.6829.pdf.

יש לכם שאלות על ההגבלות החדשות? תשאלו אותנו בפוסט הזה בדף הפייסבוק ונשיב: https://bit.ly/2xpWyJo

עוקבים אחר המלאי במכולות הישובים

כחלק מהאחריות במצב החדש אליו נקלענו, עורכת המועצה מעקב יומיומי אחר מלאי המזון ומוצרי הצריכה במכולות. נכון לעכשיו המצב "משביע רצון". בעלי המכולות יחד עם הנהגות הישובים נערכים היטב והיכן שצריך אנו דואגים לאפשר משלוחים ולפתור חסמים ובעיות כדי להזרים אספקה.

החלה מכירת חמץ דרך אתר המועצה

הפעם באמת לא צריך לצאת מהבית. המועצה הדתית ורבני בנימין ימכרו עבורכם את החמץ בקלות. ממלאים פרטים ומוכרים את החמץ בקליק. היכנסו: https://binyamin.org.il/6948/

התחבורה הציבורית ממשיכה לפעול בבנימין

ההחמרות בתקנות צמצמו מאד את קווי התחבורה הציבורית בארץ. אצלנו ככלל, קווי התחבורה נשארו אך יש שינוי בשעות, וירידה מסויימת בתדירות. הקווים פועלים בין 6:00 ל20:00. בסופי שבוע אין תחבורה ציבורית. לוחות זמנים באתר משרד התחבורה.

עדכון לתושבים מתאריך 24.03.2020 בשעה 12:43

תמונת מצב בבנימין

בישובים נוספים התגלו חולי קורונה. בשלב זה מדובר בחולה אחד עד מספר בודד של חולים באותם ישובים. מצב כולם מוגדר טוב, חלק באישפוז בית וחלק בבתי החולים.

ישנם למעלה מ-1,200 מבודדים בבנימין והיום ומחר יסיימו רבים את תקופת הבידוד מאז פורים. ברכות!

אף ישוב במועצה לא הוכרז כמצב מיוחד, כך שמהבחינה הזו מצבנו טוב ב"ה, ובשליטה. מגיעים שבחים לתושבי בנימין שככלל נשמעים להוראות ובזכותם הנגיף נבלם ובהמשך ידעך.

 

מערך מיוחד במועצה למשבר הקורונה

למועצה יש צוות שמלווה את הנהגות הישובים. הוא כולל את נציג הבריאות, את דוברות המועצה, את הליווי הקהילתי ובעלי תפקידים אחרים שמלווים ומוודאים שהישוב מקבל את המידע והסיוע הנצרך. בכל רגע נתון יש להנהלת המועצה  תמונת מצב על המתרחש בישובים. ראש המועצה מוביל ומנהל אישית את כלל הפעילות בנושא. לתקופה הזו יש משמעויות גדולות אחרות במעגלים הנוספים כמו בתחום הפרט והמשפחה, וגם שם יש תגבור ומענה מתאים.

 

יש נשא קורונה בישוב? הכל בטיפול

כשמתגלה חולה קורונה בישוב, צוותי החירום הישוביים וראשי הישובים פועלים במסירות (כל הכבוד להם!) בתאום עם המועצה; מבצעים תחקיר למסלול התושב ומפרסמים את המידע וההנחיות לתושבים. אנו דואגים שגם נציגי הישובים השכנים יכירו את המידע ויעדכנו את הישוב שלהם במידע הרלוונטי. תושב שקיבל תוצאת קורונה חיובית יעדכן על כך את נציגי ישובו או את המוקד העירוני 106.

 

איך מתגבשות ההוראות לבידוד?

משרד הבריאות מנהל מלחמה. הוא מנחית הוראות שלא תמיד ברורות ולפעמים גם משתמעות כסותרות. בדיוק בשביל זה יש למועצה עובדים שתפקידם בעת חרום לעמוד בקשר עם משרד הבריאות. הם מכירים היטב את הכללים וההוראות ועומדים בקשר רציף עם משרד הבריאות ונציגי הישובים. הם מסייעים בתחקור החולה ובהתאם לכללים מכוונים את הישוב להוציא הנחיות כיצד יש לפעול ומי צריך להיכנס לבידוד.

לפעמים ההנחיות לתושבים מתעדכנות משום שהתושב נזכר במקום נוסף בו היה, או שנדרש המשך תחקיר ואיסוף ממצאים כדי לדייק ולצמצם את מעגל האנשים הנדרשים לבידוד.

 

המגמה: החמרת ההנחיות לציבור

כדאי למעט מאד ביציאה מהבית. ככל שנקפיד שהמשפחה שלנו תישאר כמה שיותר בבית, כך הסיכוי שהקורונה תיפגוש אותנו או שנדביק חלילה אחרים, נמוך מאד. כפי הנראה הממשלה תחמיר עוד את ההנחיות כדי לצמצם יותר את היציאה מהבתים. יציאה מהבית לעבודה תתאפשר בשלב זה, וכמובן שיציאה לצורך חיוני כמו קניית מזון, שירותי מרפאה ודברים הכרחיים אחרים - תתאפשר.

 

צריכים את שירות המועצה? אנו לשרותכם

המועצה פועלת כרגיל. יש תחליפים נהדרים לקבלת קהל פיזית, ומי שבכל זאת זקוק יש גם לזה פתרון. אתם מוזמנים להצטרף למאות תושבים שניצלו את השירות הדיגיטלי שיש לנו להציע דרך אתר המועצה. לא תאמינו כמה זה קל וכמה זמן זה חוסך אפילו בשגרה. ואל תשכחו: המוקד העירוני 106 תמיד לשירותכם בכל עניין. שאלות בנושא הקורונה – תוכלו לפתוח פניה מקוונת באתר בדף הבית, או במוקד 106 ונציג המועצה יחזור אליכם.

 

הורחבו השעות בקו החם לסיוע רגשי?

הקו החם לסיוע ומתן מענה ראשוני רגשי עם אנשי מקצוע במועצה - פסיכולוגים ועובדים סוציאלים הרחיב את שעות הפעילות שלו. התקשרו למספר 02-9700678, מ-8:00 בבוקר ועד 20:00 (ימים א-ה).

 

שידורי הילדים של בנימין באוויר

האוסקר בדרך לכאן: סדרת "שושקי בארץ בנימין" השיקה אתמול את פרק הבכורה מתוך 10. בובה מיוחדת מראיינת בעלי תפקידים מגוונים ומעשירה בחביבות את עולם התוכן של הילדים סביב הקורונה. השידורים בדף הפייסבוק של "מועצה אזורית בנימין". בכל יום עולה פרק. כנסו כדי לעקוב.

 

איך מקבלים מידע שוטף מהמועצה?

עוקבים רק אחרי הודעות רשמיות. באתר המועצה יש דף מתעדכן עם עדכונים בנושא קורונה: https://binyamin.org.il/news/418/

גם ראש המועצה מעדכן בהערכות מצב בדף הפייסבוק שלו.

עוד לא מחוברים לקבוצות "בנימין עכשיו" בווטסאפ ובטלגרם? זה הזמן: https://bit.ly/2Cn1IF0

עדכון לתושבים מתאריך 23.03.2020 בשעה 18:45

עדכון להורים בעניין הפחתה  מתשלום מעונות:

לידיעתכם, לא יגבה תשלום בגין ימים בהם המעונות לא עבדו נוכח הנסיבות. לכן זיכוי בגין חודש מארס (החל מה-15 בחודש) יתבצע במסגרת החיובים העתידיים לאחר חזרת המעונות לפעילות.

גם מכאן ולהבא: הורים לא יחויבו על ימים בהם המעונות היו אמורים לפעול אך הם סגורים בשל המצב המיוחד. אנו ממליצים לא לבטל הוראות קבע בשל הקושי בהקמה מחדש.

מכתב הנהלת המועצה לתושבים בענין תשלום למעונות

עדכון לתושבים מתאריך 22.03.2020 בשעה 12:52

תמונת מצב בבנימין:

נכון לעכשיו במספר ישובים שלנו התגלו תושבים שנושאים את נגיף קורונה חלק פונו לבתי החולים. כמו כן נמצאו גם אנשים נשאי הנגיף שאינם תושבי הישובים אך הגיעו לביקור בארועים בקהילה. כתוצאה מכך בבנימין נמצאים עכשיו למעלה מ-1000 תושבים בבידוד ביתי. הצפי של הרשויות הוא כי במהלך השבוע הקרוב המספרים ילכו ויעלו.

מהן ההנחיות החדשות של משרד הבריאות?

הממשלה החמירה את ההנחיות. מותר לצאת מהבית לעבודה או לצורך חיוני. מותר גם לצאת החוצה לשאוף אוויר אבל רק במסגרת המשפחה המצומצמת, ובלי לפגוש אחרים. קראו עוד על המותר והאסור בימים אלה:  https://binyamin.org.il/uploads/n/1584869587.8071.jpg

מה עושה המועצה?

המועצה עומדת בקשר כל העת גם עם נציגי משרד הבריאות ומשרדי הממשלה, וגם עם הנהגות הישובים ומעבירה להם מידע ומסייעת להם להיערך ולהתמודד עם האתגרים שהקורונה מזמנת לנו כישובים וקהילות וכן מסייעת לצוותי החירום בישובים להיערך לתרחישים קיצוניים יותר.

מה קורה כשיש חולה קורונה בישוב?

הישוב או המועצה שולחים מיידית הודעה או סמס לתושבים כדי שכל מי שבא עם החולה במגע יכנס מהר לבידוד. לאחר מכן מבררים את "מסלול חייו" של החולה בשבועיים האחרונים ושולחים לתושבים. כל מי שהיה בזמנים ובמקומות שפורסמו חייב להיכנס לבידוד ולדווח לאתר משרד הבריאות, וכדאי גם לרכזת הקהילה.

מה לגבי תפילות ובתי כנסת?

ביום שישי האחרון הנחה ראש המועצה ישראל גנץ את הנהגות הישובים לסגור את בתי הכנסת עד להודעה חדשה. ההחלטה התקבלה לאחר שבסוף השבוע חלה החמרה בהתפשטות הנגיף בישובי בנימין. בעקבות הערכות מצב רפואיות והתייעצויות עם רבנים וראשי ישובים החליט ראש המועצה על הצעד מתוך אחריות לבריאות התושבים.

האם המועצה עדיין פועלת? איך מקבלים שירות?

לא רק שהמועצה פועלת, אלא תגברנו את המחלקות שצריכות לתת כעת שירות מוגבר בשל התקופה. למשל פינוי האשפה תוגבר וכן פעילות הרווחה.

אמנם קבלת הקהל פיזית לא מתאפשרת אבל אתם מוזמנים להצטרף למאות תושבים שניצלו את השירות הדיגיטלי שיש לנו להציע דרך אתר המועצה. לא תאמינו כמה זה קל וכמה זמן זה חוסך אפילו בשגרה. ואל תשכחו: המוקד העירוני 106 תמיד לשירותכם בכל עניין. ואם תרצו שאלות בנוגע לקורונה – תוכלו לפתוח פניה מקוונת באתר ונציג המועצה יחזור אליכם.

מרגיש שזקוק לסיוע רגשי?

פתחנו קו חם לסיוע ומתן מענה ראשוני רגשי עם אנשי מקצוע במועצה - פסיכולוגים ועובדים סוציאלים. מרגישים קושי אישי או עם הילדים? התקשרו אלינו למספר 02-9700678,החל מ-8:00 בבוקר ועד 20:00 (ימים א-ה).

אני בעל עסק בבנימין, איך המועצה מסייעת לי?

• דחיית תשלום ארנונה: ע"פ הנחיות משרד הפנים, מיום 17.3.20 ניתן לדחות את תשלום חודש אפריל לחודש מאי. בעל עסק המעוניין לעשות זאת מתבקש למלא את פרטים בטופס הבא: https://binyamin.org.il/6943/

(חיוב הצמדה אך ללא ריבית פיגורים, בכפוף לאישור מליאה ולכללי החוק).

• הקדמת תשלום לספקים באופן מיידי.

• ייעוץ וליווי אישי ומקצועי לעסקים.

• הנגשת השירותים לתושבים ופרסום באתר המועצה.

מה עם תשלום ההורים למעונות ולצהרונים ותשלומי רווחה?

מעונות - לא יגבה תשלום בגין ימים בהם המעונות לא עבדו נוכח הנסיבות. לכן זיכוי בגין חודש מארס (החל מה-15 בחודש) יתבצע במסגרת החיובים העתידיים שיהיו. גם מכאן ולהבא: הורים לא יחויבו על ימים בהם המעונות היו אמורים לפעול אך הם סגורים בשל המצב המיוחד. אנו ממליצים לא לבטל הוראות קבע בשל הקושי בהקמה מחדש. הודעה מפורטת בנוגע למדיניות התשלום וההחזרים תישלח בזמן הקרוב להורים.

לגבי צהרונים - יש לעמוד בקשר מול המפעילים בישובים. המועצה לא מפעילה צהרונים.

תשלומים בגין שירותי רווחה – תשלום חודש מארס נגבה במלואו. כנגד הימים בהם הייתה השבתה של שירותי הרווחה יינתן זיכוי מתשלומים עתידיים.

היכונו לשידורי הילדים של בנימין

המועצה הפיקה סדרת ילדים מיוחדת עבור ילדי בנימין. בסדרה בובה המראיינת אנשי מקצוע כמו רופא ילדים ופסיכולוגים בנושא קורונה. השידורים בדף הפייסבוק של "מועצה אזורית בנימין". כנסו כדי לעקוב.

איך מקבלים מידע שוטף מהמועצה?

עוקבים רק אחרי הודעות רשמיות. באתר המועצה דף זה מתעדכן עם עדכונים בנושא קורונה: https://binyamin.org.il/news/418/

גם ראש המועצה מעדכן בהערכות מצב בדף הפייסבוק שלו.

עוד לא מחוברים לקבוצות "בנימין עכשיו" בווטסאפ ובטלגרם? זה הזמן: https://bit.ly/2Cn1IF0

עדכון לתושבים מתאריך 22.03.2020 בשעה 10:54

הודעה ממחלקת החינוך המיוחד: 

החל מהיום (22.03.20) ועד לסוף חודש מארס, כל ועדות הזכאות והאיפיון יתנהלו מרחוק – בשיחות ועידה/וידאו בלי נוכחות הורים וצוותי החינוך .

עדכון לתושבים מתאריך 19.03.2020 בשעה 10:43

מועצה אזורית בנימין תמיד איתכם:

נפתח קו חם של המועצה למתן סיוע רגשי 02-9700678

להתייעצות ומתן מענה ראשוני רגשי בנושא קורונה עם אנשי מקצוע במועצה - פסיכולוגים ועובדים סוציאלים.

תושבים שמרגישים קושי אישי או עם הילדים, מוזמנים לפנות החל מ-8:00 בבוקר ועד 16:00.

עדכון לתושבים מתאריך 18.03.2020 בשעה 09:45

ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף רסאן עליאן, הודיע על סגירת כלל אתרי התיירות ושמורות טבע ביהודה ושומרון החל מהערב ועד להודעה חדשה. ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובתיאום עם מנכ״ל רשות הטבע והגנים.

עדכון לתושבים מתאריך 17.03.2020 בשעה 17:40

מהערב: שינויים בהפעלת התחבורה הציבורית בכל הארץ

על פי החלטת הממשלה תצומצם פעילות התחבורה הציבורית ברחבי הארץ.

הפסקת התחבורה כוללת את קווי האוטובוס, הרכבת והרכבת הקלה:

 •  הערב (שלישי) תופסק התחבורה הציבורית מהשעה 22:00, ותתחדש לפנות בוקר.
 • ממחר (רביעי) ובכל יום עד להודעה חדשה, תיפסק התחבורה הציבורית בשעה 20:00, ותתחדש לפנות בוקר.
 • בנוסף, התחבורה הציבורית לא תפעל בסופי השבוע. הקווים יפסיקו לפעול ביום חמישי בשעה 20:00 ויחזרו לפעילות ביום ראשון לפנות בוקר.

מידע על השינויים בתחבורה הציבורית זמין לציבור במוקד הטלפוני 8787* באתר משרד התחבורה  https://bus.gov.il/ ובאתרי המפעילים.

עדכון לתושבים מתאריך 17.03.2020 בשעה 15:55

משרד הבריאות מודיע: אסור ללכת לפארקים, אסור ללכת לקניונים, אסור ללכת לים

לכלל ההנחיות של משרד הבריאות מתאריך 17.03.20 לחצו כאן

 

עדכון לתושבים מתאריך 15.03.2020 בשעה 18:45

מספר עדכונים הנוגעים לבנימין בהתאם להנחיות משרד הבריאות:

 • מוסדות חינוך
  כל מוסדות החינוך במועצה לא פועלים כולל החינוך המיוחד ושאר המסגרות.
 • התקהלות עד 10 אנשים
  חל איסור על התכנסות מעל 10 אנשים. שימרו על כללי ההגיינה ועקבו אחר ההנחיות המחייבות של משרד הבריאות.
 • בדקנו: יש די והותר מלאי מזון במכולות
  המועצה ערכה מיפוי של המלאי בסופרים הגדולים ובמכולות היישובים. קיים מלאי מספיק ותכנון למלאי לפרק זמן ארוך. הלחץ על המדפים אינו מוצדק ומיותר. המועצה מקיימת מעקב מתעדכן מול המכולות ביישובים והסופרים הגדולים ומהבחינה הזו אפשר להתנהל כבשגרה.
 • חנויות ומסעדות
  חנויות של נותני השירותים השונים יהיו פתוחים כרגיל ובהם הסופרים והמכולות. חל איסור לפתוח מסעדות, בתי קפה, וכל דוכני המזון לשם אכילה במקום. בחלק ממקומות אלה ניתן לקנות אוכל מוכן. מומלץ מאד מאד(!!) לרכוש את שירותי העסקים שלנו, הם קרובים, הם זמינים ואנחנו רוצים לחזק אותם בעת הזאת.
 • שירות לתושב
  קבלת קהל: עד להודעה חדשה לא תהיה קבלת קהל במועצה. השירות לתושב יינתן באמצעות מענה טלפוני, טפסים מקוונים באתר המועצה ודרך המוקד העירוני 106 או 02-9977106.
  במקרים חריגים, בהם יש צורך בפגישה חיונית עם מי מעובדי המועצה, ניתן לפנות למוקד 106 תוך ציון הפרטים הרלוונטיים ונציג המחלקה יחזור אליכם לבירור ותיאום.
 • מקוואות
  מקוואות נשים עומדים בתקן משרד הבריאות. נשים שאמורות להיות בבידוד או חולות לא יכולות להגיע למקווה. המועצה הנחתה את המקוואות לנקוט צעדים היגייניים יותר מבשגרה.
  על פי עדכון שנמסר ביום שני 16.3 מקוואות הגברים יפעלו בהתאם להנחיות שנשלחו ליישובים.
 • קו חם של המועצה למתן סיוע רגשי
  החל ממחר (שני) ייפתח קו חם להתייעצות ומתן מענה ראשוני רגשי בנושא הקורונה עם אנשי מקצוע במועצה - פסיכולוגים ועובדים סוציאלים. תושבים שמרגישים קושי אישי או עם הילדים, מוזמנים לפנות. הודעה על דרכי ההתקשרות תפורסם מחר באתר המועצה.
 • סיוע ופניות בכל עניין: המוקד העירוני 106
  אתם לא לבד! בכל פנייה וצורך אל תהססו לפנות למוקד העירוני ואנחנו נעשה כל מה שאפשר כדי לסייע. אפשר לפתוח פנייה מקוונת למוקד או להתקשר 106.
 • פעולות וחוויה מקוונות
  המועצה מכינה מגוון פעילויות מקוונות לילדים ומרכזת עבורכם מידע על שירות מהיר וקרוב שתוכלו לקבל מבעלי העסקים בבנימין. עקבו בדף הפייסבוק "מועצה אזורית בנימין" ובאתר.
 • עוקבים רק אחרי הודעות רשמיות
  דוברות המועצה מעדכנת בהודעות רשמיות. הימנעו מהפצת הודעות שווא, שמועות ודיווחים כוזבים. היצמדו למקורות הרשמיים:
  1. ראש המועצה מעדכן בדף הפייסבוק שלו על הערכות מצב ובמידע שעליכם לדעת.
  2. עדיין לא מחוברים לקבוצות "בנימין עכשיו" בווטסאפ ובטלגרם? כנסו https://bit.ly/2Cn1IF0
  3. החדשות בנושא קורונה מתעדכנות באתר המועצה און-ליין.

  הימים מאתגרים, ואנחנו כאן לשרותכם, כי יחד ננצח את הקורונה!
עדכון לתושבים מתאריך 14.03.2020 בשעה 22:58

בהתאם להחלטת ממשלת ישראל הערב, החל ממחר (יום ראשון) לא יתקיימו לימודים בכלל מוסדות החינוך במועצה ובכללם: הגנים, המעונות, הצהרונים והחינוך המיוחד. גם מערך ההסעות לא יפעל.

המועצה מקיימת הערכות מצב ותמסור פרטים מחר בעניין שאר שגרת החיים. והכל בהתאם להנחיות הממשלה המתפרסמות לציבור.

עדכון לתושבים מתאריך 12.03.2020 בשעה 22:27

בהתאם להחלטת ממשלת ישראל, החל ממחר (יום שישי) לא יתקיימו לימודים בבתי הספר (א'-יב'), כולל כיתות החינוך המיוחד שבתוך בתי הספר הרגילים.

בבתי הספר לחינוך המיוחד הלימודים יתקיימו כרגיל וכך מערך ההסעות והמלווים. בגני הילדים ובמעונות הלימודים יתקיימו כרגיל. הצהרונים בגנים יפעלו כרגיל.  הצהרונים בבתי הספר לא יפעלו.

עדכון לתושבים מתאריך 12.03.2020 בשעה 19:35

אנו נמצאים בימים מורכבים ועם ישראל כולו, יחד עם מדינות העולם, נרתם למאבק בהתפשטות נגיף קורונה. לצד השמירה על ההנחיות, אנו נדרשים לשמור על מצב רוח חיובי ועל חיי קהילה תקינים. אלו ימים בהם נשים דגש על האחדות, האחריות והערבות ההדדית ביננו, ונחזק יחד זה את זה.

אנו פועלים בימים אלה בתאום מלא עם משרד הבריאות בהתמודדות עם נגיף הקורונה. הנהלת המועצה מקיימת ישיבות היערכות על בסיס יומיומי וערוכה ככל האפשר למצב המשתנה בכדי להמשיך לתת שירותים לתושבים באופן המיטבי והאפשרי. 

נציגי המועצה עומדים בקשר עם הנהגות היישובים ומעדכנים אותן במידע הרלוונטי. במידת הצורך שולחת המועצה עדכונים חשובים וספציפיים הנוגעים ליישובים רלוונטיים באמצעות מסרונים ישירות לתושבים.

יש להימנע מהעברת הודעות כוזבות - דוברות המועצה מעדכנת בהודעות רשמיות הנוגעות לבנימין כשיש צורך בכך. 

להלן מספר עדכונים:

✅ שירות לתושב
קבלת קהל: החל מהיום ועד להודעה חדשה לא תהיה קבלת קהל במועצה. השירות לתושב יינתן באמצעות מענה טלפוני, טפסים מקוונים באתר המועצה ודרך המוקד העירוני 106 או 02-9977106.
במקרים חריגים, בהם יש צורך בפגישה חיונית עם מי מעובדי המועצה, ניתן לפנות למוקד 106 תוך ציון הפרטים הרלוונטיים ונציג המחלקה יחזור אליכם לבירור ותיאום.
זו הזדמנות להזכיר: בכל עניין ניתן לפתוח פניה מקוונת במוקד 106 באמצעות טופס מקוון באתר המועצה. 

✅ מערכת החינוך
בשעות אלו מתקיימים דיונים בצמרת המדינה ביחס להשבתת מוסדות החינוך. לאחר שתתקבל החלטה בעניין, הנהלת המועצה ואגף החינוך יקיימו הערכת מצב ביחס למציאות החדשה. 

✅ אירועי תרבות וקהילה
בשל ההגבלה האוסרת התקהלויות מעל 100 איש, המועצה עדכנה את היישובים בצורך לעשות התאמות ולהקפיד על קיום כלל ארועי הקהילה בכפוף להנחיות. היישובים יערכו ליישום ההנחיות גם בבתי הכנסת.

✅ מידע ופניות בנושא קורונה
הנחיות משרד הבריאות מתפרסמות באתר המשרד. באתר המועצה מתעדכנות הודעות הנוגעות לבנימין. לשאלות ופניות בנושא הקורונה ניתן להתקשר למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* וכן למוקדי קופות החולים.
לפניות ושאלות תושבים ניתן לפתוח פנייה מקוונת במוקד העירוני דרך אתר המועצה בקישור https://binyamin.org.il/moked/  או בטלפון 106.

בהזדמנות זאת, אנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצות "בנימין עכשיו" בוואטסאפ ובטלגרם, ולהישאר מעודכנים, בשגרה ובחירום – https://bit.ly/2Cn1IF0.

אנו מאמינים שבעזרת השם ובעזרת הכוחות הטמונים בנו כקהילות בעלות חוסן חברתי, נצא מחוזקים ואיתנים ממציאות מאתגרת זו.

עדכון לתושבים מתאריך 11.03.2020 בשעה 15:12

משרד הבריאות מעדכן כעת את זמני השהייה של האדם שחלה בקורונה ב"רמי לוי" שער בנימין

החולה נכנס ל"רמי לוי" ביום רביעי 4.3.20 ושהה שם מהשעה 17:42 ועד 18:50. מי ששהה במקום בזמן הזה נדרש להיכנס לבידוד עד ליום רביעי הבא 18.3 (השלמה של 14 יום). הנחיות לבידוד נמצאות באתר משרד הבריאות. העדכון נעשה לאחר תחקור המצלמות על ידי נציג המועצה ואנשי רמי לוי ובאישור משרד הבריאות.