הודעה לתושבים מתאריך 24.07.20 בשעה 12:50

מצב הקורונה בבנימין

השבוע התמודדנו עם עליה חדה בכמות התושבים שנכנסו לבידוד. ב-3 יישובים נכנסו השבוע עשרות משפחות לבידוד. נכון להיום בבנימין למעלה מ-800 תושבים/ בתי אב בבידוד. גם מספר החולים בעלייה. ב-26 יישובי המועצה ישנם סה"כ 147 חולים. 3 מאושפזים בבתי חולים. נאחל להם רפואה שלמה.

תזכורת לעיקר ההגבלות

התכנסות במקומות פתוחים: עד 20 איש. התכנסות במקומות סגורים כולל בבתי הכנסת: עד 10 איש. בריכות השחייה ישארו פתוחות גם בסופי השבוע. מסיכות ושמירת מרחק - חובה בכל מקום.

קייטנות הקיץ ימשכו כמתוכנן

קייטנות המועצה פועלות לפי כללי הקורונה של משרדי החינוך והבריאות. מתוך 500 כיתות וגנים, 8 נסגרו לאחר שהתלמידים הונחו ע"י משרד הבריאות להיכנס לבידוד. הקייטנות צפויות להימשך כמתוכנן עד ה-6.8.

קו חם לתושבים בבידוד

בבנימין יש עם מי להתייעץ: קו חם לתושבים השוהים בבידוד. התקשרו: 02-9977195 בין השעות 10:00 ל-14:00. פסיכולוגים מהשירות הפסיכולוגי של המועצה מחכים לכם.

נכנסתם לבידוד? הירשמו וערכה למבודד תישלח אליכם

בבנימין אתם לא לבד. מלאו את הפרטים שלכם ו"ערכה למבודד" תגיע ישירות אליכם https://nirshamti.co.il/isolated/

הודעה לתושבים מתאריך 17.07.20 בשעה 14:20

ההגבלות החדשות בכל ימות השבוע:

 • התכנסות במקומות פתוחים: עד 20 איש. התכנסות במקומות סגורים כולל בבתי הכנסת: עד 10 איש.
 • סגירת מכוני כושר וסטודיו המשמשים לצורך פעילות ספורט או מחול (מלבד לספורטאים רשומים כהגדרתם בחוק). 
 • מסעדות ובתי אוכל - יתאפשר שירות איסוף עצמי ומשלוחים בלבד, ללא ישיבה במקום. 


הגבלות בסופי השבוע בלבד (מהסופ"ש הבא) יחולו בימי ו' החל מהשעה 17:00 ועד ליום א' בשעה 5:00 בבוקר:

 • לא תחול מגבלה על מרחק יציאה מהבית.
 • תיאסר השהייה בחופי הים. 
 • ייסגרו חנויות, קניונים, שווקים קמעונאים, מספרות, מכוני יופי, ספריות, גן חיות, פינות חי, מוזיאונים וחללי תצוגה, בריכות, אטרקציות תיירותיות ורכבל.

בבנימין 115 חולים
בחדר המצב של המועצה נספרים 115 חולים ב-22 יישובים. 3 מהם מאושפזים בבתי החולים. אנו מאחלים לכולם רפואה שלמה.  מספר המבודדים עומד על כ-350 בתי אב/תושבים בכל יישובי המועצה. לשאלות בנושא הקורונה פתחו פנייה מקוונת במוקד השירות 106 ונציג המועצה ישיב לכם. קישור לפנייה: https://binyamin.org.il/6982/

עד לעדכון אחר, קייטנות המועצה ממשיכות לפעול
הממשלה טרם החליטה האם לבטל את קייטנות הגנים ובתי הספר עד לכתה ד'. לכן, כל עוד אין עדכון אחר הקייטנות ממשיכות כסדרן. 
ראש המועצה ישראל גנץ פנה לשרי הממשלה בבקשה לאפשר את המשך פעילות הקייטנות. ראו כאן:  https://bit.ly/2CH0FDx


צריכים להיכנס לבידוד? ריכזנו לכם את כל התשובות
דוברות המועצה הכינה עבורכם מסמך המרכז את הוראות הבידוד ומשיב לשאלות נפוצות. הקפדה על כללי הבידוד היא תנאי לבלימת התפשטות הנגיף בקהילה: https://www.binyamin.org.il/uploads/n/1594630489.5178.jpg

הודעה משותפת משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות מתאריך 17.07.20 בשעה 06:45

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את הממשלה לדיון והחלטה על צעדי ביניים בניסיון למנוע סגר כללי, וזאת לנוכח העלייה החדה בהיקף התחלואה בנגיף הקורונה.

הממשלה החליטה על המגבלות הבאות בהמלצת משרד הבריאות והמל"ל שאושרו במסגרת צו לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום (הגבלת פעילות):

הצו יכנס לתוקפו ביום ו', כ"ה בתמוז, 17.7.20, בשעה 17:00. עד לאישור הכנסת, ובהתאם לחוק, יחולו ההגבלות כבר ממחר בהתאם לאמור בהודעה זו.

הגבלות כלליות בכל ימי השבוע, והחל מיום ו' בשעה 17:00

• סגירת מכוני כושר וסטודיו המשמשים לצורך פעילות ספורט או מחול, למעט לצורך פעילות של ספורטאי תחרותי, כהגדרתו בצו.

• מסעדות ובתי אוכל - יתאפשר שירות איסוף עצמי ומשלוחים בלבד, ללא ישיבה במקום.

• לגבי מסעדות ובתי אוכל בבתי מלון – מספר השוהים בהם יוגבל ל–35% מהתפוסה המרבית המותרת, וזאת כדי לאפשר המשך פעילות של בתי המלון.

הגבלות בסופי השבוע: 

יחולו בימי ו' החל מהשעה 17:00 ועד ליום א' בשעה 5:00 בבוקר.

• לא תחול מגבלה על מרחק יציאה מהבית.

• במהלך סוף השבוע תיאסר השהייה בחופי הים (למעט סוף השבוע הקרוב, 17-18.7, בו החופים ישארו פתוחים).

• במהלך סוף השבוע ייסגרו חנויות, קניונים, שווקים קמעונאים, מספרות, מכוני יופי, ספריות, גן חיות, פינות חי, מוזיאונים וחללי תצוגה, בריכות, אטרקציות תיירותיות ורכבל.

הגבלה זו לא תחול על חנויות המספקות שירותים חיוניים: מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת וחנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, חנויות אופטיקה ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת.

בנוסף, הגבלה זו לא תחול על בריכת שחייה בבית מלון, המיועדת לאורחי המלון בלבד (וזאת על מנת לאפשר אספקת השירותים הנלווים המרכזיים של המלון לאורחים, גם במהלך סוף השבוע).

נוסף על החלטת הממשלה ובהתאם למדיניות צמצום ההתקהלויות סוכם על הפעולות הבאות:

1. מנכ"ל משרד הבריאות יחתום על צו איסור התקהלות המאפשר מפגש של עד 10 אנשים במרחב סגור ועד 20 אנשים במרחב פתוח (למעט מקומות עבודה ומשפחות גרעיניות). ההחלטה תכנס לתוקף החל ממחר (ו') בשעה 17:00.

2. הממשלה הסמיכה את ראש הממשלה ושר הביטחון ורה״מ החליפי, לאחר התייעצות עם שר האוצר, שר הבריאות ושר החינוך, לקבל החלטה בעניין ההגבלות על מערכת החינוך. ההחלטות יפורסמו לציבור עם קבלתן.

3. צמצום קבלת קהל במשרדי ממשלה – מעבר לשירות מקוון (בכפוף לתיקוני חקיקה במקומות המתאימים).

4. משרדי הממשלה: ירידה ל-50% נוכחות במשרדים – באחריות נציבות שירות המדינה והממונה על השכר.

5. סגירת חדרי אוכל במקומות עבודה – יתאפשר רק איסוף עצמי.

** הפרה של אחת מההגבלות האמורות תהווה עבירה פלילית.

הודעה לתושבים מתאריך 16.07.20 בשעה 19:12

בבנימין 108 חולים

גם ביישובי המועצה ממשיך לעלות מספר החולים. נכון להיום, בחדר המצב של המועצה נספרים 108 חולים ב-30 יישובים. מצב כולם קל.

גם מספר המבודדים עולה ועומד על כ-350 בתי אב/תושבים בכל יישובי בנימין.

המועצה פועלת לסייע למשפחות שבבידוד ומקדמת מענה בקהילה לצרכים השונים יחד עם הצוותים היישוביים.

הודעה לתושבים מתאריך 08.07.20 בשעה 17:12

צריכים להיכנס לבידוד? ריכזנו לכם את כל התשובות

כמו בכל הארץ גם בבנימין עולים מספר המבודדים. הכנו עבורכם מסמך המרכז את הוראות הבידוד ומשיב לשאלות נפוצות. הקפדה על כללי הבידוד היא תנאי לבלימת התפשטות הנגיף בקהילה.

הגבלה על התקהלות

התכנסות במקומות פתוחים או סגורים מותרת עד 20 איש. כך גם לגבי בתי הכנסת▪️מסיכות ושמירת מרחק של 2 מטרים חובה בכל מקום▪️חשוב להישמע להחלטת מזכירות היישוב והצח"י.

מתווה האוטובוסים יחל מחר (חמישי)

האוטובוסים יכילו עד 50% מהתפוסה - באוטובוס עירוני עד 32 נוסעים, ובאוטובוס בין עירוני עד 30 נוסעים ▪️המזגנים יישארו פועלים ▪️הקווים יסיימו את פעילותם ב-22:00 באמצע השבוע, וימשיכו לפעול כרגיל בשישי ובמוצ"ש▪️ביו"ש יתאפשר תשלום במזומן למימוש ההנחה.

בבנימין 59 חולים

בחדר המצב של המועצה נספרים 59 חולים ב-17 יישובים. מצב כולם קל ב"ה. גם מספר המבודדים עולה ועומד על כ-300 בתי אב/תושבים בכל יישובי המועצה. לשאלות בנושא הקורונה פתחו פנייה מקוונת במוקד השירות 106 ונציג המועצה ישיב לכם. קישור לפנייה: https://binyamin.org.il/6986.

קבלת קהל בימים אלו במשרדי המועצה

במסגרת ההגבלות לא תהיה קבלת קהל פרונטלית אלא דרך הטלפון ובאמצעים הדיגיטלים. מוזמנים ליצור קשר עם גורמי המקצוע במחלקות בימים א'–ה' בין 9:00 ל-14:00, ולהשתמש בשירותים הדיגיטליים שהורחבו לאחרונה באתר. לכל שאלה או בקשה צרו קשר עם מוקד השירות 106.

הודעה לתושבים מתאריך 05.07.20 בשעה 20:38

ועדת הקורונה אישרה היום את ההגבלות החדשות:

 • חתונות, בר מצוות וברית מילה באולמות וגני אירועים, וכן ברים ופאבים: עד 50 איש.
 • כל התקהלות אחרת במקום פתוח עד 50 איש.
 • התקהלות אחרת במקום סגור: 20 איש בלבד.
 • בתי כנסת - עד 50 (מתווה מתפללים קבועים שהותר עד 70 בוטל).
 • הצו יחול החל ממחר (שני) בשעה שמונה בבוקר.
 • קייטנות המועצה פועלות בהתאם למתווה הקייטנות של משרד החינוך - לפי שעה אין כל שינוי והן פועלות כרגיל!
 • לגבי ארועי תרבות כולל ארועי קהילה באולמות תרבות יישוביים: ממשרד הבריאות מסרו לנו שהמתווה ממשיך לפי שעה. כלומר, בארועי תרבות יישוביים כפי שהם מוגדרים במתווה מותר עד 250 איש בהתאם לכללים המפורטים במתווה. שימו לב: לא מדובר בארועי שמחה פרטיים. (כל יישוב יפעיל שיקול דעת לשמירה על בריאות התושבים).
הודעה לתושבים מתאריך 25.06.20 בשעה 20:00

הנחיות הקורונה העדכניות והמצב בבנימין:

בבנימין 19 חולים חדשים

כמו בכל הארץ, גם ביישובי המועצה עלה מספר חולים. נכון להיום, בחדר המצב של המועצה נספרים 19 חולים ב-9 יישובים. מצב כולם קל. גם מספר המבודדים עלה ועומד על כ-100 בתי אב בכ-20 יישובים. לשאלות בתחום הקורונה פתחו פנייה מקוונת במוקד השירות 106 ונציג המועצה ישיב לכם. קישור לפנייה: https://binyamin.org.il/6986

הוראות הממשלה המעודכנות

התקהלויות במקומות סגורים או פתוחים עד 50 איש. (בתי כנסת עם מתפללים קבועים עד 70 איש)▪️שמחות (ברית, בר/בת מצווה, חתונה וכיוצ"ב) עד 250 איש כפוף לנהלים לקיום ארוע▪️ארועי תרבות יישוביים עד 250 איש לכל היותר. מזכירי היישובים ורכזות הקהילה קיבלו מידע מלא על מתווה ההפעלה▪️בכל מקום כינוס ומחוץ לבית יש להקפיד על: עטיית מסיכה, מרחק 2 מטרים וכללי הגיינה. חשוב להישמע להחלטת מזכירות היישוב והצח"י.

קייטנות המועצה: 10,232 ילדים נרשמו עד כה. הרשמה עד מוצ"ש

קייטנות המועצה בכל היישובים יפעלו מיום רביעי הקרוב ט' בתמוז 1.7 עד יום חמישי ט"ז באב 6.8. ההרשמה מסתיימת במוצ"ש. לרישום ופרטים היכנסו: https://binyamin.org.il/6990 הפעלות ויציאות לטיולים ובריכות - בהתאם להגבלות הקורונה המתעדכנות.

עוזרים לכם להצליח! בואו ללמוד איך לשווק את עצמכם

בואו לקבל ידע וכלים חדשים שיפתחו לכם דלתות כדי שהעסק שלכם ירוויח יותר. תלמדו להציג בצורה נכונה ומעניינת את העסק, ליצור קשרים עסקיים, להיחשף ללקוחות חדשים ולחזק את המוטיבציה. המפגשים מתקיימים אחת לחודש ב-3 מוקדים ברחבי המועצה בסיבסוד לתושבי בנימין. מהרו להירשם: https://lp.binyamintech.co.il/networking

החל פרסום השיבוץ לגנים שימשך מס' שבועות

אתמול התחלנו בפרסום השיבוצים לגני הילדים בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי. תהליך פרסום השיבוץ יתפרס על פני מספר שבועות. נא התאזרו בסבלנות. הודעה על השיבוץ תישלח להורים באמצעות מסרון לנייד שהוזן בעת הרישום. מוקד יעודי בעניין פועל בימים א'-ה' בין השעות 8:00 - 16:00 ומספרו 02-9977200. לקריאת מדיניות המועצה בשיבוץ הילדים לגנים: https://binyamin.org.il/uploads/n/1592826964.1209.pdf

 

הודעה לתושבים מתאריך 21.06.20 בשעה 08:27

נוסעת שהתגלתה כחולת קורונה נסעה בשבועיים האחרונים בכל בוקר באוטובוס 464 היוצא מעפרה לירושלים בשעה 7:45.

מי שנסע באוטובוס הזה בשבועיים האחרונים (עד יום חמישי האחרון) מתבקש ליצור קשר עם מוקד משרד הבריאות במספר 5400* כדי לברר כיצד עליו לנהוג.

עדכון הנחיות מתאריך 24.5.20 משעה 13:28

על ההקלות החדשות בהתאם לתקנות הממשלה, ועדכון על התחבורה הציבורית:

מותרת התכנסות במקום סגור

- עד 50 איש

- שמירת מרחקים של 2 מטרים

- עטיית מסיכות

הכללים בבתי הכנסת:

עד 50 איש (במבנים גדולים אפשר 50+50 ב-2 מתחמים נפרדים, כמו עזרת נשים בקומה נפרדת), שמירת מרחק 2 מטרים בין המתפללים, עטיית מסיכות, מינוי נאמן קורונה והקפדה על כללי היגיינה. חשוב להישמע להחלטת מזכירות היישוב והצח"י.

מיום רביעי הקרוב יתאפשרו חוגים, תנועות נוער וחינוך בלתי פורמלי:

- שמירה על קבוצות קבועות

- חוג המתקיים במבנה: מרחב 5 מ״ר לאדם. במרחב הפתוח: מרחב 2 מ״ר לאדם.

מעיינות בנימין נפתחו - התיירות בבנימין חוזרת!

בהתאם לכללי התו הסגול, החלו השבוע לפעול אתרי התיירות בבנימין, הצימרים ומסלולי הטיול. המעיינות מולאו בחזרה במים צלולים. תושבי בנימין מוזמנים לצאת ולטייל באתרי הטבע הנפלאים שלנו. למידע כנסו לאתר תיירות בנימין, לדף הפייסבוק או חייגו למרכז המידע:1800-34-54-54

שינויים בקווי התחבורה הציבורית בתחילת השבוע

הרשות הארצית לתחבורה ציבורית הודיעה כי בעקבות חג לנהגים הערבים (עיד אל פיטר) יהיו שינויים בקווי התחבורה הציבורית בימים ראשון שני ושלישי 24-26.5.2020. השינוי יהיה באזורים נרחבים בארץ וגם בבנימין. לוח הזמנים לימים אלו מתעדכן במוקד משרד התחבורה 8787*, או באתר https://bus.gov.il/#/linenumber/1/0/0-0/. המועצה פועלת מול משרד התחבורה כדי למזער ככל הניתן את השיבושים בקווי הנסיעה.

בבנימין מקפידים! לפני שיוצאים מסתכלים - לא שוכחים אף אחד מאחור.

בכל עניין ניתן לפנות למוקד השירות 106 בטלפון, או לפתוח פנייה: https://binyamin.org.il/moked/

חוזרים לבתי הכנסת ולשגרה מלאה בכל מערכות החינוך בבנימין

לאחר תקופה ממושכת שהוגבלה התפילה בבתי הכנסת, אישרה הממשלה את החזרה אליהם בהתאם למגבלות ועיקרן: עד 50 איש במבנה, שמירת מרחק בין מתפללים ומינוי "נאמן קורונה" בכל בית כנסת. נאמן הקורונה והגבאים יכולים לעמוד בקשר עם נציג המועצה לענייני בריאות ועם דובר המועצה לשאלות ופרטים להתנהלות בטוחה בבתי הכנסת.  הנחיות לבתי הכנסת

מערכת החינוך בבנימין שבה לשגרה מלאה: לאחר לחצים שהופנו מצד ראשי הרשויות המקומיות ובנימין בתוכם, ביטל משרד החינוך חלק מנוהל הכניסה לגן ובהתאם לכך כל הגנים בבנימין נפתחים כבשגרה בשעה 7:30 בבוקר. בכל מקום שמתעוררת שאלה או בעיה ניתן לפנות למוקד השירות 106 לבדיקת העניין ולקבלת מענה.

התחבורה הציבורית חזרה באופן חלקי

משרד התחבורה החזיר את שירות התחבורה הציבורית העירונית בסופי השבוע בכל הארץ.

בבנימין הקווים העירוניים מוגדרים ביישובים האלה: כפר אדומים, אלון, נופי פרת, מצפה יריחו, כפר אורנים ,חשמונאים, גני מודיעין. לכן, ביישובים אלה יפעלו הקווים כסדרם גם בסופי השבוע בהתאם ללוח הזמנים הרגיל המתפרסם באתר משרד התחבורה.

בנוסף, בוטלה הגבלת 20 הנוסעים בשעות השיא: 07:00-08:30 ו- 13:00-15:00.

הודעה לתושבים מתאריך 08.05.20 בשעה 15:53

בהתאם להחלטת הממשלה, תחזור מערכת החינוך בבנימין למתכונת מלאה בתחילת השבוע באופן הבא:

מעונות היום, גני הילדים, כיתות א'-ג', י"א-י"ב ומסגרות החינוך המיוחד חוזרים לשגרה מלאה ביום ראשון הקרוב כפי שהיה לפני מגבלות הקורונה.שאר כיתות בתי הספר (ד'-י') יתחילו את הלימודים ביום שני. במהלך יום ראשון ייערכו אנשי אגף החינוך, המנהלים והמורים לקליטת התלמידים בהתאם לכללי הבריאות.

פעילות הצהרונים: עדיין לא התקבלה החלטה על חזרה לשגרה. הודעה על כך תימסר עם קבלת המתווה ממשרד החינוך.

בנוגע להסעות: לפי שעה ההגבלות לא הוסרו. לכן, לתלמידי כיתות ד' עד י' הלומדים במודיעין לא יהיו הסעות ביום ראשון. אם יהיה שינוי נעדכן על כך.

שימו לב!

גם ביום ראשון תלמידי ההסעות ימשיכו בלוח הזמנים כפי שהיה היום (חמישי).

תלמידי מוסדות החינוך הפנימייתיים יקבלו הודעה ממנהלי בתי הספר.

יש להסביר לילדים על שמירת כללי ההגיינה במרחב בית הספר: שמירת מרחק, שטיפת ידיים ועטיית מסיכה. ילד יכנס לבית הספר לאחר הצגת הצהרת בריאות מהוריו.

מוקד השירות 106 עומד לרשותכם לכל שאלה.

הודעה לתושבים מתאריך 08.05.20 בשעה 15:53

ילדי הגנים והמעונות חוזרים לשגרה בהדרגה

לאחר חזרת ילדי כיתות א' עד ג' לבתי הספר, נערכת המועצה בהתגייסות מלאה של הצוותים החינוכיים כדי לחדש את פעילות הגנים והמעונות כבר ביום ראשון בהתאם להגבלות.

הגננות שלחו להורי ילדי הגנים הנחיות על אופן החזרה והורי ילדי המעונות מקבלים עדכונים ממנהלות המעונות. שימו לב לימים המקוצרים במעונות בימים א', ב'. ההיערכות במעונות מורכבת מאוד וכוללת התאמות מאתגרות. למרות זאת אנו מקווים שבע"ה רוב המעונות יפעלו ביום ראשון. המעונות שלא יפתחו ביום ראשון יפתחו בע"ה ביום שני. מנהלת המעון תעדכן את ההורים פרטנית. להסבר על גביית שכ"ל עיינו באתר המועצה.

קבלת פנים חמה לילדים

ביום ראשון בבוקר נקבל את פני ילדי הגנים בגלויית 'ברוכים הבאים' וממתק, בתוספת שלט של חיוך בכניסה לכל גן בבנימין. כך קיבלנו השבוע את פני ילדי בתי הספר.

קורונה - תמונת מצב משמחת בבנימין

חדר המצב של המועצה ממשיך לספור מחלימים רבים לעומת עלייה אפסית במספר החולים. כיום יש ביישובי בנימין 21 חולי קורונה, מצבם קל. 146 תושבים החלימו. 30 בתי אב נמצאים בבידוד. ברוך ה' אנו במגמה למיגור הנגיף, אך גם עירניים וערוכים לאפשרות שהמצב עלול להשתנות במהירות.

קראו את ההנחיות המעודכנות של משרד הבריאות: https://binyamin.org.il/uploads/n/1588695868.7791.pdf

סקר המועצה על התקופה. בואו להשפיע!

עברנו יחד תקופה מאתגרת וחשוב לנו להפיק לקחים ולשמוע את דעתכם על התנהלות המועצה בימי הקורונה וגם בחגיגות העצמאות.

נשמח שתשיבו לסקר קצר ואנונימי בקישור:

https://tinyurl.com/y9dfdf6p

ממשבר להזדמנות - לבעלי עסקים ושכירים

אנו משקיעים משאבים רבים כדי לעמוד לצד בעלי העסקים ומסייעים להם לשכלל את כלי העבודה והשיווק. חממת התעסוקה 'בנימין-טק' כאן בשער בנימין פותחת בפניכם הזדמנויות.

המועצה משקיעה במקום עבורכם, כדי שתוכלו לפתח ולעדכן את סביבת העבודה שלכם.

הזדמנות נדירה להסבה תעסוקתית

קורס להסבה מקצועית לתחום ההייטק הכולל הכשרה, ליווי והכוונה לכל אורך הדרך בסיבסוד משמעותי של המועצה בשיתוף משרד הפריפריה. מהרו להירשם: https://binyamintech.co.il/beta/

(תזכורת: משלמי ארנונה לעסקים קיבלו זיכוי מלא מהמועצה על 3 חודשי ארנונה)

הסבר על גביית שכ"ל במעונות היום - מועצה אזורית בנימין

א. על חודש מאי יגבה בפועל 50% (הסכום שההורים שילמו על חצי חודש מרץ יקוזז כאן).

ב. על פניו, ניתן היה לחייב עבור חופשת פסח ועבור חודש מאי באופן מלא (כפי שהציעו גורמי מקצוע בתחום המעונות), אך המועצה גובה באופן מופחת יותר.

ג. על חודש אפריל לא מחוייבים בתשלום (ראו בהמשך ביחס לחופשת פסח). שכ"ל חודש מאי יחושב במלואו והוא מבטא את הדברים הבאים:

1. ימי ההכנה להפעלת המעון בהתאם למגבלות ע"י צוות המעון.

2. תשלום חלקי עבור חופשת פסח (ישנן הוצאות קבועות לכל אורך השנה שהתשלום עליהם בין היתר מגולם בחופשות כפי שיוסבר בהמשך).

3. התייחסות משרד הרווחה לחודש מאי כחודש מלא.

ד. כמו שצויין, משכר הלימוד עבור חודש מאי יקוזז חצי משכר הלימוד שנגבה בגין חודש מרץ כך שסך הגבייה על חודש מאי יעמוד בפועל על 50%.

ה. חשוב להבין ששכר הלימוד במעונות מפוקח ונעשה על פי תחשיבים שכוללים מרכיבים שונים. ישנם מרכיבים רבים שמגבשים את התשלום; חלקם שוטפים וחלקם משקפים עלויות חופשה כפי שקורה מדי שנה (תשלום שכר הלימוד אינו מחושב לפי נוכחות יומית של הילד במסגרת אלא כהפעלה שנתית). בנוסף, למרות שהמטפלות הוצאו לחל"ת דאגה המועצה להשלים עבורן את התשלומים הסוציאליים וכן מענק מיוחד שקיבלו לקראת הפסח. פעולות אלו חשובות לשימור והכרת תודה כלפי העובדות המסורות.

ו. המועצה לא גובה מההורים סכום מיותר חלילה, וכפי שהוסבר, אף פחות מהסכום שלכאורה ניתן לגבות. כפי שידוע המועצה מסבסדת הלכה למעשה את המעונות מדי שנה מתוך תקציבה השוטף.

ז. אנו עושים כל מה שאפשר בחשיבה רבה ובאחריות לטובת הילדים, המשפחות והציבור.

בתקוה לימי שגרה טובים ונוחים לכולנו!

מנהל כספים ומחלקת מעונות

מועצה אזורית בנימין

עדכון הנחיות מתאריך 05.05.20 משעה 07:29  – הודעה משותפת מטעם משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד האוצר

הממשלה אישרה שורת הקלות נוספות בתקנות לשעת חירום אשר יאפשרו את המשך חזרת המשק לפעילות בצל הקורונה. התקנות מבטלות את מגבלת היציאה מהבית מלבד אל המקומות והפעילויות שנאסרו בתקנות.

 להלן עיקרי תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש) (הגבלת פעילות)

- החל מהיום הותרה פתיחת פעילויות ועסקים נוספים ובכלל זה: ספריות, כל סוגי הטיפולים (שאינם רפואיים) בגוף האדם, רפואה משלימה, מלונות וצימרים, שמורות טבע, אתרי מורשת וגנים לאומיים, גני חיות וספארי. כמו כן, הותרה הפעלת בריכות שחייה עבור ספורטאים תחרותיים ובריכות טיפוליות.

- נקבע כי מועד הפעלת הקניונים, השווקים וחדרי הכושר יהיה ביום ה׳, 7 במאי, 2020.

- מפעיל קניון יחויב בעמידה בכללים לשם שמירה על בריאות הציבור ויחתום על כך באמצעות טופס מקוון המצוי באתר משרד הכלכלה, שיועבר להמשך טיפולה של הרשות המקומית. במסגרת הכללים ימונה עובד שיהיה אחראי לביצוע הפעולות לשם שמירה על בריאות הציבור בקניון. יעשה ויסות של כניסת האנשים לקניון, לרבות עובדי הקניון, כך שבכל עת לא ישהו אנשים בקניון ביחס של יותר מאדם אחד לכל 20 מ"ר. יוצב שלט לעניין מספר השוהים המותר במקום. תיעשה הקפדה על שמירת מרחק של 2 מטר בין האנשים בקניון לרבות בתורים. יסומנו מקומות מיועדים לממתינים בתור וכן שלטים לעניין שמירה על מרחק. מפעיל של קניון יקפיד ככל הניתן שלא יהיו במעלית יותר מ-2 אנשים. תיעשה הקפדה על שמירת כללי היגיינה לרבות חיטוי משטחים. בשטחי הקניון יוצבו מתקנים עם חומר לחיטוי ידיים במקומות נגישים וזמינים. לא תתאפשר ישיבה לצורך אכילה בשטח הקניון.

- תותר פתיחה של שוק קמעונאי לאחר אישור ראש הרשות המקומית ובכפוף לתנאים הבאים: הרשות המקומית תווסת את כניסת האנשים לשוק, לרבות העובדים ובעלי העסקים, כך שבכל עת לא ישהו אנשים באזור הפתוח לציבור ביחס של יותר מאדם אחד לכל 20 מ"ר. הרשות המקומית תקבע ותיישם מנגנון להגבלת מספר השוהים בשוק, וכן תציב שלט לעניין מספר השוהים המותר במקום. הרשות המקומית תקפיד ככל האפשר, על שמירת מרחק של 2 מטרים לפחות בין אנשים בשוק רבות בתורים וזאת לשם מניעת צפיפות. יסומנו מקומות המיועדים לתור ויוצב שלט לעניין שמירה על מרחק. תיעשה הקפדה על כללי היגיינה וחיטוי משטחים. בשטחי השוק יוצבו מתקנים עם חומר לחיטוי ידיים. הרשות המקומית לא תאפשר ישיבה לצורך אכילה של מבקרים בשטח השוק ולא תאפשר כניסת אנשים שאינם עוטים מסיכה לשוק. 

- מפעיל ספרייה יחויב בתנאים נוספים הכוללים הצבת מחיצה בדלפק ההשאלה למניעת רסס, והפרדת ספרים שהוחזרו לספרייה למשך 3 ימים.

- בנוסף נקבע לגבי חנויות או עסקים לטיפולים לא רפואיים כי המפעיל רשאי להכניס מספר לקוחות ביחס של אדם על כל 15 מ"ר משטח המקום הפתוח ללקוחות, או יחס של 2 אנשים לכל קופה לפי הגבוה מביניהם.

- עוד נקבע כי על אף איסור ההגעה לחוף הרחצה, יותר מעבר בחוף לצורך פעילות ספורט ימית.

- בוטלה המגבלה על תפילה במרחק של 500 מטרים ממקום המגוריםעבודה (נותרת מגבלה של 19 אנשים בשעת תפילה במקום פתוח).

- יותר קיום ברית מילה בהשתתפות של עד 19 אנשים (במקום 10).

- במקום ציבורי ובמקום עבודה נקבע כי בבניין של מעל 5 קומות תתאפשר שהייה של חצי מהתפוסה המירבית המותרת במעלית (אפשרות לשהייה של מעבר ל-2 אנשים במעלית).

- נקבע שטיפול נפשי יותר לקיום גם ללא מסיכה, ובלבד שישמר מרחק של 3 מטר בין המטפל למטופל.

- הפעלת מקוואות - נקבע כי לצד המגבלות הקיימות עד כה (במקווה גברים עד 3 אנשים ובמקווה נשים תוך תיאום הגעה מראש) יהיה נוכח אחראי מטעם המפעיל לצורך קיום הוראות התקנה.

- בכל הנוגע למגבלות בישובים שמרבית תושביהם מוסלמים, הוארכה הוראת השעה עד ליום א׳, 10 במאי, 2020 כך שלא תותר פתיחת חנויות ועסקים בין השעות 19:30 ל- 3:00.

תוקפן של תקנות אלו עד ליום ב׳, 18 במאי, 2020.

הודעה להורים בעניין החזרה ללימודים בשבוע הבא מתאריך 1.5.2020 בשעה 15:59

בהתאם להחלטת הממשלה מהצהרים, נערכה המועצה ליישם את מתווה החזרה לבתי הספר באופן הבא:

גני הילדים ומעונות היום לא יפתחו בשלב זה.

תלמידי כיתות א' עד ג' יחזרו ללמוד בהתאם לעדכון שקיבלתם ממנהלי בתי הספר. גם נושא ההסעות הוסדר.

לתלמידי כיתות י"א - י"ב לא יתקיימו לימודים ביום ראשון. תצא הודעה מעדכנת ביום ראשון.

תלמידי החינוך החרדי לא יתחילו ללמוד ביום ראשון. יש להתעדכן מול מנהלי המוסדות לגבי מועד הפתיחה.

ביום ראשון בבוקר יתוגבר מוקד השירות 106 בצוות של אגף החינוך ודוברות המועצה וניתן יהיה לפנות לכל שאלה ובירור.

המועצה נערכה בימים האחרונים יחד עם מנהלי בתי הספר ונעשו פעולות נקיון ותחזוקה במוסדות. יחד עם הצוותים החינוכיים אנו עושים הכל כדי להבטיח את יישום הוראות משרד הבריאות ואת שלום התלמידים והמשפחות.

הודעה להורים בעניין החזרה ללימודים בשבוע הבא מתאריך 30.4.2020 בשעה 19:44

גם בשעה זו הממשלה לא קיבלה החלטה סופית על אופן החזרה ללימודים.

נכון לעכשיו, מסתמן כך:

גני הילדים יפתחו ויפעלו באופן מפוצל ובימים שונים. הודעה תישלח מהגננות.

תלמידי כיתות א' עד ג' יחזרו ללמוד בהתאם לעדכון שקיבלתם ממנהלי בתי הספר. עם זאת, נושא ההסעות עדיין לא נפתר ונדון כעת בממשלה. ככל שלא יהיו הסעות, בכוונת מרכז המועצות האזוריות להשבית את הלימודים.

המעונות לא יפתחו ביום ראשון.

מדיניות הממשלה והגבלות הבריאות עדיין לא גובשו כך שהמצב מעורר שאלות רבות. גם בשעה זו מתקיימים דיונים בין משרדי הממשלה על אופן החזרה ללימודים ואנו במועצה ערוכים כדי ליישם את ההחלטות. ככל שיהיו שינויים נעדכן על כך.

הודעה להורים מתאריך 28.04.20 בשעה 16:44 -  חזרה חלקית ללמידה במוסדות החינוך

בהתאם למתווה החזרה למוסדות החינוך שאישרה הממשלה (כפוף להערכת מצב שתתקיים ביום ו'), יחזרו ללימודים ילדי הגנים וילדי כיתות א' עד ג'. לילדי כיתות ד' עד יב' לא יתחדשו הלימודים בבתי הספר. החזרה למוסדות תיעשה על פי המגבלות.

אגף החינוך במועצה לומד את ההנחיות ואת ההשלכות יחד עם משרד החינוך ומנהלי בתי הספר שלנו במטרה לאפשר חזרה מותאמת ללימודים.

הממשלה עדיין לא קיבלה החלטה לגבי חזרת המעונות ונקווה שגם זה יתבהר בקרוב.

ביום חמישי תצא אליכם הודעה מפורטת יותר.

עדכון הנחיות מתאריך 24.4.20 משעה 15:00 – הודעה משותפת מטעם משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד האוצר

הממשלה אישרה תקנות שעת חירום הקובעות הקלות נוספות במטרה להחזיר בהדרגה את המשק הישראלי לשגרה זהירה

בצל הקורונה. התקנות יכנסו לתוקפן בחצות הלילה שבין יום שבת ליום ראשון.*

תוקף התקנות עד ה- 3.5. לאחר מועד זה ייבחנו הקלות נוספות בהתאם להמשך הירידה בהיקפי התחלואה.

תקנות שעת חירום (הגבלת פעילות)(תיקון):

התקנות מתירות מכירת מזון במסעדות ללא ישיבה (״טייק אווי״), פתיחת מספרות ומכוני יופי, קוסמטיקה לרבות הסרת שיער בלייזר ופתיחה של חנויות במרחב הציבורי למעט בקניונים סגורים. עוד סוכם על עבודת מטפלים אשר יעבדו באופן יחידני או עם אנשים הגרים באותו משק הבית, ללא מגע, תוך שמירה על מרחק 2 מטרים, עטיית מסיכות וחיטוי בין מטופל למטופל.

פעילות העסקים הללו תהיה בכפוף לתנאים הקבועים בתקנות לשם שמירה על בריאות הציבור.

עוד נקבע בישיבה כי יתבצע תיקון וכי תהיה חובה על חבישת מסכות גם במרחב הציבורי, החל מגיל 7 למעט מי שעוסק בספורט או מי שיש לו סיבה רפואית ואישור על כך. עוד יתוקן בהמשך בתיקון נפרד כי ינתן קנס בשל הפרת החובת של חבישת מסיכה כבר בפעם ראשונה.

בנוסף, הוחלט כי תבוצע אכיפה משמעותית על ידי מפקחים ברשויות המקומות, לשם פיקוח על עמידת העסקים בתנאים אלו, זאת, לנוכח החשש מעליה חדה במספר החולים המאומתים, הרחבת שרשראות ההדבקה וגלי התפרצות חדשים של נגיף הקורונה בישראל.

מצ״ב פירוט התקנות:

1. בבתי אוכל יותר איסוף מבית האוכל, בנוסף למשלוחים (טייק אווי)

- הכללים הנדרשים לשם שמירה על בריאות הציבור במסעדה: בבית האוכל לא יהיו מקומות ישיבה, בדלפק העסק תימצא מחיצה למניעת העברת רסס בין המוכר ללקוח, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, תהיה הקפדה על 2 מטרים בין הנמצאים במקום, תהיה הקפדה על כללי ההיגיינה לרבות חיטוי משטחים. העובדים במסעדה יעטו כפפות ויחבשו מסיכה, ייעשה ויסות כניסת מבקרים כך שבכל העת לא ישהו במקום יותר מ- 2 לקוחות לכל קופה רושמת ובבית עסק שגודלו מעל 100 מ"ר, לא ישהו מעל 4 לקוחות לכל קופה. כמו כן יותקן שלט לעניין שמירה על מרחק בין האנשים ומספר לקוחות מותר בבית האוכל.

2. תותר פתיחה של כלל החנויות במרחב הציבורי למעט בקניונים שישארו סגורים

- פתיחת החנות תיעשה בהתאם לשמירה קפדנית על הכללים להלן: בעל העסק או החנות יגיש לרשות המקומית לפני תחילת הפעלת החנות הצהרה חתומה לפייה יעמוד בתנאים המפורטים, המחזיק או המפעיל של החנות יסדיר ככל הניתן ביצוע מדידת חום לנכנסים לעסק ויתשאל את הנכנסים לגבי סימני מחלה, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, ימונה עובד אחראי על ענייני קורונה, תותקן מחיצה למניעת העברת רסס בין המוכר ללקוח, מפעיל המקום יקפיד על שמירת כללי היגיינה לרבות הקפדה על חיטוי משטחים, יישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין השוהים בחנות וכן תהיה הקפדה על מניעת התקהלות בכניסה לחנות, יסומנו מקומות לעמידת לקוחות במקום המיועד לתור לקופה על מנת לשמור על המרחק בין האנשים, יוצב שלט במקום בולט לעין לשמירה על המרחק כאמור, ייעשה ויסות כניסת מבקרים כך שבכל העת לא ישהו במקום יותר מ- 2 לקוחות לכל קופה רושמת ובבית עסק שגודלו מעל 100 מ"ר, לא ישהו מעל 4 לקוחות לכל קופה, יותקן שלט לעניין שמירה על מרחק בין האנשים ומספר לקוחות מותר, המפעיל של המקום יקבע ויפעיל מנגנון להגבלת נכנסים לחנות.

3. תותר פתיחת מספרות, מכוני יופי וקוסמטיקה

- המספרות יעבדו על פי הכללים הבאים: בעל העסק יגיש הצהרה על עמידה בתנאים לרשות המקומית, בעל העסק יסדיר ככל הניתן ביצוע מדידת חום לנכנסים לעסק ויתשאל את הנכנסים לגבי סימני מחלה, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, תהיה הקפדה על שמירת כללי ההיגיינה לרבות הקפדה על חיטוי משטחים וחיטוי הכלים, הכיסא וכן כביסה של מגבות וחלוקים בין לקוח ללקוח, בעת הטיפול בלקוח יעטה העובד במספרה כפפות אותם יחליף בין לקוח ללקוח, בנוסף יחבוש מסיכה ומגן פנים בנוסף למסיכה המכסה את העיניים, יישמר מרחק של 2 מטרים בין השוהים במספרה ויוצב שלט לעניין זה, ייעשה ויסות כניסת לקוחות למספרה כך שלא ישהו בכל עת בתוך העסק לקוחות ביחס של יותר מ – 2 לקוחות לכל ספר, בנוסף בכל עת לא ישהו בעסק יותר מ – 4 לקוחות סך הכל ובעסק שגודלו מעל 75 מ"ר – לא יותר מ – 6 לקוחות, מעל 100 מ"ר – לא יותר מ- 8 לקוחות, יוצב שילוט במיקום בולט לעניין מספר הלקוחות המותר בעסק וייקבע מנגנון להגבלת מספר הנכנסים למקום.

4. תוגבר האכיפה של ההנחיות

- לשם הקפדה על הכללים שבתקנות ושמירה על בריאות הציבור תוגבר האכיפה כך שלרשימת הגורמים המוסמכים יתווספו מפקחים שהוסמכו על ידי מנהל רשות הטבע והגנים. למפקחים ברשויות המקומיות יוקנו סמכויות לאכוף את הכללים הקבועים בתקנות לרבות אכיפה בחנויות על בעל חנות שלא להכניס אדם שאינו חובש מסיכה.

עסק שיפר את הכללים חשוף לקנס של 2,000 ש"ח.

משרד הבריאות קורא לציבור להמשיך ולשמור על ההנחיות והוראות התקנות. שותפות הציבור תאפשר את המשך קיום השגרה בצל הקורונה.

 

הממשלה אישרה את תכנית הסיוע המורחבת לעצמאים ועסקים קטנים בסך 8 מיליארד שקל הכוללת:

1. מענק השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים קטנים בסך של 5.2 מיליארד שקל

מענק ייעודי לעסקים קטנים (עד מחזור של 20 מלש"ח), שמחזור המכירות שלהם נפגע משמעותית בחודשים מרץ-אפריל כתוצאה מההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה במטרה לסייע בכיסוי ההוצאות הקבועות. המענק יינתן גם לעמותות שמוגדרות כמוסד ציבורי זכאי. המענק ישולם על-ידי רשות המסים החל מחודש מאי.

2. מענק סיוע ייעודי לעצמאים בסך של 2.8 מיליארד שקל

בהמשך לפעימה הראשונה ששולמה בחודש אפריל, יועבר מענק סיוע ייעודי מורחב לעצמאים שמחזור המכירות שלהם יירד בהיקף של 25% לפחות בחודשים מרץ-יוני. הזכאות הורחבה גם לשכירים בעלי שליטה ועצמאים בעלי הכנסה חייבת של עד 1 מיליון שקל בשנה. המענק יעמוד על 70% מההכנסה החייבת החודשית הממוצעת, ועד לסכום של 10,500 שקל.  ניתן יהיה להגיש בקשות למענק דרך רשות המסים החל מהשבוע הראשון של חודש מאי.

היערכות המגזר הציבורי לעבודה במתכונת חירום בתקופת משבר נגיף הקורונה - תיקון:

בשל הארכת תוקף ההגבלות על כלל המשק ובמטרה להגדיל את היקף השירות הניתן לציבור תוך שמירה על בריאות העובדים, הנחתה הממשלה את  המגזר הציבורי להיערך להחלת התו הסגול.   הגופים במשרדי הממשלה והמגזר הציבורי יבחנו את הכשרת מרחבי העבודה בהתאם להנחיות הבריאותיות כך שתתאפשר הגעה של יותר עובדים למקומות העבודה.

הממשלה אישרה את תכנית הסיוע המפורטת להתמודדות המשק עם משבר הקורונה

כפי שקבע חוק היסוד, הגיש הערב שר האוצר לממשלה תכנית המפרטת את הוצאות הסיוע למשק לשנת 2020. ההוצאה בגין הקורונה בשנת 2020 צפויה להיות בהיקף של מעל 50 מיליארד ש"ח. גובה התכנית הכללית עומד על סך של 80 מיליארד שקל.

כזכור, תכנית הסיוע הכלכלי כוללת 4 רבדים: מענה מידי (בריאותי ואזרחי), רשת ביטחון סוציאלית, סיוע להמשכיות עסקים והאצה. הנתח שאושר כולל רכיבים מכל ארבעת הרבדים.

התכנית כוללת בין השאר כ-10 מיליארד שקל למשרד הבריאות, כ-3.8 מיליארד שקל לעצמאים, 2.3 מיליארד שקל בעבור מענק פסח, 2.25 מיליארד שקל לפתרונות אשראי, 2.6 מיליארד שקל הנחות בארנונה לעסקים ו-0.2 מיליארד שקל בעבור שיפור השירות לאזרח באמצעות דיגיטציה.

לאחר אישור התכנית בממשלה התכנית תונח על שולחן הכנסת. כל שינוי בתכנית בהיקף העולה על 15% יהיה כפוף לאישור של ועדת הכספים של הכנסת.

הממשלה אישרה את הצעת משרד האוצר להמשך מתן מענק ההסתגלות המיוחד לבני 67 ומעלה שאיבדו את מקום עבודתם בעקבות משבר הקורונה.

בהתאם לכך הוחלט על מענק נוסף בחודש מאי של עד 4000 שקלים למפוטרים מחודשים קודמים.

הודעה לתושבים מתאריך 20.04.20 בשעה 17:36

תמונת מצב בבנימין:

נכון לעכשיו נגיף הקורונה בבלימה של ממש. יש מגמת ירידה במספר החולים ונקווה שכך יימשך. למעלה מ-50 חולים כבר הבריאו ב"ה. זו תוצאה ישירה של האחריות שגילו תושבי בנימין לאורך התקופה האחרונה - ההקפדה על ההנחיות הוכיחה את עצמה. כל הכבוד!

בבנימין יש כיום 106 חולים בקורונה. 190 בתי אב נמצאים בבידוד. בסוף השבוע החלים מהקורונה ושוחרר לביתו תושב שלנו אב ל-9 ילדים שהיה במצב קשה מאד מורדם ומונשם במשך שבוע וחצי. מצב שאר החולים מוגדר קל.

 יש לכם שאלות לגבי ההגבלות החדשות? כתבו לנו ונשיב

לבריאות כולנו, חשוב להמשיך ולהישמע להוראות משרד הבריאות. קראו בעלון ההסברה את הנחיות הממשלה המעודכנות: https://binyamin.org.il/uploads/n/1587384993.5736.pdf

בכל שאלה שעולה לכם בנוגע ליישום ההנחיות וההגבלות כתבו כאן וצוות המועצה והדוברות ישיבו לכם: https://bit.ly/2VHEq6r.

תלמידי החינוך המיוחד חוזרים ללימודים

ביומיים האחרונים נערכה המועצה ליישום תקנות משרד הבריאות המאפשרות את חזרת תלמידי החינוך המיוחד ללימודים. הורי התלמידים יקבלו עדכון לגבי אופן החזרה ממנהלי מוסדות החינוך.

ארועי יום השואה - בנימין שומרת על הגחלת

תושבי בנימין משתפים בזכרונות, סיפורים ומחקרים על השואה. לדפי הפייסבוק של המועצה והמתנ"ס (במקביל) יעלו תכנים מיוחדים לציון יום השואה והגבורה. הערב יעלה סרטון של שורדי שואה מהיישובים.

מחר יערכו מפגשי שיח מרתקים באמצעות ה-zoom. לאחר מפגשי השיח נקרין את הסרט "הבריחה מסוביבור". כנסו כאן לתכנית המלאה ליום השואה ולהפניות לתכניות השונות: bit.ly/יוםהשואהתשפ

בבנימין יש תמיד למי לפנות - הקווים מיועדים לכלל התושבים

אנו נמצאים בתקופה לא שגרתית, מבלבלת ומשתנה. מתעוררות בקרב רבים מאיתנו תחושות של מצוקה, מתח, לחץ וחרדה. הקשיים הם מובנים ולגיטימיים וחשוב לדעת שיש למי לפנות וחשוב להתקשר, לשתף, להתייעץ ואפילו רק להרים טלפון ולדווח. מאות שיחות כבר התקבלו לקו החם של המועצה.

צוות עובדים סוציאליים ופסיכולוגים במועצה ממתין לפניות שלכם וישמח לסייע בכל התמודדות. הקו פועל בימים א'-ה' משעה 8:00 עד 20:00.

בנוסף קיים קו למיצוי זכויות לייעוץ לשכירים, לעצמאיים, לבעלי עסקים ולכל מי שצריך עזרה והכוונה בנוגע לזכויות שיש לו בהתאם למעמד התעסוקתי והאישי. אנחנו מקבלים גם בקו הזה תגובות חמות מאד על התועלת והסיוע הרב. אנחנו כאן בשבילכם! התקשרו ל-02-9700624. הקו פועל בימים א'-ה' משעה 10:00 עד 17:00.

חניון "היבדק וסע" עומד לרשותכם בשער בנימין

צוות המועצה מפעיל את החניון יחד עם מתנדבי מד"א. מי שקיבל אישור לבדיקה דרך מד"א ומשרד הבריאות יכול להגיע לחניון בשער בנימין ולהיבדק. אין צורך בתאום הגעה מראש. החניון פתוח כל יום מהשעה 9:00 עד 13:00.

מוזמנים לערוץ הטלגרם לעדכונים משולחן ראש המועצה: https://t.me/gantz_muni_binyamin

הודעה ליישובים הסמוכים לשער בנימין מתאריך 13.04.20 בשעה 20:19

משרד הבריאות פרסם מידע על מקומות וזמנים בהם שהו חולים מאומתים ב'שער בנימין':

יום חמישי, 2.4.20 ח' בניסן:

17:45 - 18:45 רמי לוי

18:45 - 19:15 מעיין 2000

מי ששהה במקומות ובזמנים אלה נדרש להיכנס לבידוד בהתאם להוראות. יש לעקוב אחר פרסומי משרד הבריאות.

הודעה לתושבים חול המועד פסח מתאריך 13.04.20 בשעה 12:11

תמונת מצב בבנימין:

בבנימין יש כיום 129 חולים בקורונה. 20 חולים הבריאו.

מצב החולה שבמצב קשה הוטב והוא נושם בכוחות עצמו ב"ה. מספר המבודדים יורד מכיוון שברוב המקרים, החולים וכן הסביבה שמרו על ההנחיות כך שלא באו במגע המחייב בידוד. חדר המצב של המועצה פועל גם בחג ופעמיים ביום מפיק תמונת מצב מעודכנת בכל יישובי המועצה.

גם בחג שומרים על הנחיות משרד הבריאות

הנחיות משרד הבריאות נועדו לשמור על חיינו. בכמה יישובים שלנו הוכח ששמירה על התקנות בלמו את השתוללות הנגיף. חייבים להמשיך בכך למרות פיתויי החג. לא מתקהלים ולא מתאספים למניינים. קראו עוד בדף ההסב