רימונים

תעודת זהות

  • אוכלוסייה: כ 180 משפחות.
  • תאריך הקמה: אלול תש"מ (ספטמבר 1980 )
  • מרחק מירושלים: 25 ק"מ.
  • מיקום: כביש אלון , בין מעלה אדומים למעלה אפרים.
  • גובה: 690 מטר מעל פני הים.
  • אקלים: דומה לירושלים, מעט יותר חם פחות משקעים 
  • תעסוקה במקום: מפעל מזון, בעלי עסקים פרטיים.
  • במשפט אחד: ישוב קהילתי , בעל ציביון חילוני אך נותן שירותים קהילתיים לאוכלוסיה מעורבת ומגוונת.

 

יצירת קשר

 

לאתר הישוב לחץ כאן

 

ובהרחבה

הישוב רימונים  הינו ישוב קהילתי חילוני השוכן באיזור ספר המדבר על כביש אלון, במרחק 20 דק' מירושלים וכשעה מתל אביב ומשתייך למועה אזורית מטה בנימין. אפשר לצפות מהישוב לעבר נופיה המרהיבים של בקעת הירדן, הרי שומרון, ירושלים וים המלח. הישוב ממוקם על גבעה מזרחית לכביש אלון העובר מעל בקעת הירדן. הוא הוקם באוגוסט 1977 כהיאחזות נחל, במסגרת פריסת הישובים של תוכנית אלון, והתאזרח ב1980. בתחום בישוב בצד מזרח מצוי אתר עתיקות מהתקופה הביזנטית. מקור השם הוא הישוב המקראי בנחלת שבט בנימין. בישוב פועלות ועדות פעילות כגון: קליטה, תרבות, חינוך, רווחה, ביטחון ועוד.

 

אוכלוסיה ותעסוקה

בישוב כ180 משפחות  רובן חילוניות. מתוכם ילדי מעון וגן המונים כ-80 ילדים, וכיתות א-י"ב כ-150 ילדים. תעסוקה: רוב התושבים עובדים מחוץ לישוב, בירושלים והסביבה. בתוך הישוב, ישנם בעלי עסקים פרטיים, עובדי  מערכות החינוך, עובדי המזכירות ואנשי ביטחון. בישוב פועל גם איזור תעשייה וקיימים בו עסקים פרטיים של תושבי המקום כגון: מסגריה, נגריה, מפעל נקנקיות טבעוניות, טלאור בטיחות- שיווק אביזרי בטיחות לרכב, עפר הארץ- עבודות עפר ותשתית וקראוונים להשכרה לטיולים- " קראוונגה".

מוסדות ושרותים   

שירותי תברואה ושירותים מוניציפאלים ניתנים ע"י המועצה האזורית מטה בנימין,  בישוב יש מעון ילדים לגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים, שני גנים וצהרון לילדי הגנים. ללימודים בביה"ס יוצאים הילדים בהסעות מסודרות מטעם המועצה.ילדי היסודי לומדים בישוב מכמש הסמוך, אדם וירושלים, וילדי החטיבה והתיכונים לומדים בירושלים. בישוב פועל  מועדון חברים, ספריית קריאה וספריית עיון חדישה. בישוב קיים גם מגרש כדורסל, מגרש שחב"ק שנחנך ב2019 ונבנה בשיתוף עם במועצה האיזורית מטה בנימין ובתרומה של מפעל הפיס.משחקיית רימונצ'יק לילדי 0-6 שנים, בריכת שחיה מרווחת, בית כנסת ומקווה.בישוב קיים כפר סטודנטים וש"ש השייכים לעמותת "קדמה". הסטודנטים מפעילים מרכז העשרה לטובת ילדי ביה"ס עם עזרה בשיעורי בית, תוכנית פר"ח וכן מפעילים פאב אזורי " המכבסה" בסופי שבוע להנאת כולם. הופעות חיות מתקיימות לעיתים בפאב ומתפרסמות מראש (לדוגמא התארחו במכבסה אומנים וזמרים כגון: נרקיס, עקיבא תורג'מן, הדס בכר, ולהקות שונות ועוד) תנועת נוער קדמה שמופעלת ע"י ש"ש מטעם קדמה, מפעילים את הנוער כמו גם רכזת הנוער. כמו כן מתקיימים חוגים לילדים ולמבוגרים, בהתאם לדרישת התושבים ולהיענותם. בישוב קיים סטודיו מקצועי לפסיפס וקרמיקה של האומנית דורית לוי הפתוח גם לתושבי האיזור. 

 

בריכת רימונים

הבריכה פתוחה בימי הקיץ לכלל תושבי האזור, היא מתופעלת ומתוחזקת ע"י מפעיל ומציל מוסמך ועובדי עזר, בפיקוח של התושבים שבוועדת הבריכה, ובהתאם לתקנות ולחוק הפעלת בריכות השחייה. הבריכה פתוחה לאירועים פרטיים והיא מספקת פעילות פנאי וספורט מגוונים במשך כל חודשי הקיץ.

בית כנסת ומקווה 

בישוב קיים בית כנסת בשבתות ובחגים - מתקיימים מנינים בימי חול ובשבתות. שעות התפילה והזמנים בהתאם ליוזמה ולרצון המתפללים. ניתן לחגוג בבית הכנסת שבתות בר מצווה, בריתות, ועוד.  מקווה הנשים נמצא בסמוך לבית הכנסתופעיל בכל השבוע.

 

מצפה אלי אסייג

במצפה היפיפה והיחודי, שהוקם לזכרו של אלי אסייג תושב הישוב ז"ל, קיימת תצפית מרהיבה על צפון ים המלח,הבקעה וירושלים עם מערכת שמע להאזנה על ההיסטוריה של המקום. זהו אתרתיירותי פעיל ובאים אליו מידי שנה חבורות של מטיילים מכל הארץ. שווה ביקור.

 

גלרייה