לקראת החג: תושבי בנימין גייסו חצי מיליון ש"ח בתוך הקהילה

את הסכום המשמעותי גייס קמפיין ההתרמה של מועצת בנימין שנועד למשפחות המתקשות כלכלית עם משבר הקורונה. התרומות יגיעו למשפחות עד החג


 

פרויקט מימון ההמונים של מועצת בנימין יצא לדרך בשבוע שעבר לאחר שהמועצה והנהגות הישובים קיבלו פניות רבות מבעלי משפחות שעדכנו אותן על קשיים כלכליים גדולים בייחוד לקראת חג הפסח.

בחלק גדול מהמקרים מדובר במשפחות שבהן שני בני הזוג עובדים ולפתע בסוף החודש אף אחד מהם לא הצליח להביא משכורות הביתה או שמדובר בשכר נמוך ביותר. משבר הקורונה גדע באחת מקורות הכנסה יציבים שכילכלו משפחות שלמות.

משכך, פתחה המועצה במיזם "בבנימין חזקים יחד" שגייס עד כה כ-500,000 שקלים. הסכום שהצטבר יועבר עד ערב החג למשפחות וניתן עדיין להמשיך לתרום.

הסכום מחולק על ידי ועדות הצדקה, הרבנים והנהגות הישובים. במסגרת פרויקט ההתרמה כל ישוב מתרים עבור המשפחות שלו. התורם יכול לבחור האם הוא לתרום ליישוב מסויים או לקופה הכללית של קרן הצדקה בבנימין.

ראש המועצה ישראל גנץ מסביר, "בכל חג גורמי הרווחה והצדקה מסייעים למשפחות שקשה להן. הפעם הצטרפו למעגל רבים אחרים שמעולם לא הזדקקו לסיוע מהסוג הזה. ראינו את הצורך הגדול והעמדנו את הפלטפורמה הזו ותושבי בנימין פתחו את הלב ותרמו סכום מכובד. אנחנו צריכים להגדיל את הסכום כי לצערנו הביקוש לעזרה גדול מאד".

ועד רבני בנימין קרא גם הוא לתושבים להירתם, "ברוכה מאוד יוזמתה של מועצת בנימין לצאת בגיוס המונים בקרב התושבים על מנת לטפל בקושי הכלכלי בצורה מערכתית ואזורית. קוראים אנו לכל מי שנדבה רוחו אותו לתת איש איש כפי יכולתו לטובת המיזם החשוב הזה שיסייע בע"ה למשפחות רבות להחזיק מעמד מבחינה כלכלית".

לפרויקט המועצה האזורית בנימין שותפים מתנ"ס בנימין, החברה לפיתוח מטה בנימין, הקרן לפיתוח מטה בנימין וההתיישבות, מחלקת תרבות תורנית בבנימין והמועצה הדתית.

הליך התרומה מתבצע בשקיפות דרך מערכת התרמה דיגיטלית של חברת צ'רידי והסכום יחולק למשפחות על ידי ועדות החסד, קרנות הצדקה וההנהגות בכל ישוב.