ראש הממשלה פתח את שנת הלימודים בבנימין

את שנת הלימודים תשפ"א בחר ראש הממשלה יחד עם שר החינוך לפתוח בבית ספר יסודי בהתיישבות בבנימין. ראש המועצה: "הביקור הוא מסר לאומי של חיזוק ההתיישבות".


בנימין נתניהו במבוא חורון

הבוקר הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לבית הספר היסודי 'נטעים' ביישוב מבוא חורון בבנימין.  תלמידות בית הספר והמורים ערכו טקס קבלת פנים לראש הממשלה ולשר החינוך. ראש הממשלה נכנס לכתה א', שוחח עם התלמידות מקרוב והתעניין בהכנות לקראת כניסתן ללימודים. לביקור הצטרפה גם יו"ר הסתדרות המורים יפה בן דוד. 

לאחר מכן ישב ראש הממשלה עם ראש המועצה ישראל גנץ, נציגי תושבים ואנשי מועצת בנימין. לאורך שעה ארוכה הציגו הנציגים את האתגרים איתן מתמודדת ההתיישבות בבנימין. סוגיית הבנייה ביישובים עלתה כמה פעמים לאורך השיח וכן מצוקת הכבישים ותשתיות התקשורת שכיום מקשות על יצירת מקומות תעסוקה והתפתחות היישובים.

ראש המועצה ישראל גנץ אמר לראש הממשלה כי תושבי בנימין מעריכים מאד את פועלו בכל התחומים לביצור מעמדה של מדינת ישראל ועומדים לצידו אל מול המתקפות שהוא ורעייתו חווים. יש לנו המון הערכה והכרת הטוב  והדברים הללו אינם עומדים בסתירה לדרישות ולציפיות הברורות שיש להתיישבות ביהודה ושומרון בתחום הפיתוח וגם בסוגיית הריבונות". עוד אמרו אנשי המועצה כי בתגובה לפסק הדין הנוגע למצפה כרמים צריך לפעול להסדרת היישוב ולהקמת שני יישובים חדשים. 

נתניהו הודה על הארוח והדברים וביקש לקבל לידיו פירוט תוכניות אותן יש לקדם במספר תחומים.

ראש הממשלה דיבר גם על תחום התיירות בבנימין וביקש להגיע בקרוב לסיור באתרי התיירות באזור והתרשם מהגעת רבבות מטיילים לבנימין בחודשי הקיץ. "בנימין זהו חבל ארץ היסטורי בלב ארץ ישראל. השייכות שלנו למקום החשוב הזה רק תעמיק. זו חובה היסטורית וחובה לתושבים היקרים שלנו. נחזק עוד את היישובים ונקבע את מעמדם בזירה הבינלאומית"

שר החינוך יואב גלנט אמר כי שלטון הליכוד מחוייב להעמקת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון כפי שנעשה תחת הנהגתו של נתניהו בעשור האחרון. "נמשיך להביא הישגים בתחום הזה גם אם ידרש לכך זמן ואורך רוח".