שרת התחבורה בהשקת קו אוטובוס חדש מבנימין למרכז

קו 181 החדש של אגד תעבורה מחבר בין מזרח בנימין לאזור תל אביב. שרת התחבורה מבטיחה לקדם השקעות נוספות בבנימין. ראש המועצה ישראל גנץ: "נחתור לשירות מיטבי לתושבים"


שרת התחבורה וראש המועצה בהשקת הקו

מועצת בנימין ומשרד התחבורה השיקו השבוע את קו 181 החדש שיחבר בין שער בנימין לבין חניון שפירים לרווחת תושבי מזרח בנימין הנוסעים לאזור תל אביב. שרת התחבורה מירי רגב הגיעה להשקת הקו. יחד איתה הגיעו בכירים ממשרד התחבורה ומנכ"ל אגד תעבורה.

השרה רגב אמרה כי "הקו הראשון מסוגו מחבר את בנימין לגוש דן וזו בשורה גדולה לתושבי בנימין. יש קושי גדול לתושבים שתשתיות ופיתוחים מתעכבים שנים רבות, ואין סיבה שתושבי יו"ש לא יהנו משירות בסיסי ויעיל של התחבורה הציבורית למרכז הארץ. כעת אנו משפרים את התחבורה הציבורית כאן עם גישה מהירה - זו ריבונות דה פקטו. אנחנו בונים תשתיות ומחברים את יו"ש לכל מקום בארץ שלנו. היו הרבה תוכניות תקועות לאורך כל השנים וכעת אנו מתקנים את זה."

ראש המועצה ישראל גנץ: "אנחנו בתנופת תחבורה משמעותית עם שדרוגי כבישים והוספת רמזורים ברחבי בנימין. ויש הרבה לאן להתקדם. הקו החדש מוציא אותנו לדרך חדשה עם חיבור לגוש דן שיאפשר להסתמך על תחבורה ציבורית למקומות העבודה וחזרה הביתה". 

גנץ הוסיף ואמר: "אנחנו לקראת יציאה לדרך עם שיקוע קלנדיה, אנחנו מקימים תכנון לחיבור מערב בנימין לכביש 443, שדרוג בין אדם לחיזמא, הרחבת 446 ואפילו בראייה עתידית - מדברים על רכבת קלה בין ירושלים לבנימין. אנחנו רוצים להתבסס ולהפתח וזו הדרך לעשות זאת" אמר ראש המועצה ושביח את רגב על עשייתה בתחום.

קו 181 ייצא מדי בוקר משער בנימין אל חניון שפירים בשעות 6:30, 7:30 ו-15:00. משפירים לבנימין ייצא האוטובוס בשעות 14:00, 16:30 ו-18:30.