במהירות גבוהה: האינטרנט המהיר מגיע לבנימין

מועצת בנימין חתמה על הסכם ראשון מסוגו עם חברות תקשורת להנחת סיבים אופטיים בכל יישובי המועצה. ראש המועצה: "נרגשים להוביל מהפכת תקשורת"


אינטרנט מהיר בבנימין

המועצה האזורית הגדולה בישראל חתמה בצהריים (ה') על הסכם רחב מסוגו להנחת סיבים אופטיים בכל יישובי המועצה. ההסכם עם מיזם׳נט-פייבר’ בשיתוף אינטרנט ׳רימון׳, חברת ׳טלראן׳ וחברת X-Fiber נחתם לאחר שזכו מכרז רחב היקף עליו עמלו במועצה בחודשים האחרונים תוך התייעצות וסיוע עם מזכירי וראשי היישובים במועצה. 

העבודות הראשוניות יחלו מייד לאחר החגים לאחר תכנון מפורט שיקח בחשבון תשתיות לקוחות פרטיים ועסקיים.

תושבים שיהיו מעוניינים להתחבר לתשתית הסיב האופטי יהנו ממהירויות גבוהות של עד 1 ג'יגה וכן מציוד קצה מתקדם לבית שיאפשר קליטת WIFI חזקה, כנדרש בזמנים אלה. 

המצטרפים יוכלו לבחור בין אינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים או באינטרנט מסונן מהיר על גבי סיבים אופטיים אותו יספקו באינטרנט רימון.

המועצה הקפידה על כך שהשוק ישאר פתוח לתחרות בכל מצב.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: 

"זו ציונות אמיתית. זו בשורה גדולה לתושבים. חווית החיים בבנימין תשתפר, התלמידים יוכלו ללמוד מרחוק אם צריך, יהיה ניתן לעבוד מהבית ולהקים עסקים מתקדמים ביישובים שיזכו לאינטרנט איכותי ובלי עיכובים. אני רוצה לאחל הצלחה לחברות היקרות במשימות הביצוע ביישובים. התושבים מחכים לכם".

גנץ הוסיף: "בקרוב נזכה לתנאים ראויים של אינטרנט מהיר מהטובים ביותר בישראל. עמלנו חודשים רבים להבאת בסיס להתקנת הסיבים וכעת החזון הופך למציאות. אני מודה לשר התקשורת יועז הנדל שהתחיל איתנו עוד בקדנציה הקודמת שלו את הפרויקט וכעת אנו קוצרים את פירות העמל, לצוות שר התקשורת, אנשי המועצה שהיו אמונים על פרטי המרכז ולמנכ"לי החברות שזכו במרכז על איכות מקצועית מהטובות בישראל."

מנכ"ל אינטרנט רימון, יריב פאר: "אני מודה לראש המועצה ישראל גנץ וצוותו שהרימו מיד את הכפפה על מנת להביא בשורה לאלפי תושבי המועצה  שיעברו לשימוש באינטרנט מהיר שישדרג את איכות החיים בתחומי החינוך, הכלכלה וכמובן הפנאי."

מנכ"ל קבוצת התקשורת 'טלראן', שי אסלן: "אנו שמחים על החלטת מועצת בנימין להתחבר לתשתיות אינטרנט מהיר ועוצמתי ואני בטוח כי בזכות ניסיון הרב של הקבוצה נוכל להעניק לתושבים אינטרנט מהיר בדיוק כמו במרכז הארץ."

מנכ"ל אקס-פייבר, ישראל אליצור: "הקמת תשתיות תקשורת בבנימין היא הציונות של שנת 2021, אקס-פייבר גאה לקחת חלק בהקמת התשתית החדישה באיזורים התנכיים של בנימין, אין לי ספק כי בזכות ההיכרות שלנו עם שטחי יו"ש בכלל ובנימין בפרט נעמוד בכל אתגר הנדסי על מנת להביא את האינטרנט המהיר לכל בית ברחבי המועצה"