בנימין עד 120

ראש המועצה ישראל גנץ: "בנימין מובילה ופורצת דרך לטובת אזרחיה הותיקים"


בנימין עד 120

כנס מקצועי מיוחד בדרך לתכנית-אב בתחום האזרחים הותיקים
בבנימין נערכים להכפלת כמות הותיקים בשנים הקרובות.
ראש המועצה ישראל גנץ: "בנימין מובילה ופורצת דרך לטובת אזרחיה הותיקים"

בכנס "בנימין עד 120" נערכה למידה משותפת על התפיסות והמענים העדכניים ביותר בארץ ובעולם לעיצוב איכות חיים לאזרחים ותיקים. השיח בו דנו הפאנליסטים והמשתתפים הרבים דן בשאלה  כיצד המועצה, הישובים והקהילות צריכים לפעול בתחום זה. 

בכנס השתתפו הנהלת מועצת בנימין, מנהלי האגפים במועצה, אנשי משרד הרווחה והמשרד לשוויון חברתי, נציגי גופים ציבוריים ואנשי מקצוע מבנימין העוסקים בתחום הזקנה וכן נציגי תושבי בנימין הוותיקים.

לאחרונה החלו במועצת בנימין בתהליך בניית תוכנית-אב לתחום האזרחים הוותיקים בבנימין. מטרת התכנית לבנות תפיסה רשותית המציבה את בנימין כמקום המציע איכות חיים לאזרחים הוותיקים מתוך נקודת מוצא שהאזרחים הותיקים אינם אוכלוסיה חלשה ונזקקת אלא מרכיב משמעותי ומרכזי בחוסן הקהילתי של יישובי בנימין. 

בניית התכנית כוללת מפגשי שיתוף ציבור, חשיבה משותפת על צרכים ופתרונות מתאימים, וסקר עומק עליו ענו מאות תושבים. 

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ:
"בנימין מובילה ופורצת דרך בתחום השירותים החברתיים וגם בעולם הוותיקים נפעל להוביל כדי להבטיח לאזרחינו הותיקים איכות חיים וקידום אישי גם לאחר היציאה לפנסיה. הובלנו בחודשים האחרונים דיונים רבים על מנת לשדרג את תפיסתנו בענין ולעמוד על האתגרים, והכנס היום הוא קריאת כוון לעליית מדרגה בעשייה למען ותיקי בנימין.

אני מודה למובילי הכנס - אגפי האסטרטגיה והשירותים חברתיים במועצה, מתנ"ס בנימין ועמותת ותיקי בנימין על הכנס המבורך."

מנהלת אגף אסטרטגיה במועצת בנימין, ניצה פרקש:
"היה מרגש לראות יחד סביב שולחנות-עבודה משותפים- תושבים, בעלי תפקידים בישובים, מנהלים במועצה ובכירים ממשרדי הממשלה, שהגיעו כולם במטרה לגבש יחד תמונת עתיד ותפיסת-עבודה רשותית של איכות חיים עד 120 בבנימין. אנחנו רואים את הכח העצום של  הקהילות הערכיות, התוססות והצומחות של בנימין ואנחנו גאים על הזכות להיות בין הרשויות המובילות בהיערכות מתוך מבט קדימה לגידול המשמעותי הצפוי באוכלוסיית הותיקים."

סמנכ"ל בכיר מנהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי, יריב מן: 
"בבנימין חלוצים בקיום הכנס הזה ובכלל בכינוס כ"כ הרבה גורמי מקצוע וותיקים בקהילה כדי לתכנן את העתיד, כדי לחשוב על האזרח הוותיק ואיך אנחנו כמועצה נערכים לכך כבר עכשיו. אתם עוזרים לנו כמדינה לגבש את המתווה הלאומי ואת התכנון האסטרטגי שלנו כמשרד. אנחנו לומדים מכם ותודה שהזמנתם אותנו ואת כל הצוותים המקצועיים של משרדי הממשלה שנוגעים בעניין."