בנימין לקראת מהפיכת כבישים

בסקירה שפרסם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: החל תכנון להרחבת כביש 60, הוספת כניסות לירושלים וחיבורים לכביש 443


 

ראש המועצה מסביר בסרטון לתושבים על תכנון פיתוח הכבישים באזור בנימין.

ראש המועצה ישראל גנץ אומר כי "במשך שלשה עשורים לא השכילה מדינת ישראל לתכנן את יהודה ושומרון. העלימו את האזור הזה מכל מפות התכנון של המדינה. ברוך ה' שינינו את זה. לאחר עבודה קשה ומאומצת שעשינו בשנים האחרונות יש כיום תוכנית אב לתחבורה ליהודה ושומרון כפי שקידמנו עם שרי התחבורה הקודמים, וכשיש תכנית אב, אפשר לקדם תכנון, הרחבה וסלילת כבישים" אומר ראש המועצה.

הוא מבשר על כך שהחל התכנון להרחבת כביש 60 לשני נתיבים ועוד נתיב תחבורה ציבורית לכל כיוון. 

השדרוג יגיע גם לאזור חיזמה-אדם. בשלב הראשון יורחב אזור הככר והכניסה למחסום, ולאחר מכן יורחב הכביש לשני נתיבים ועוד נתיב תחבורה ציבורית לכל כיוון.

לדברי ראש המועצה בעדכון לתושבי בנימין, הכביש האסטרטגי באזור הוא כביש עתידי שייצא מאזור שער בנימין לעבר עטרות. זהו כביש 45 שתיכנונו כבר נמצא בשלבים מתקדמים.

כיום מפות תכנון הכבישים בבנימין במצב מתקדם מאד בתקווה שבלי עיכובים לא צפויים, תוך 3 שנים מפת הכבישים תשתנה בצורה משמעותית. 

הכביש המחבר בין היישוב אדם לעטרות (שיקוע קלנדיה) נמצא בעבודות מתקדמות ויסתיים תוך פחות משנתיים. 

בכביש 446 מחשמונאים לצומת שילת המשמש את תושבי מערב בנימין צפויים לצאת לעבודות בזמן הקרוב לאחר שכבר החלו במקום עבודות הכנה ראשוניות.

גנץ עדכן כי הוא פועל לסלילת כביש שיחבר בין יישובי גוש טלמונים לכביש 443. "אנחנו במלחמות מול משרדי הממשלה סביב זה. אנחנו מסבירים שבלי הכביש נתקשה לראות צמיחה באזור. אלפי משפחות רוצות לעבור לכאן. כביש כזה יזניק את מרחב גוש היישובים ואנחנו נתאמץ כדי שהמדינה תקדם אותו"

במועצה פועלים בשנים האחרונות לגייס את משרדי הממשלה להשקעות תקציביות בכבישים כדי לצמצם את פערי התשתיות.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: "מאז כניסתי למועצה, עוד בתקופתי כסגן הרשות, עמלתי על תוכנית מפורטת של הרחבת התשתיות בבנימין. אנחנו לא נוותר למרות הקשיים. לא נאפשר להמשיך לקפח את האזור הזה - לב הארץ. אני מאמין ומצפה שבעתיד הקרוב יזכה כל מי שגר ונוסע כאן לראות שדרוג משמעותי וראוי של התשתיות."