20 שנה לפיגוע: "הזיכרון הוא שמעצים אותנו להמשיך לפתח את ההתיישבות”

בנוכחות נציגי משפחות הנופלות ואנשי כוחות הבטיחון ציינו בבנימין 20 שנה לפיגוע הקשה בצומת המשטרה הבריטית בו נהרגו 10 חיילים ואזרחים. ראש מועצת בימין ישראל גנץ: ״נמשיך להגן על הדרך של הקדושים שנפלו ונעשה הכל שבנימין תמשיך לצמוח ולגדול״.


טקס הזיכרון

20 שנה לפיגוע הקשה בו נהרגו עשרה ישראלים מתוכם שבעה חיילים ושלושה אזרחים, נערך הבוקר טקס מיוחד של מועצת בנימין ומתנ"ס בנימין לציונו. הטקס נערך בנוכחות ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, נציגי משפחות הנופלים, מפקד חטיבת בנימין, ראש מועצת בנימין בימי הפיגוע פנחס ולרשטיין, חיילי וקציני צה"ל, עובדי מועצת בנימין והנהגות היישובים ותלמידי מכינת בני דוד בעלי. 

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ אמר בטקס  ״ביום המיוחד הזה אני מתכנסים כאן ביחד עם משפחות הנופלים, לוחמים וגיבורים שלחמו כאן כדי להנציח את זכר יקירנו שנפלו על קידוש השם וביטחון תושבי בנימין.  הזיכרון הוא חובה שלנו לנופלים, למשפחות ובעיקר לעצמנו. משנה לשנה הזיכרון חי ומתגבר, ולצד זאת היישובים גדלים, ההתיישבות מתעצמת וחשוב לנו להראות למשפחות שהגיבורים שנפלו הם חלק בלתי נפרד מכוחה של בנימין לאורך כל הדרך. נמשיך להגן על הדרך של הקדושים שנפלו בפיגוע, נמשיך בשגרת החיים ונעשה הכל שהדם שנפל כאן ישקה את השורשים ובנימין תמשיך לצמוח ולגדול. 
תהא נשמת הנופלים בצרור החיים."

מפקד חטיבת בנימין, אל"מ אליאב אלבז אמר "בחלוף 20 שנה לפיגוע, המצב מאז שינה לחלוטין. חיילי צה"ל פועלים לילות וימים על מנת להבטיח בטחון בצירים ובטחון התושבים. החטיבה והמוצעה משפחה אחת והיא שקושרת אותנו חזקים בכל דבר. ההתיישבות שולחת את בניה לצה"ל וזאת זכות גדולה לקחת חלק בשותפות זאת כמפקד בצה”ל. כולנו כאן שותפי גורל ונוגעים בשכול. בשמי ובשם כל חטיבת בנימין, אנו משתתפים בכאב המשפחות היקרות ומבטיח כי נגיע לכל מקום שינסה לפגוע בשגרת חיינו."

בסיום האירוע, נציגי המשפחות חנכו עשרה עצי ברוש שיקבלו את פני הבאים לאתר יד לבנים בצומת המשטרה הבריטית.