לוחם הימ"מ נעם רז מקידה נהרג בפעילות בג'נין

נעם, בן 47, נשוי לאפרת ואבא ל-6 ילדים תושב היישוב קידה בבנימין


נעם רז הי"ד

לוחם הימ"מ נעם רז ז"ל נהרג (שישי) בקרב עם מחבלים בפעילות מבצעית בכפר בורקין. לאחר מותו הוחלט להעלותו לדרגת רנ"ג - הגבוהה ביותר בדרגות הנגדים.

משפחתו הסכימה לתרומת איבריו להצלת חיים לאחר שהיה חתום על כרטיס אדי. בבית החולים רמב"ם יונצלו קרניות עיניו ויושתלו בהמשך בחולים הממתינים להשתלה.

נועם הובא למנוחות ביום ראשון בחלקה המשטרתית בהר הרצל. תושבי בנימין עמדו עם דגלי ישראל בצמתים, בעת מעבר השיירה עם ארונו של נעם רז ז''ל מהיישוב קידר להר הרצל.

נעם, בן 47, נשוי לאפרת ואבא ל-6 ילדים תושב היישוב קידה בבנימין.

נעם ממקימי היישוב קידה ואחד המייסדים המובילים של היישוב מעלייתו לקרקע ועד היום. נעם היה מעמודי התווך של היישוב. איש משפחה צנוע המחובר בכל נימי נפשו לאדמת ארץ ישראל. נטע מטע זיתים באזור והיה איש אהוב על כל סביבתו. הוא היה לוחם פעיל בימ"מ מזה 23 שנה. היישוב קידה ותושבי בנימין כולם משתתפים בצער המשפחה ומחבקים אותה בשעה קשה זו.

ישראל גנץ, ראש המועצה, ספד לנעם, "עם ישראל מלווה היום למנוחת עולמים את גיבור בניו נעם רז הי"ד.  את נעם לא הכרתי. ביום שישי האחרון כשנודע על נפילתו הגעתי אל ביתו ביישוב קידה, שוחחתי עם הצוות של היישוב ועם חבריו ליחידה, והתחלתי להבין מעט מעוצמת הדמות הזו.

זכינו שחי ביננו איש משפחה אציל, איש תורה, גיבור וצנוע. איש ארץ ישראל שלצד עבודתו התובענית כלוחם ימ"מ בנה וייסד יישוב כאן בבנימין עם חבריו הראשונים בקידה, נטע כרם זיתים ועסק בטיפוחו. הקים משפחה לתפארת עם אפרת רעייתו האצילית אף היא.

ביום שישי בצהרים, בנפילתו של נעם, נפער חלל ענק לעם ישראל כולו, לתושבי בנימין, לקהילת קידה וכמובן אבדן אישי להורים ולאחים של נעם, לאפרת ולילדיו בארי, איתם, בניה, שגב, נוה והללי.

אנחנו מחבקים אותם חיבוק גדול וקרוב לליבנו! 

גיבור ישראל התהלך ביננו.

חבריו הקרובים ידעו שהוא לוחם ותיק בימ"מ, אך ממנו לא שמעו דבר על כך, ודאי לא על משימות נועזות בהן היה שותף כדבר שבשגרה.

לא מזמן נעם נפצע ברגלו במהלך פעילות מבצעית. לחברים ולשואלים אמר שהחליק במהלך פעילות ספורט. כששאלו אותו במה הוא עוסק, ענה "בשמירה".

נעם היה איש של תורה. בצעירותו למד בישיבה, וגם לאחר מכן תמיד קבע עיתים לתורה. למד 'דף היומי' דרך קבע למרות לוח הזמנים הטרוף כלוחם. ספרא וסייפא כפשוטו. הוא דאג לחינוך ילדיו בדרך ה'.

אנחנו נמשיך בדרכו ובמורשתו של נעם שכה אהב וטיפח את הארץ ועסק ביישובה. נמשיך בע"ה להעמיק שורשים ולהרחיב את היישוב קידה שהוא היה ממקימיו ונשתדל ללכת בדרכו הצנועה.

נעשה זאת בראש מורם. 
בדרכי נעם ובדרך של נצח ישראל. 

אני מבקש לשלוח חיזוק מכל תושבי בנימין לקהילת קידה היקרה.

לשכנים, לחברים ליישוב, לנוער היישוב, לחברי הילדים של משפחת רז, להנהגת היישוב - אנו איתכם!

בתקווה ובתפילה לנחמה ולגאולה".