הקיץ נפתח בדולב ביוזמה נהדרת של הרכזת החברתית של הישוב, מיכל גלעדי: כל אוהבי הצילום מהישוב הוזמנו להשתתף בתחרות צילום של תמונות נוף מהישוב וסביבתו, תמונות המשקפות את הווי הישוב, ותמונות של נוף וטבע כלליות.

המבחר והאיכות של התמונות שהוגשו היו מפתיעים ומרהיבים. הגיעו לתחרות למעלה ממאה תמונות במגוון מרשים: תמונות שקיעה וזריחה מהפנטות, תמונות שלג מדהימות מהשנים הקרות, תמונות קיציות ומרעננות ממגוון טיולי המעיינות המפורסמים המקיפים את דולב, תמונות מאירועים ואתרים בתוך דולב, ותמונות מקצועיות ממש-ממש של הצומח והחי בישוב ומחוצה לו.

כל התמונות הנהדרות האלה הוגדלו, מוסגרו, מוספרו והוצגו בתערוכה שנפתחה לקהל הרחב.

פוקדי התערוכה היו גם שופטיה. כל מי שהינו תושב הישוב ובוגר כיתה ו' ואילך, קיבל טופס שעליו סימן את עשרת התמונות היפות ביותר בעיניו.

מעל מאתיים איש בחרו בה את התמונות האהובות עליהם (ואלה שנרתמו לספור את הקולות מצאו עצמם עובדים קשה עד השעות הקטנות של הלילה...). התמונות שקיבלו את מירב הקולות יפארו לוח שנה ייחודי לשנת תשס"ח שיודפס לכבוד 25 שנים לישוב דולב.

והזוכים הם: במקום הראשון – "עין מז'ור" של נעם אילני; במקום השני - "אדווה במעיין דולב" של חגי קרפ, ובמקום השלישי "הרימון" של אלקנה ארליך.

עידית גוטליב, דולב

 

 חגיגה לנשמה

יום של חגיגה לנשמה ולגוף / התקיים ב"שבוע הספר" בנוה צוף / התכנסנו כולנו גדולים וקטנים, / ליטול חלק במגוון אירועים מהנים. / מפגש עם נורית צרפתי המאיירת ספרי ילדים, / שהפליאה לעשות במכחול ובצבעים./ הפעילה את הילדים והסבירה במאור פנים את מלאכתה, / ואף אותנו המבוגרים ב"טיפים" מעניינים ציידה./ חגית אהרונוף מוותיקי הישוב, הסופרת הידועה, / הקריאה מספריה בהטעמה רבה, / ועם הילדים צעירים ובוגרים שוחחה. / ברחבת בית הכנסת המרכזי, סודרו שורות שורות של ספרים ערוכים למכירה, / ובמקביל פינות יצירה והפעלה / וכדי שגם הגוף ייהנה מהחגיגה, / הוצבו במקום דוכני מזון לארוחה, / כשכל ההכנסות קודש לצדקה. / וילדי תלמוד התורה עם סילבנה, / מנצחים על המלאכה.

היה זה בילוי נפלא של אחר צהריים ארוכים / כולם יצאו מחויכים ושמחים. / ועוד בל נשכח לציין, / כי מספר ימים קודם לכן, / בעקבות עגנון בירושלים סיירנו / ומשפע ספריו ושנינותו החכמנו. / לרחל נאמן הספרנית וצוותה נאמר תודה גדולה! / וכל שנותר לנו התושבים, / הוא לשיר כמו בנוסח פורים: / "מדוע לא יחול שבוע הספר בכל שנה עוד כמה פעמים?".

רונית עמר, נוה צוף

 

 מטף ועד זקן

שבוע הספר בישוב אלון עמד השנה בסימן "חגיגה לכל המשפחה" – לכל גיל וגיל, מטף ועד זקן, התקיימה פעילות לאורך השבוע: פעילות לנכדים עם סבים וסבתות בעקבות הספר "נעם מחפש זכרונות"; פעילות לנוער והוריהם על הספר-סרט "מישהו לרוץ אתו"; רב-שיח של הורים המספרים לילדי כיתות ד'-ז' על קריאה, ספרים וספריה בילדותם; הצגה לילדי הגנים על הספר "איתמר וכובע הקסמים השחור"; שעות סיפור לילדי המעון, ועוד.

יש לציין שרבות מהפעילויות הועברו על ידי תושבים מהישוב.

סלעית הוד, אלון

 

 אור לציון

ערב סיום שנה מיוחד במינו התקיים בכוכב יעקב, בהשתתפות כל ההורים, המחנכים וצוות בית הספר, ביוזמת ועד ההורים. בערב הוצגו תוצרי התלמידים מהכיתות השונות, פרויקטים נבחרים והישגים משמעותיים.

מנהל בית הספר, שנרתם ורתם את הצוות כולו לקיום הערב, הציג את ההישגים המשמעותיים של בית הספר וכיצד הוא מתכונן לשנה הבאה. יו"ר המזכירות הכריז על שם בית הספר הנבחר - "אור לציון" – על שם הרב ציון ויצמן זצ"ל, רבה של כוכב יעקב. ועד הורים הציג את האני מאמין שלו, ואת אופי העבודה מול צוות בית הספר, כאשר הדגש הוא על אווירה בונה וחיובית, שיתוף פעולה ואמון הדדי.

במצגת שהכין ועד ההורים הופתעו המורים לגלות את עצמם בתמונות מאירועים שונים שהתקיימו במהלך השנה, ושנערכו לסרט מרגש עד דמעות. בהמשך הערב נהנינו כולנו מהצגה של תיאטרון תאיר - "ותודה על העצה" - הצגה קומית המציגה את יחסי הורים-מורים באווירה סאטירית.

היה זה סיום באווירה חמה ואוהבת, ויריית פתיחה להמשך עשייה משותפת.

יניב בניטה, יו"ר ועד הורים, ת"ת ממ"ד, כוכב יעקב

 

ערב כלות

ערב נשים מיוחד למען זוגות צעירים ממגורשי גוש קטיף התקיים בחשמונאים. מעל 150 נשים באו לתרום מתנות שימושיות בטוב טעם. הצוות המארגן הצליח בסופו של הערב לצייד ארבע זוגות ממגורשי גוש קטיף העומדים להינשא בחבילות הכוללות תנור, מיקרוגל, מגהץ, כלי מיטה, מפות, סכו"ם, אביזרים למטבח ועוד. גם תרומות כספיות נאספו על לסכום של 12,000 ₪ (ועוד היד נטויה). בין רוכשות הכרטיסים לערב התקיימה הגרלה שבה ניתן היה לזכות בהפתעות מדהימות שנתרמו על ידי 26 בתי עסק.

הקהל הרב מנשות היישוב שהגיע לערב, צפה גם בהופעתה המרתקת של רינה אקרמן, תושבת נווה דקלים לשעבר, שסיפרה את סיפור קורותיה מילדותה ועד ימים אלה.

אביגיל כתב אמת, חשמונאים

 

פרויקט ילקוטים

צוות המתנדבים של מוסדות חי בהם לא שוקט על השמרים. ברצון עז להגיש עזרה וסיוע בכל תחום, כמדיניות העמותה, גם השנה הם יחלקו ילקוטים ומכשירי כתיבה לילדים רבים בתחומי המועצה, ברוח הפסוק בדברים: "תִּפְתַּח אֶת-יָדְךָ לוֹ ... תַּעֲבִיטֶנּוּ דֵּי מַחְסֹרוֹ אֲשֶׁר יֶחְסַר לוֹ".

במוסדות חי בהם ניתנת העדפה לפעילות למען ילדים: בגדים, ארוחות 10 בבתי ספר, משקפי ראיה חינם וילקוטים מלאי כל טוב, כל שנה!

מנהל העמותה, חיים ביסמוט, ביקש להגדיל את כמות היחידות, והחליט להעניק 450 ילקוטים אשר יכילו מחברות, קלסר, עטים, עפרונות, קלמר 3 כיסים, בלוק ציור, סט סרגלים, מחק, שדכן, דבק, טיפקס, מחברות ספירלה, סלוטייפ, צבעי פסטל, טושים, מספריים, עפרון חודים ועוד.

(כדי להצליח ולשמח 450 ילדים הם זקוקים לתרומות נדיבות. ניתן לתרום ולקחת חסות על הילקוטים –כל אחד עולה כ-100 ₪, 02-9400139).

מוסדות חי בהם, מעלה לבונה