פרסומת

דלג לתוכן העמוד

השתלמות מיוחדת במינה התקיימה לאחרונה, כמבצע משותף של חטיבת בנימין ומחלקת הביטחון. מחלקת הביטחון נמצאת בימים אלה בעיצומו של תהליך עדכון כל החומר התיאורטי בנושא הגנת היישוב. לצורך העניין חולק החומר לתחומים שונים ועובד למצגות, ואף החל תהליך של הפקת סרטוני הדרכה לכוחות השונים הפועלים בעת אירוע חירום. עד כה הופק סרטון בנושא הקפצת היישוב והפעלת הכוחות הביטחוניים, ובקרוב יופקו סרטונים גם עבור האוכלוסיה האזרחית, מוסדות החינוך, וצוות החירום היישובי.
כל קציני חטיבת בנימין וכל הרבש"צים ביישובים השתתפו בהשתלמות שעסקה בנושא זה של הגנת היישוב, וארגונו בעת אירוע חירום. הלמידה שילבה בין הפן הצבאי לאזרחי, ועסקה גם בנושאים נוספים כמו מערכות תצפית מתקדמות.
בסופה של ההשתלמות נערכה בחינה תחרותית של הגדודים המבצעיים בחטיבה, כשכל גדוד נבחן על יכולתו "להשמיד מחבלים", הלא הם מדריכי כיתות הכוננות. גדוד המילואים הוא שניצח להפתעת הנוכחים.
מח"ט בנימין ניצל את ההזדמנות המיוחדת להיפרד בברכה מפנחס ולרשטיין, יו"ר המועצה היוצא, והעניק לו תמונה יפה כמתנת פרידה.

 

ביתנים
שבעה מתוך שמונת ביתני השמירה שרכשה המועצה לאחרונה, עבור המאבטחים במוסדות החינוך, בעיקר בגני הילדים, כבר הונחו במקומם: בענתות, נריה, חשמונאים, עפרה, גבעון החדשה, חרשה ובית חורון. השמיני, עבור תל ציון, יוצב במקומו בקרוב. ברחבי בנימין הוצבו בשנים האחרונות כ-60 ביתנים שכאלה, ובמחלקת הביטחון מקווים שבמהלך 2008 יירכשו ויוצבו הביתנים הבודדים שעדיין חסרים.