עם סגירת התערוכה הנפלאה של אסתר ויתקון מאריאל בגלריה בעפרה, נפתחת התערוכה החדשה של עדינה דילמוני, בנושא "טבע פנימי". ציוריה של דילמוני יוצגו בגלריה על שם ולרי פלקס בעפרה עד ל-29 בינואר. האוצרת – רות פסדר.
ציוריה של ויתקון התבלטו בצבעוניות ובשמחת החיים שספגה מנופי ילדותה. היא ילידת חיפה, שגדלה בטבעון שבגליל התחתון. כמשוררת ינקה את אהבתה לטבע ממראות גבעות שפרעם ונופי עמק יזרעאל, המהדהדים בשירתה המתאפיינת בתאור נופי הארץ, והיונקת מרבדי השפה העברית הקדומה. אסתר ויתקון זכתה בפרס ראש הממשלה ליצירה בשנת 1998. ב-21 השנים האחרונות היא גרה באריאל.
גם עדינה דילמוני היא ילידת חיפה, והיא חיה ועובדת בגבעת שמואל. היא בוגרת תולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב לתואר שני, ובוגרת האקדמיה לאמנות בצלאל. בתפיסת העולם של עדינה הטבע הוא נקודת המוצא, וממנו היא שואבת את מקורות יצירתה. מתוך הריאליזם היא מגיעה לתוצאה כמעט מופשטת. עדינה התמקדה בציוריה בעלים, בגזעי עצים ובנופים, תוך כניסה לעולמם הפנימי היוצר עולם פנימי לירי מלא בדימויים ובהקשרים חדשים. מבחינתה, ציור הוא קודם כל יצירה תחושתית, הבאה ממקום של רגשות ותחושות.
הגלריה בעפרה פתוחה בימים א'-ה' בין השעות 9:00-12:30 (02-9973888 שלוחה 103).