צילום: אלישיב לויתן
הסנוזלן הוא חדר לגרייה רב חושית המשמש חלק ממרחב טיפולי, ומאפשר לקיים פעילות בשילוב רגיעה ואקטיביות. זהו חדר ייחודי המעוצב מתוך מטרה לגרות את כל חושי הילד, ולעורר אותו ולחקור את סביבתו. כל זאת באמצעות ציוד המפעיל את הילד בתנועה, חוש הריח, המישוש, השמיעה והראיה.
חדר הסנוזלן ב"מפגש" שבשילהנתרם על ידיהאחים של שלמה לויתן תושב שילה, ניסים ודוד שרם, לזכר הוריהם הרב שאול(שחוד) בן צלחה ז"צל ורעייתו מזל (פורטונה) בת רחל ז"צל.
יתרונו של החדר מתבטא בריכוז אמצעי גרייה מגוונים, הניתנים להפעלה מבוקרת מבחינת כמות, עוצמה וסוג הגירויים,ומאפשרים תנאים מעודדים ליצירת קשר בלתי אמצעי.
מטרות הטיפול בחדר הסנוזלן הינן רבות ומגוונות כגון: איזון רגיעה ופעילות, שיפור תפקודים סנסומוטוריים - העלאת והפחתת טונוס, שיווי משקל, הפרדת תנועה, הכלה וקבלה ללא תנאי, שיפור מיומנויות שפה ותקשורת, שיפור מיומנויות חברתיות, שיפור טווח ריכוז וקשב, ועוד.
"צריך אווירה קסומה בחדר, ומגע של ידיים בלי דיבורים כדי להרגע", אומרת אמו ילד בן 10 המטופל במספר תחומים (ריפוי בעיסוק, פיזיוטרפיה וריפוי בדיבור), שהתרופות שבנה נטל והטיפולים שקיבל לא עזרו לו כמו הטיפול בסנוזלן. ההמטפלת בסנוזלן מספרת על ילדה בת 8, אשר נמנעת ממגע על ידי זרים לחלוטין, ואוהבת אך ורק מגע של אם. אחת ממטרות הטיפול היתה להרגיל אותהלמגע של אנשים, כגון לחיצת יד, נגיעה קלה וכדומה. כבר בטיפול הראשון נצמדה גלי למטפלת וחיפשה מגע קרוב. יש לקוות שבהמשך תצליח להעתיק את האפשרות למגע על ידיזרים גם מחוץ לחדר.
(לפרטים נוספים - במפגש 02-9942501).