שלוש שנים אחרי הגירוש, כשההפגזות בדרום מוכיחות את איוולת ה"התנתקות", לא רק שהמגורשים עדיין חשופים לטילים במבנים זמניים, רבים מהם עדיין ללא עבודה ולמעשה ללא יכולת לנהל חיים נורמליים.
ארגון "תעסוקטיף" הוא הארגון היחיד שעוסק בהחזרת מגורשי גוש קטיף וצפון השומרון למעגל העבודה. עוד בקיץ 2005 , כשהמגורשים שהו בבית מלון בירושלים, הגיע אליהם הרב יוסף צבי רימון, רב היישוב אלון שבות דרום, וזיהה את הצורך הדחוף מכל הצרכים האחרים – התעסוקה. באותה שעה עדיין לא ידע עד מה משמעותי הצורך שגילה. בנוסף לחורבן הבית ומפעל החיים, פירוק הקהילות וחוסר הודאות בנוגע לעתיד, צריך לפתע להתמודד עם הנטל הכלכלי וכל ההיבט הרגשי הנלווה אליו – לקום בבוקר ללא מטרה, ללא יכולת לפרנס את המשפחה בכבוד. הרב רימון הבין שמצב כזה יכול בקלות להפוך אדם לנואש ומדוכא, ולהקרין תחושה זאת על כל סביבתו.
באותה שנה 2000 מתושבי גוש קטיף וצפון השומרון שעבדו בתוך היישובים מצאו עצמם לפתע מחוסרי עבודה. עם הקמת "תעסוקטיף", החלה העמותה מעסיקה צוות עובדים מקצועי ומתנדבים רבים. שיטת הטיפול – הוליסטית – לא רק סיוע במציאת עבודה, אלא פנייה אישית אל המפונים וליוויים לאורך כל הדרך, כולל כתיבת קורות חיים, הכנה לריאיון, יעוץ וסיוע עסקי וכספי לפתיחת עסקים, סיוע במימון לימודים מקצועיים, ועוד. כיום, לאחר שלוש שנים, הצליחה העמותה להחזיר 1000 מפונים למעגל העבודה, וסייעה לפתיחתם של 140 בתי עסק. בשיתוף "מקור ראשון" נפתח מרכז טלמרקטינג שמעסיק 40 מפונים מאתר הקראוילות בניצן.
כיום, 600 מתושבי גוש קטיף עדיין ללא עבודה, וכ-500 במצב של תת-תעסוקה. המקורות הכספיים של "תעסוקטיף" הידלדלו מאד לאחרונה, ולשם כך יצאה העמותה בימים אלה במבצע טלפוני.
יש לנו את היכולת המקצועית להמשיך ולסייע לתושבי הגוש במציאת תעסוקה.
אנא היו שותפים עימנו במצווה חשובה זו, ועזרו לנו להמשיך ולסייע להם לחזור לעצמאות כלכלית.
(לפרטים: טלפונים-072-212-7120/1/2/4/5 דוא"ל: Jobkatif@012.net.il)