פרסומת

דלג לתוכן העמוד

חנוכת מט"שים

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הגיע לסיור בבנימין שבמרכזו התקיים טקס חנוכת מט"שים (מתקני טיהור שפכים) במט"ש מכמש. בטקס צוינה חנוכתם של חמישה מט"שים חדשים בבנימין: בטלמון, נריה, מכמש, כוכב השחר-רימונים, ובקרוב – עפרה. מדובר במתקנים שנבנו בשיטה חדשנית, פרי פיתוח ישראלי, לטיהור מים בשיטה ביולוגית כמעט ללא בוצה (הפסולת המוצקה). המים שיטוהרו במתקנים אלה מיועדים לחקלאות.
בישיבת עבודה שהתקיימה לאחר הטקס, הוצגו בפני השר ארדן נתונים ובעיות שונות שבתחומי אחריות משרדו. השר הבטיח לבחון את הבעיות והאפשרויות לפתרונן.


התעללות בקטינים


יו"ר הועדה לזכויות הילד בכנסת, ח"כ דני דנון, קיים דיון דחוף בועדה בנושא "התעללות בקטינים חסרי ישע על ידי כוחות הביטחון, מג"ב ופקחי המינהל במעלה לבונה". זאת לאחר שבהוראת הצבא עוכב האוטובוס שהסיע תלמידי בית ספר במרחק קילומטר וחצי מהיישוב, כנקמה על חסימת פקחי צו ההקפאה בידי תושבי היישוב, והילדים נאלצו לצעוד לביתם ברגל ביום גשום וקר. האירוע פורסם באתר ערוץ 7, אחד הילדים הגיב לכתבה כשהוא מספר ממה שחווה, ובעקבות קריאת הדברים החליט דנון לכנס דיון דחוף בועדה. לדיון הוזמנו נציגי הילדים והמשפחות, יו"ר המועצה, נציגי הצבא ונציגי ארגונים להגנה על זכויות הילד.

קורס מאמנים לנוער בנשירה

נושא הנשירה מבתי הספר הוא אחד הנושאים שעליהם הוחלט במועצה לתת השנה דגש מיוחד. יחד עם מכון מניפה, יוצא לדרך קורס מאמנים לנוער בנשירה, המקנה כלים לעבודה ביישוב למניעת נשירה, ולליווי בני נוער מהיישובים. בכנס הפתיחה לקורס, שמתקיים בכ"ד בטבת, 10.1.10, הוזמנו המשתתפים להרצאות של אנשי מקצוע בתחום, ולסימפוזיון בנושא הנשירה – מדוע היא מתרחשת ואיך אפשר למנוע אותה.

יום עיון לצוותי החירום

כמדי שנה ערך המדור לעבודה קהילתית, בשיתוף מחלקות הביטחון והרווחה במועצה, השתלמות בנושא מערך החירום היישובי. ההשתלמות נועדה השנה גם לבעלי תפקידים בישוב המעורבים בזמן חירום - רבני הישובים, רכזות קהילה ורכזי הנוער, מנהלי בתי ספר ויועצות בתי הספר. זאת מתוך ראיית החשיבות של עבודה משותפת של כל בעלי התפקידים בישוב.
ההשתלמות נפתחה בהרצאתו של פרופ' מולי להד – נשיא מרכז משאבים, בנושא חשיבות עמידות העורף בזמן חירום לחוסן היישובי, ובחלקו השני של הערב חולקו המשתתפים לקבוצות דיון על פי תפקידים, שכללו סימולציות ושאלות-תשובות.

שירה פרניקוף, המדור לעבודה קהילתית במתנ"ס

השתלמות דוברים

דוברי היישובים הוזמנו לעוד השתלמות בסדרת ההשתלמויות לדוברי היישובים המתקיימות מעת לעת. הפעם ניתן דגש על מהפכת האינטרנט בתקשורת, ובמקביל לסדנאות בנושאי ערוצי התקשורת הקלאסיים, התקיימו הרצאות בנושא השפעה והסברה באמצעות כלי האינטרנט השונים. לכן נפתחה ההשתלמות לכל מי מתושבי בנימין המעוניין להתגייס לתחום זה. דגש נוסף שניתן בקורס הוא על דוברות בשפות זרות.

עובדים בגובה

קורס עבודה בגובה של החברה לפיתוח התקיים לאחרונה באדם, ביוזמתו של מנכ"ל הישוב, אשר הזמין את הקורס לכל עובדי האחזקה שלו. בהזדמנות זו הוא הזמין אנשי תחזוקה מיישובים נוספים, ואכן הגיעו נציגים מהיישובים טלמון, חרשה ואלון. בקורס למדו המשתתפים על הסיכונים בעבודה בכלל, ובעבודה בגובה בפרט, כל חניך התנסה בטיפוס בטוח על סולם גבוה.

נתן אורן, החברה לפיתוח