פרסומת

דלג לתוכן העמוד

להורים רבים נדמה שבחופש הגדול הם מאבדים שליטה לא רק על ההוצאות, על סדר החיים התקין בבית בכלל. יש כיוון להתמודדות נכונה: הכנת תכנית מגוונת ומוקפדת יכולה לתת פתרון שישעשע את ילדיכם לאורך החופש כולו.

 

הכינו רשימת פעילויות ולוח דו-חודשי, ועליו תסמנו את הפעילות המיועדת לכל יום בחופש: יום ים, יום פיקניק ביער, יום סבתא רינה, יום שבו בני-הדודים מגיעים והולכים לגן שעשועים אחר הצהריים, יום ספריה בבוקר, יום שהולכים לחבר ויום שהחבר מגיע, יום בישולים ואפיה, יום יצירה...

ככל שהחופש יהיה מגוון יותר עבור הילדים - הם ישתעממו פחות.

 

כל ההורים מעוניינים למצוא סידור לילדיהם, ולכן כדאי לחלק את השמירה על חבורות של ילדים עם הורים אחרים, ולהתארגן מראש: להתחלק בימי השהיה של הילדים עם אחים-אחיות, גיסות, וסבים- סבתות, או להתחלק עם הורי החברים וליצור מעין "קייטנת הורים".

כך הילדים ישמחו יותר, וישתפו פעולה ברצון.

 

אם יש בביתכם בוגרי תנועת נוער: אפשר שיארגנו את החברים של אחיהם הקטנים לקייטנה בתשלום נמוך. כך תחסכו כסף על בייביסיטר, הגדולים ירוויחו במהלך החופש הגדול, והקטנים ייהנו מחברת ילדים נוספים.

אל תלכו עם הילדים לקניות. הימנעו מבילוי בסביבת הקניונים למיניהם: כל כך עצוב להתבונן בילדים הנגררים אחרי הורים שכל מעייניהם שקועים בטלפון-חלון-ראווה-להשתיק את הילד עם איזו גלידה.

אל תשאירו את הילדים לרבוץ ימים שלמים מול הטלוויזיה או המחשב (התסכול והפיצוי על כך יעלה לכם הון תועפות בסופו של חופש).

 

אל תקחו את הילדים בכל שבוע להצגה או סרט. לכל היותר אחת לחודש. ואם אינכם יכולים להרשות לעצמכם - הטילו את החוויה והתשלום על סבתא וסבא.

 

אל תצאו לבילוי עם הילדים בלי להכין להם מראש (עדיף יחד איתם) סנדוויצ'ים שהם אוהבים, ועדיף לסיים את ארוחת הערב או הצהריים בחוץ. המבורגר מכינים בבית, ואוכלים בחוץ. אפשר פעם אחת בחופש לצאת לארוחת ערב בפיצרייה.

בכלל, כשיש כללים ברורים בבית, והילדים מבקשים עוד ועוד - דמי כיס פותרים את הבעיה: הילד יחסוך וירכוש בעזרתם את מה שהוא רוצה, על פי סדרי העדיפויות שלו. כולל שימוש בפלאפונים.

טיול אופניים או משחק כדורגל בחצר נגד אבא ואימא הם הסיום הכי מוצלח של היום, ומבטיח שינה חלקה וערבה, לקראת עוד יום של הרפתקאות.