פרסומת

דלג לתוכן העמוד

 

מתאם הפעולות בשטחים, האלוף איתן דנגוט, הגיע לסיור בבנימין בהזמנת יו"ר המועצה, במטרה לאפשר לו להכיר מעט יותר לעומק את ההתיישבות על פניה הפחות מוכרים, ולקיים דיון על נושאים שונים שעליהם הוא אמון מתוקף תפקידו כחוליה המקשרת בין המינהל האזרחי לשר הביטחון: קידום תב"עות, אכיפת חוק, קידום כבישים ותשתיות ועוד. האווירה בסיור היתה נעימה ובעלת רצון לשיתוף פעולה, והאלוף הודה בחום בתום ביקורו על הסיור המהנה.

 

 

שרים

בעיות התחבורה והפקקים הבלתי נסבלים, והעיר רוואבי הנבנית – הן שניים מהנושאים הבוערים העולים לדיון עם כל השרים ובכירי הצבא המוזמנים לסיור בבנימין. בצדם, מועלים בפניהם גם הנושאים המקצועיים שתחת אחריותם ושביכולתם לסייע בקידומם: ביקורו האחרון של שר התשתיות, עוזי לנדאו, נסב סביב נושא החקלאות ופתרונות השקיה והשבת מי קולחין.

ביקורו של שר התקשורת, השר משה כחלון, עסק בפן המקצועי שלו בבעיות קליטת טלפונים סלולאריים, בעיות קווים ושירות של בזק, דואר, תשתית לאינטרנט ועוד.

"בעיית הנגישות היא קריטית לכל רשות", הסכים השר כחלון בביקורו. בעטרת צפה השר אל עבר העיר הערבית החדשה רוואבי, והתעניין בפרטי ההתפתחויות הקשורות אליה.

גם השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, ביקר לאחרונה בעטרת, וצפה אל העיר ההולכת ונבנית. בתום ביקורו קרא השר ארדן לעצור את עבודות בניית העיר.

 

 

 

 

להתחיל מבראשית

 

מתחם בית הספר לבנות בעלי הוקם בן לילה, לאחר תלאות ומהמורות שונות ומשונות שהערימה ממשלת ישראל, ולאחר התערבותם של ח"כים ודיון מיוחד בועדת החינוך של הכנסת ובמשרדו של ראש הממשלה. בית הספר נפתח במועדו בטקס מרגש, על רקע קרוואנים שהונחו בזמן קצר מול נוף הרים בראשיתי. למרות שעלי הוא ישוב גדול ומפותח, למספר רגעים חוו תושביו שוב את ההתרגשות החלוצית של יצירת דבר מראשיתו.

כ-40 קרוואנים לכיתות חדשות נבנו בחודשי הקיץ לקראת פתיחת שנת הלימודים. במחלקת החינוך במועצה ההערכות הן כי תוך שלוש שנים יהיה צורך להכפיל את מספר הכיתות בבנימין.

ניצה פרקש, מזכירה חברתית, עלי

 

 

 

 

חפירות בשילה הקדומה

 

 

כ-400 בני נוער השתתפו בחודשי הקיץ בחידוש החפירות הארכיאולוגיות באתר שילה הקדומה, לאחר 30 שנה בהם לא נחפרה העיר שבה התרחשו אירועי תנ"ך חשובים, ובה שכן המשכן. השנה חידש צוות הארכיאולוגים של קמ"ט ארכיאולוגיה את המחקר, החשיפה והחפירה באתר.

המתנדבים הרבים לנו ועבדו באתר, ואף סיירו ולמדו על ארץ בנימין ואפרים. בסוף שבוע ההתנדבות קבלו תעודת מתנדב רשמית, וכן חולצות למזכרת.

בחפירות נחשף מבנה גדול ומרשים מתקופת הברזל, וכן חלקים נוספים מהחומה והחלקלקה. עדיין באתר הזה רב הנסתר על הגלוי. אתר שילה הקדומה רווי בסיפור ארכיאולוגי היסטורי שרובו עדיין טמון באדמה. עונת הקיץ היא פתיחה לעונות רצופות נוספות של חפירה, אשר ייערכו באתר בשנים הקרובות.

צופיה דורות, מנהלת אתר שילה הקדומה

 

 

 

מים בששון

 

כחלק ממאמצי חיזוק הקשר של המועצה עם גופים ציבוריים מרכזיים שונים ברחבי הארץ, נוצר קשר הדוק בין ארגון עובדי המים, לבין מחלקת התברואה והמים של המועצה, שעובדיה הצטרפו כחברים בארגון זה. לפני כשבועיים התארחו אנשי ארגן המים בבנימין – כולם מנהלי אגודות ותאגידי מים מכל רחבי הארץ, שמעולם לא ביקרו בבנימין. המבקרים סיירו בתל שילה, בכרמי שילה, באש קודש, במט"ש החדש בכוכב השחר שנבנה בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שימוש במים המטוהרים להשקיה חקלאית, ובמרכז המבקרים "נחלת בנימין" – שם צפו בשניים מתוך שלושת המיצגים שבמקום. הביקור והאירוח האישי היו עבורם הפתעה וחוויה שלא תישכח, וכולם ביקשו לשוב ולבקר בנופים המדהימים של בנימין.

מאיר שילה, מנהל מחלקת תברואה ומים