גם מח"ט בנימין, אל"מ סער צור, דיבר בפני חברי מליאת המועצה בעת דיוני התקציב, ותיאר את המציאות הבטחונית הנוכחית בבנימין. הנה תמצית דבריו: "היקפי הטרור בשנתיים האחרונות עומדים על כעשרה אחוזים ממה שהיה בעבר - לעומת השנים 2004-6 שבהם עסקה חטיבת בנימין כל היום מרדפים. היום המצב לא כזה. עיקר הטרור היום בחוליות חמאס צבאי במרחב הכפרי. לאחרונה נתפסו שש חוליות חמאס, שתיים מהן נתפסו על ידי המנגנון פלשתיני, אחת מהן – שנתפסה מתחת לגשר ביר זית - מטרתה היתה לפגוע באזרחים מטיילים במעיינות באזור עין סיניה. הפלשתינים חשפו אותם – הם מסתכלים על עזה ויש להם מוטיבציה גבוהה להילחם בטרור.

 

"ארבע חוליות שנתפסו התכוונו לבצע אירוע חטיפה. עצור שנחקר אמר שהם הבינו שקשה לחטוף חיילים, אבל גם מתיישב שעוצר טרמפים זה מטרה לגיטימית. דיברתי עם כל מי ששומע: ב-2006 היו ארבעה אירועי חטיפה, שניים מהם הסתיימו ברצח. לפי החוליות שנתפסו אנו יודעים שיש עוד כאלה שייתפסו. קשה להגיד לנוער אל תעצרו טרמפים בצמתים בחצות, אבל עדיין האיום הזה הוא המרכזי אצלנו.

 

"כיום לא רואים כמעט ג'יפים על הציר, כי אני מעדיף שהג'יפ יהיה בין הציר לכפר. אתה לא תראה, אבל הפלשתינים יראו אותו. מעדיף להיות במקומות שמהם יוצאים לפגע.

 

הרבה פעילות מעצרים מתבצעת בעומק, פעילות רגלית בעיקר, קצת רכובה, הרבה רכבים נבדקים, וכך מונעים טרור.

"האם אנחנו מתכוננים לסיבוב הבא? יש פקודות אופרטיביות לקראת הסיבוב הבא, אני לא חושב שזה יקרה ברגע, ואם יקרה - יותר טוב לנו. למה? כשהייתי צעיר בלבנון החיזבאללה היה עולה על מוצב ואחר כך חיפשנו אותו שבועות ולא מצאנו, עד שהפך צבא מסודר. היום יש רשות שיש לה צבא פלשתיני שהולך יותר ויותר לבנות עצמו כצבא. יש כמה אלפי קלאצ'ים מורשים ברמאללה, והפיכתם לצבא מסודר תקל עלינו. היום יש לנו מודיעין על מרכזי פיקוד ומחסני תחמושת, ויודעים לתת מכה כמו שצריך, לא חוליות שצריך לחפש ולחפור. לחימה של צבא מסודר אל מול כמעט צבא מסודר, תהיה לנו יותר פשוטה בסיבוב הבא".