בין המסיירים לאחרונה בבנימין, במסגרת סיורי ההסברה המשותפים למטה בנימין ולמועצת יש"ע, היה ראש עירית תל אביב, מר רון חולדאי. הוא נפגש עם הר אלי סדן במכינה הקדם צבאית "בני דוד", שם התעורר ויכוח סוער בסוגיות חברתיות שונות הקשורות להתיישבות ולקשר שבין חילונים דתיים בחברה הישראלית. למרות הדיונים הסוערים האווירה הייתה חמה, ובהמשך מתוכנן ביקור גומלין של המועצה בעיר ללא הפסקה.

 

סיור לא שגרתי היה ביקורה של עיתונאית וסופרת גרמניה, הכותבת ספר על ישראל, ולמרבה ההפתעה סיפרה על אהבתה הגדולה לארץ ולתושבים, ללא הבדל קו דת ומרחב גיאוגרפי. במהלך הסיור למדנו ממנה על יחסה המורכב של החברה הגרמנית למדינת ישראל.

 

בסמוך לשבר במפלגתם, הגיעו לבנימין בכירי מפלגת העבודה, ובהם מזכ"ל המפלגה, חיליק בר, ובכירים נוספים. הם הוקסמו מהנופים מהאנשים, ובעיקר הופתעו לגלות חבל ארץ חדש ולא מוכר. בסוף הסיור אמר המזכ"ל שמפלגת העבודה חשה חיבור הרבה יותר גדול לתנועת ההתיישבות מאשר לגופי שמאל קיצוניים. אמנם ישנן מחלוקות רבות, כך אמר, אך עולם הערכים מאוד קרוב. דבריו של בר יצרו סערה גדולה בקרב השמאל הישראלי. יריב אופנהיימר יצא כנגד הדברים ודרש מהמזכ"ל לחזור בו מדבריו. ואילו בר, לא רק שלא חזר בו מדבריו, אלא הוסיף והדגיש את החיבור הגדול שחשה המפלגה לתנועת ההתיישבות.

 

מכינות קדם צבאיות רבות, חלקן חילוניות, מגיעות בימים אלה אף הן לבנימין. גם סטודנטים אמריקאים המגיעים לארץ לתכנית שנתית בשם "כיוונים" הגיעו לפגוש לראשונה את יהודה ושומרון שלא בסיורים מאורגים של גופי השמאל. את הקבוצה הדריכה יהודית תייר ממבוא חורון, הנרתמת בהתנדבות לכל משימת הסברה.

 

שי צ'רקהואורי פינק, שני ציירי קומיקס וחברים טובים, הגיעו אף הם לבקר כאן, והבטיחו להפתיע בשלל קומיקס חדשים בהשפעת הסיור.

 

גם רונן ברגמן, הסופר והעיתונאי, ותמר לוי מגל"צ – הכתבת החדשה לענייני התיישבות במקום גיא ורון, הגיעו לסיור היכרות, ואחריהם קבוצה גדולה של ותיקי צנחנים ידועים ומפורסמים, ובהם קצ'ה ופיחוטקה, שהודו במילים נרגשות: "תמשיכו בעשייה הלאומית שלכם, עוד 500,000 איש כאן ופתרנו את הבעיה", אמרו. "הערבים באמת לא רוצים שלום ולא רוצים מדינה, רק התיישבות כאן תחזק את ישראל. אתם הציוניים האמתיים".