לאחרונה התקיים במרכז המבקרים "נחלת בנימין" יום עיון בנושא גידול ענבים וייצור יין באזור ההר. יום העיון אורגן על ידי מו"פ ההר המרכזי בשיתוף עם מו"פ שומרון (המרכז את המחקר והפיתוח החקלאי בכל אזור ההר מאזור הר חברון, יהודה, בנימין ושומרון).

 

ליום העיון הגיעו למעלה ממאה משתתפים מכל רחבי הארץ, ובתוכם חקלאים, מדריכי גפן, סטודנטים מהפקולטה לחקלאות וסתם חובבי יין. המתכנסים התרשמו מהמבנה הייחודי וממיקומו המדהים, ותשומת לב רבה ריכזה הרצפה השקופה הצופה אל מרתף היינות של יקב פסגות.

 

את יום העיון פתח גלעד פרוינד, מנהל המו"פ, בסקירה על פעילותו; אחריו הנחה את יום העליון ישי נצר מטלמון, חוקר המשמש כרכז גידולי גפן וזית במו"פ.

 

ערן הרכבי, המשמש כמנהל תחום המטעים במשרד החקלאות, הרצה בנושא עיצוב והדליית ענבי היין; אחריו דיבר ד"ר אלישיב דרורי, המשמש כחוקר במו"פ שומרון, על ניסוי מקדמי בשיטות זמירה שונות לשמירת שמיטה כהלכתה; ד"ר שמואל עובדיה, המתמחה בנושא הדברת מחלות ופגעים בכרם, דיבר על שיטות מתקדמות ומדויקות להפחתת כמויות הריסוס בכרמים.

 

במהלך הפסקת הצהריים נהנו המוזמנים מטעימה של מבחר היינות המיוצרים באזור ההר.

את יום העיון חתם ישי נצר בהרצאה על פיתוח מודל השקיה יישומי לענבי יין. מודל זה מבוסס על שטח העלווה ועל נתונים מטאורולוגיים, ופותח בפקולטה לחקלאות יחד עם פרופ' אמנון שוורץ כפועל יוצא מעבודת הדוקטורט של נצר.

המשובים שהתקבלו מיום זה היו חיובים ביותר. והמשתתפים הביעו את רצונם לשוב בשנה הבאה ליום עיון חדש. תחילתה של מסורת.