פרסומת

דלג לתוכן העמוד

כמידי שנה בשנה משתלמים מזכירי היישובים ורכזות הקהילה בבנימין בקורס מקצועי לאורך השנה. הקורס נבנה על ידי המדור לעבודה קהילתית, שאמון על ליווי מנהיגות היישובים בתחומי הארגון והקהילה, ובחשיבה משותפת עם ועדי המזכירים ורכזות הקהילה.

 

התכנים של ההשתלמויות מותאמים לצרכים המקצועיים של בעלי התפקידים ולאתגרים המזדמנים לפתחם בעבודה ביישוב.

ההשתלמות מהווה עבור המזכירים ורכזות הקהילה בסיס לגידול מקצועי, רכישת ידע וכלים מעשיים לעבודתם, לצד חיזוק קבוצת העמיתים מכלל היישובים.

 

בשנה החולפת המזכירים ורכזות הקהילה שלנו הוסמכו והיו למגשרים. קורס הגישור עסק בניתוח הגורמים הגלויים והסמויים המביאים אנשים או קבוצות לסכסוכים, ומתוך כך, הקנה מיומנויות לפתרון קונפליקטים בקהילה.

הקורס הונחה על ידי קבוצת "גבים", והיה משותף גם למנהלי המחלקות במועצה.

 

השנה בע"ה, אנו יוצאים לדרך עם קורסים בתחומים הייחודיים של בעלי התפקידים: המזכירים ילמדו קורס "ניהול בכיר" בן שנתיים, בהנחיית מכללת "המיל'" – מכללה לניהול. רכזות הקהילה ילמדו עם מכון "שדמות" המתמחה בנושא הקהילתי על היבטיו השונים. "שדמות" רואה את הקהילה כמכלול ואת צמיחתה דרך חברי הקהילה. מטרת העבודה בקהילה היא להפוך את ההון האנושי להון חברתי, ולבסס רשת של שיתופי פעולה בין הגורמים השונים בקהילה.

 

אנו מייחסים חשיבות רבה מאד למפגשים במסגרת ההשתלמויות, ורואים בכך את אחת מאבני היסוד בדרך להעמקה מקצועית ואישית בשליחות הציבורית של מזכירי היישובים ורכזות הקהילה.

 

והנה כמה מילים מתוך מכתב שכתבו המזכירים בסיכום השנה החולפת:

"בשם כל מזכירי מטה בנימין אנו מבקשים להביע את רגשי הערכתנו ותודתנו לך ולכל הצוות המסור על קורסי ההכשרה בכלל וימי העיון האחרונים בפרט.

 

מועצהאזורית מטה בנימין מעמידה את נושא הכשרת המזכירים בראש מעייניה ומשקיעה משאבים רבים לטובת מטרה חשובה וראויה זו. המועצה אינה חוסכת מאמץ וכסף כדי להביא את מיטב המרצים ולספק תוכניות העשרה מגוונות, מקצועיות ומרתקות.

אין ספק כי מזכירי מטה בנימין נשכרים מעובדה זו אשר הופכת אותם למיומנים ומקצוענים ותושבי בנימין נהנים כפועל יוצא מכך".