פרסומת

דלג לתוכן העמוד

מעל הידיים שהורמו כדי לבחור במוטי יוגב בשנית לתפקיד סגן יו"ר המועצה, ריחפה הידיעה שסיכוייו להתפטר עוד רגע מהתפקיד גבוהים, כמי שנבחר למקום התשיעי ברשימת "הבית היהודי". זה היה ימים ספורים לפני הבחירות לכנסת ה-19, וחברי המליאה החדשה בחרו בו פה אחד. "אין להקדים את המאוחר", כך החליט יו"ר המועצה אבי רואה, ואם הוא אכן ייבחר לכנסת, נבחר סגן חדש.

 

למחרת יום הבחירות נתלו במשרדי המועצה בלונים ושלטי ברכה לכבוד הח"כ הטרי. יוגב לא נח בבית אחרי ליל השימורים. הוא הגיע כאילו היה זה יום עבודה רגיל. מנוחה ומוטי יוגב הם שני מושגים די זרים זה לזה. בשנות עבודתו כסגן הרחיב מאד את טווח שעות העבודה המוכר לעובדי המועצה.

 

"המועצה אולי מאבדת סגן נמרץ, אך ההסתכלות שלנו היא תמיד לא רק על האינטרסים המקומיים שלנו, אלא על עם ישראל ומה שהוא צריך", אומר אבי רואה. כך היה, מספר רואה, כשיוגב בא להתייעץ כשרק החל להבשיל בו הרעיון לרוץ לכנסת. "הסכמנו ששליחות בכנסת יכולה להועיל לכלל, וברכנו אותו להצלחה. וזה מה שהיה בסופו של תהליך. גם כעת אנו מאחלים לו הצלחה מלאה במסדרונות הכנסת ובנבכי השלטון, ואין ספק שנסתייע בו גם כשישרת את כלל עם ישראל בכנסת".

 

תהליך בחירת סגן חדש הוא לרוב תהליך רווי מתיחות. על פי חוק יכול סגן להיבחר רק מקרב נבחרי המליאה, כולם נציגי יישובים מוכשרים ורבי עשייה, ואין פלא שרבים מהם חשים מתאימים לתפקיד.

 

"חשוב לומר שמבחינתי לא היתה הבטחה ממוקדת לאף אחד למינוי", מבהיר אבי רואה, "הבחירה היא עניינית – גם מבחינת כישורים, וגם מבחינת התאמה לעבודת המועצה, גם בתחומי עיסוק וגם ביכולת להשקעה הנדרשת.

"זו הזדמנות לומר שמוטי יוגב מילא את התפקיד בחמש השנים האחרונות עם כל הנשמה, עם אחריות מלאה לקידום פרויקטים ועמידה ביעדי תכנון ופיתוח. חלק מעבודתו ניכרת בשטח – בבתי הספר, גנים ומעונות שנבנו, וחלק מעבודתו פחות ניכר לעין. הוא עסק גם בקידום תשתיות ביוב, כבישים, סביבה בטוחה, ביטחון, הכנה למצבי חירום, ועוד ועוד נושאים".

 

כשתתכנס המליאה הקרובה, יובא בפניה המועמד לתפקיד סגן יו"ר המועצה שימלא את מקומו של יוגב. "אני אציע מועמד", אומר רואה, "והמליאה תתבקש להביע את אמונה במי שייכנס לנעליים הגדולות של מוטי, שיוכל למלא את התפקידים על הצד הטוב ביותר, עם הרבה השקעה, נשמה ומחשבה, איש ביצוע במלוא מובן המילה".

 

וגם מנכ"ל חדש

באותה ישיבת מליאה ראשונה, שהוקדשה ברובה להיכרות בין חברי המליאה ועם עבודת המועצה, הציג אבי רואה את היעדים והמטרות שגיבש לעצמו ערב הבחירות לראשות המועצה, בחירות שהתקיימו בעיקר ברמה היישובית המקומית – לועדים ולנציגי היישוב במליאה. שני שליש מחברי המליאה התחלפו, רובם לא מכירים לפרטים את עבודת המועצה ותפקוד ועדות המליאה. "קבענו לנו מטרות ויעדים", אומר אבי רואה, "להמשיך את מה שהתחלנו בתחום החינוך, התיירות וההסברה, קידום תכניות, הרחבת תב"עות (תכניות בניין עיר) של היישובים, שינויים נדרשים במערך המבנה הארגוני כולל העברת מטה ההובלה לדור הצעיר, ושיפור השרות לתושב.

 

"הסברתי שהמדיניות שלי היא לראות בחברי המליאה שותפים לעשייה הרחבה, וכי אני מצפה מהם לסיוע, עזרה, ייעוץ, תמיכה וגיבוי. אני מצפה לראות שכל אחד מהם רואה עצמו שליח המועצה בכל מקום שהוא נמצא. כך היה במליאה הקודמת, ודרכנו צלחה. התקדמנו יחד עם חברי המליאה בסוגיות המשמעותיות תוך מתן מענה לנקודות שהועלו".

 

כפי שכבר פורסם, מנכ"ל המועצה מושי אשר ביקש לסיים את תפקידו. מכרז פנימי למנכ"ל חדש יצא, והוגשה מועמדות יחידה – של מעוז ביגון, מנהל מחלקת חינוך יסודי באגף החינוך. ועדה בשיתוף משרד הפנים קיבלה את מועמדותו, והוא הופנה למבחני התאמה רשמיים נוספים. "אני מקווה שהפרוצדורות יסתיימו בשבוע הקרוב, וגם בתהליך זה נגיע לסיום", אומר אבי רואה. "בהזדמנות זו חשוב לי להודות למושי אשר, ששימש בתפקיד המנכ"ל בחמש השנים האחרונות, אחרי שביקשתי ממנו להירתם לתפקיד כמי שמכיר את המערכות הפועלות היטב, הן במועצה והן ביישובים, וכמי ששימש מזכיר יישובים ויו"ר ועד המזכירים. מושי הוביל מהלכים ותכניות רבים ובתחומים שונים – המבנה הארגוני, הסדרת נהלי עבודה כולל אמנת יחסי הגומלין מועצה-ישוב שעמלנו עליה הרבה שנים, תכניות עבודה מקושרות משאבים ומדדים, וליווה באופן צמוד את התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון שמופעלת במועצה, ומתוך כל העשייה הרבה אני רוצה להודות לו על כל אלה וגם על התמיכה והגיבוי, תמיד בנועם הליכות, ולאחל לו הצלחה בהמשך הדרך".