פרסומת

דלג לתוכן העמוד

בתוך סערת ימי ערב הבחירות מצאו אמצעי התקשורת זמן לסקר בהרחבה את בחירתו של אבי רואה לתפקיד יו"ר מועצת יש"ע. "לא תכננתי לקחת את התפקיד הזה", הוא מגלה. "בעבר הוא כבר הוצע לי וסירבתי. אבל לאחר התפטרותו של דני דיין, שוב פנו אלי מספר ראשי רשויות וביקשו שאקח את התפקיד. האמת, שבתחילה השבתי שזה לא שייך ולא נכון, אבל לאחר כמה שיחות שכללו הגדרת מטרות ויעדים, ולאחר התייעצויות נוספות, החלטתי להיענות ולקחת את המשימה, ולנסות להביא את המטרות והיעדים לכדי מימוש. אמרתי לחברים שאצטרך מהם להרבה סיוע, הבנה ותמיכה, כדי שנצליח במטרה העיקרית – לאחד את השורות – בין ראשי יש"ע, קבוצות פעילות ותושבים – ושמועצת יש"ע תחזור להוביל את ההתיישבות.

 

"אין ספק שבשנים האחרונות יש חילוקי דעות לא קלים בין מועצת ישע וראשי הרשויות, ובין ציבורים וקבוצות כאלה ואחרים בקרב המתיישבים, שחלקם נבע מאי תקשורת בין הצדדים, ואם היתה תקשורת – היא לא היתה מתוך ניסיון ליצור ערוצים להבנה, אלא רק הוסיפוה לחידוד השוני. עם גישה שונה אפשר להגיע רחוק יותר, ואני לוקח זאת כמשימה. אני מאמין שניתן לעשות זאת, ולכן הסכמתי לקבל את התפקיד".

 

רשמית בחירתו של רואה עדיין בגדר "המלצת מזכירות מועצת יש"ע", שאמורה לעבור אישור הנהלת יש"ע ואחר כך אישור מליאת יש"ע. לאחרונה מונה למועצת יש"ע גם מנכ"ל ביצועי, רון שכנר, בעבר ראש מועצת הר חברון ועוזר שר הביטחון לענייני התיישבות ומנכ"ל החטיבה להתיישבות. "גם בתחום הביצועי יש למועצת יש"ע מה לעשות – בתחומים שונים של תחבורה, ביטחון ועוד, בראייה אסטרטגית רוחבית של כל יהודה ושומרון, במקביל לאיחוד השורות והבאה למעורבות חזקה של ציבור המתיישבים. הרבה ניתן לעשות, ונקווה שנצליח. חשוב לי להבהיר שהתפקיד הזה לא בא כהוא זה על חשבון המחויבות הראשונה שלי כראש מועצת בנימין, להוביל את המועצה למימוש המטרות והיעדים שהצבנו לנו, ואולי במובנים מסוימים הוא דווקא יכול להיות מנוף לקידום נושאים רבים בבנימין, גם בנושאים הרוחביים שהזכרתי. ואני אומר פה, שאם ארגיש שאני לא תורם כיו"ר מועצת יש"ע לבנימין, או שאראה שאני לא מצליח להשיג את המטרות החשובות לכולנו, אין לי עניין להישאר בתפקיד, כי בראש ובראשונה אני מחויב לתושבים ולמטרות של בנימין".