פרסומת

דלג לתוכן העמוד

בחודש שעבר התקיים כנס רכזות קהילה של המועצות האזוריות ביהודה ושומרון. הכנס מתקיים זו השנה השלישית, ומטרתו להעלות לסדר היום סוגיות מקצועיות שמעסיקות את ההנהגה החברתית ביישובים, ולייצר למידת עמיתים מעשירה ומגוונת.

 

הכנס הינו פרי של שיתופי פעולה בין חמש מועצות אזוריות - בנימין, שומרון, הר חברון, גוש עציון ובקעת הירדן, ביחד עם המפע"ם - גוף של משרד הפנים המסייע למועצות אלו.

 

השנה עמד הכנס בסימן "קהילה צופנת עתיד"- הסתכלות עתידית, מעבר למגבלות היומיום, וניסיון להבין מה יתרחש בישובים בעוד כעשור, על מנת שנחזור להווה עם ראיה רחוקה ומעמיקה יותר.

שמענו את גב' סיגל מורן, ראש המועצה האזורית "בני שמעון", שהביאה תיאורים חיים מהשטח על תכניות אסטרטגיות וחשיבותו של החזון – הן של המועצה והן של היישובים.

 

בהמשך נהנינו מהרצאתו של העתידן דוד פסיג, אודות המגמות הצפויות בעשורים הבאים בסוגיות של גידול אוכלוסין, כלכלה ודיור. ההרצאה הייתה מרתקת, ונתנה השראה לתכנון ולחשיבה על מעבר ליומיום השוטף.

סיימנו את היום בשולחנות עגולים, בנושאים: חינוך, מדיה חברתית, קהילה בין-דורית, מבנה פיסי וחברתי, ואקולוגיה - בדיונים שאיפשרו החלפת רעיונות ויוזמות.

 

הכנס הסתיים בתקווה להמשך עשייה מבורכת, ובהוקרה לרכזות הקהילה שמחשבתן ועשייתן נתונה תמיד לתושבים וליישובים.